Modelis Povilas Milano gatves pažįsta geriau, nei Tėvynės

Lietuvos televizijose ar lietuviškuose spaudos puslapiuose vis dažniau rašoma ar kalbama apie fortūnos numylėtines merginas, kurioms teko garbė kurti modelio karjerą. Štai ir DELFI organizuoja gražuolėms lietuvaitėms
 • internetinę modelių peržiūrą
 • O kaip klostosi vaikinų modelių karjera? Ar jie tokie pat trokštami ir populiarūs kaip grožio industrijoje dirbančios panelės? DELFI gatvė nutarė išsklaidyti gandus, jog modeliais tampa tik tam tikros orientacijos vyrai. Pakalbinome du perspektyvius modelius: Mantą Vaškelį ir Povilas Dumčių.

  Buvo pastebėtas Lietuvos dizainerių

  Povilas Dumčius – modelis. Prieš kelerius metus jis nuėjo į renginio „Mados infekcija“ modelių atranką. Joje garsūs Lietuvos dizaineriai Vida Siamanavičiūtė ir Aleksandras Pogrebnojus pastebėjo vaikiną.

  Po poros dienų vaikinas nusiuntė savo nuotraukas į modelių agentūrą „Image Group“. Agentūros vadovai pakvietė Povilą susitikti. Vaikinui net nereikėjo eiti į modelių atranką. Įvertintas vienos garsiausių modelių agentūrų vadovų, Paulius iškart vyko į modelių atrankas užsienyje kaip vienas „Image Group“ veidų.

  „Kastingai vyksta taip: laukimas eilėse, susitikimas su asmenimis, organizuojančiais atranką, savo vizitinės kortelės su nuotraukomis ir kontaktais palikimas. Jei juos sudomini, organizatoriai paprašo nusifotografuoti, pavaikščioti,“ – pasakoja modelis.

  Kastinguose modeliai visada jaučia milžinišką konkurenciją: visi nori gauti kuo geresnius kontraktus su kuo didesnėmis firmomis.

  Povilui, dirbant modelio darbą, visada sunkiausia buvo visą dieną vaikščioti po modelių atrankas ir ten laukti eilėse. Tai nepakenčiama, tačiau rezultatas atsiperka.

  Modelių yra įvairių tipų

  Vaikinai modeliai neturi laikytis dietos, nėra nustatyta konkrečių kūno apimčių, kurių privaloma laikytis kaip merginoms. Vaikinų modelių yra įvairių tipų: vieni liekni, kiti - stambūs.

  Vieninteliai reikalavimai - vaikino kūnas turi būti sportiškas, taip pat ūgis - 1,85 – 1,89 cm. Taip pat vaikinas modelis – turi būti gražus arba įdomių veido bruožų.

  „Įdomūs bruožai reikalingi, norint fotografuotis. Vien graži, tačiau niekuo neišsiskirianti išvaizda, nekrenta į akis. Geriausia, kai šie dalykai abu sutampa – vaikinas simpatiškas, tačiau turintis kažką netradiciško,“ – pasakoja Povilas.

  Vaikščiojo Milano podiumais

  Povilas dirbo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jam teko lankytis Milano mieste, kur dirbo su „Fred Perry“ atstovais, „Prados“, „Costume National“, „Gucci“, „Alexander McQueen“ mados namų dizaineriais.

  Teko bendradarbiauti su Niujorko, Japonijos, Londono atstovais, netrukus vaikinas žada išvykti dirbti į Paryžių.

  Paklaustas, kaip jautėsi žvaigždžių apsupty, modelis atsakė, kad nebuvo sunku: „taisyklių, kaip įtikti nėra. Vieni nori vieno, kiti – kito. Daug priklauso nuo fotosesijos: ar ji bus lauke, ar studijoje, ar reiks bėgioti, ar stovėti.

  Kartą fotosesija buvo lediniame upelyje sausio mėnesį: tada dirbti reikia labai greitai, visi būna nervingi, bet galiausiai rezultatu visi buvo patenkinti.

  Kalbant apskritai, su dizaineriais dirbti nesunku, o įdomu, visi - labai malonūs žmonės, vengia pykčių, įtampos, nesusipratimų,“ – kalba modelis Povilas.

  Vaikinas Milane ne tik dirbo, bet ir apžiūrėjo miestą. Kiekvieną dieną važinėjo po gatves. Spėjo susipažinti su visu Milanu: „Dabar geriau pažįstų Milano gatves, nei bet kurio Lietuvos miestelio.“

  „Kelionė į Milaną buvo puiki galimybė pakeisti kasdienybę, rutiną, susipažinti su žmonėmis, pamatyti kitus miestus, kultūrą. Labai norėjau pamatyti miesto architektūrą, nes studijuoju ją,“ - pasakoja įspūdžius modelis.

  Ar modeliai – gėjai?

  Modelis per savo karjerą susipažino su daugybe žmonių. „Visi jie – skirtingi, savaip įdomūs.

  „Per paskutinę Milano „fasion week“, gyvenau su labai paprastais ir nuoširdžiais žmonėmis. Žinoma, teko sutikti ir modelių, kurie iš savęs „laužia“ kažką daugiau, nei iš tikrųjų yra,“ - kalba vaikinas.

  Modeliai visada atrodo lyg nužengę nuo žurnalų viršelių. Kiek jiems tenka prastovėti prie veidrodžio?

  Povilas teigia, jog rūpinasi savimi, kaip statistinis vaikinas: valosi dantis, išsiplauna galvą, pasikvepina kvepalais, nueina į soliariumą.

  Modelis paneigė, jog dauguma modelių – gėjai. Jam teko pamatyti, tik keletą tokių modelių. „Daugiau mados namų atstovai tokie“, - teigia vaikinas.

  Modeliai vertinami užsienyje

  Povilas neatskleidė savo karjeros perspektyvų, jis dabar daug dirba, todėl galimybių praturtėti gali atsirasti bet kurią dieną ir neblogų. Iš modelio darbo dabar tik nedaugelis pragyvena.

  „Užsienyje modeliai vaikinai labiau vertinami, nei Lietuvoje. Ten vaikinai modeliai taip pat garbinami kaip ir merginos. Lietuvoje nėra tokio masto mados struktūrų kaip kitose šalyse, kuri vertintų modelius“, - teigia Povilas.

  Vakarėliuose nedalyvavo

  O koks modelio laisvalaikis? Povilas nedrąsiai pasakojo apie modelių pasilinksminimus. Povilas sulaukdavo kvietimų į vakarėlius, bet dažniausiai tuo metu dirbdavo fotosesijose.

  Per dizainerių kolekcijų pristatymus ir vakarėlius, anot jo, niekas neįtikino vartoti narkotikų. Alkoholį vaikinas vartoja saikingai ir „su protu“.

  Gražuolis prasitarė, jog šiuo metu yra laisvas. Dažniausiai prie jo merginos bijo prieiti, paprašyti telefono numerio.

  Povilas būdamas modeliu, nesinaudoja gyvenime šiuo privalumu: „Aš nemanau, jog galėčiau pakabinti bet kurią merginą. Niekada nebandžiau „kabinti“ kiekvienos, kurią tik pamatau. Manau, kiekviena mergina turi savo vaikino „standartą“, tad kad ir kaip besistengčiau, viskas gali baigtis nesėkme.“

  Modelio darbą iškeitė į šokius

  Mantas Vaškelis prieš porą metų nusiuntė savo nuotraukas į modelių agentūras. Viena modelių agentūra jį pastebėjo ir gan greitai pasirašė su juo kontraktą.

  Mantui nereikėjo dalyvauti jokiose atrankose, todėl jis net nežino, kokie yra reikalavimai modeliui: „Modelių agentūros atsirenka modelius pagal poreikius, apimtis. Žinoma, vaikinas, norėdamas būti modeliu, turi būti išvaizdus, drąsus, prisižiūrintis,“ - kalba vaikinas.

  Mantui teko dalyvauti Lietuvoje kelių kolekcijų pristatymuose, ten Mantui konkurentų nebuvo: „Lietuvoje tarp vaikinų modelių nėra konkurencijos, tiesiog jų mažai, o daugumą modelių sudaro merginos.“

  Modelis neturėjo progos dirbti užsienyje, todėl daugiau laisvo laiko skyrė sportiniams šokiams ir galiausiai paliko modelių agentūrą dėl šio pomėgio.

  Iki šiol Mantas kartais dalyvauja kolekcijų pristatymuose, kai sulaukia kvietimo.

  Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis