Naujųjų romantikų naktis: „Party For The Blitzed“

„Devintame dešimtmetyje visi stengėsi būti nepanašūs į kitus, tai buvo vienas kūrybingiausių laikmečių žmonijos istorijoje.“ (Andrius Mamontovas)

1979-aisiais Londone pasirodė paslaptingos afišos „Fame, Fame, What‘s Your Name? – A Club For Heroes“. Tai buvo žodžiai iš žinomos Davido Bowie dainos „Fame“: „Šlove šlove, kaip tave prisikviesti“. Klubas Herojams“.

Adresas nebuvo nurodytas, tačiau gandai greitai pasklido ir netrukus kiekvieną antradienio vakarą prie paslaptingų durų pradėjo rinktis „naujos religijos išpažintojai“ - neofitai.

Diskžokėjus Egan‘as suko savo mėgstamiausio elektro pop‘o plokšteles, o klubo įkūrėjas, madingas jaunuolis iš Velso Steve‘as Strange‘as, dėvintis neįtikėtinus drabužius, stovėjo prie durų, neįleisdamas girtų ar tiesiog kasdieniškai ir paprastai atrodančių žmonių, pavargusių ar ne pernelyg stilingų.

Jis saugojo duris, sutikdamas draugus ir išlydėdamas tuos, kurie jais negalėjo būti: „Jie negalėtų dalyvauti mūsų mielame pamišime…“ Steve‘as tapo gero skonio vedliu, jo stiliaus pasikeitimai diktavo madas tiems, kurie lankėsi vakarėliuose.

Klubas buvo sugalvotas kaip vieta, kurioje kiekvienas galėjo rengtis tokius drabužius, kuriuos jis troško dėvėti savo svajonėse, ir iš tikrųjų būti kažkuo, kuo norėjo būti, nesibaimindamas, kad bus išjuoktas už savo išskirtinumą.

Netrukus klubas persikraustė į naujas patalpas ir buvo pavadintas „Blitz“. Taip prasidėjo tai, ką patys naujieji romantikai įvardijo „Kultu be pavadinimo“.

Devintas dešimtmetis reikalavo naujovių ir štai, prašom: naujas stilius, nauji akordai – nauja poza! Trumpai tariant, stilius „blitz“ – tai linksmybės mirtininkų kameroje.

Dailės žinios ir sugebėjimai buvo perkelti į muziką. Gyvenimas pagal absoliutaus individualizmo ir neoromantikos principus.

Naujųjų romantikų judėjimas užvaldė pasaulį 5-iems metams. Įvykdęs revoliuciją, sukėlęs pasekėjų ir gynėjų bangą, vėliau nuvertėjęs dėl tuštybės, numirė kaip masinis estetinis judėjimas, bet jo pelenai dar smilksta. Ir kas žino, kas kitas įpūs ugnį.

Tada Lietuvoje keli moksleiviai 1983-aisiais susibūrė į grupelę „Foje“…

Geras tradicijas reikia tęsti, todėl praėjus 30-čiai metų nuo „Blitz“ klubo Londone įkūrimo ir metams nuo pernykštės Naujųjų romantikų nakties, kviečiame į devintojo dešimtmečio muzikos vakaronę su gerais šokiais - „Party For The Blitzed“.

2009 m. gegužės 23 d. šeštadienį 19:00 val, klube „Mulen Ružas“, V. M. Putino g. 5, Vilnius.

9-to dešimtmečio muzika, video klipai, spalvos, DJ’ai, šviesos.

Aprangos kodas – devintas dešimtmetis.

Daugiau informacijos

  • čia.
  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis