N-18: „mergina drovisi savo kūno“

KLAUSIMAS: mano mergina nejaukiai jaučiasi nuoga, būdama su manimi. Ji graži ir man patinka jos išvaizda, kūnas, figūra. Jei ji matytų savyje tai, ką matau aš, ji nebūtų tokia kukli ir sunerimusi. Ką galėčiau padaryti, kad ji labiau pasitikėtų savimi?

ATSAKYMAS: šaunu, kad tau patinka tavo merginos išvaizda ir matai jos vidinį ir išorinį grožį! Tiesa ta, kad daugelis merginų nejaukiai jaučiasi nuogos, jos drovisi savo kūno ir mano, jį esant netobulą.

Mums (daugiausia merginoms) žiniasklaida pateikia daugybę reikalavimų. Klipuose teigiama, kad mes nesame pakankamai gražios, nepakankamai lieknos arba neatitinkame grožio standartų.

Moterims demonstruojamos įžymybių, kurios turi valgymo sutrikimų, nuotraukos ir sakoma, kad jos yra tikrai gražios.

Vis plačiau naudojama plastinė chirurgija ir panašu, kad merginoms baigiama įteigti, jog reikia tik nedidelio kiekio botokso injekcijų arba riebalų nusiurbimo, keleto plastinių operacijų, odos patempimo ir tuomet jos bus pakankamai gražios.

Patikėjimas vienos ar kitos dietos veiksmingumu keičiasi greičiau, nei sugebama suvokti, kaip jos veikia.

Ar teko matyti filmą „Naujokė“? Taip, čia būtent tas filmas, kuriame vaidina Lindsay Lohan, tačiau palauk minutėlę. Iš tiesų šis filmas buvo sukurtas pagal Rosalind Wiseman knygą.

Šioje tėvams skirtoje knygoje nagrinėjamos paauglės mergaitės ir tai, kaip jos bendrauja tarpusavyje. Berniukai gali būti atvirai agresyvūs, tačiau R. Wiseman aprašė rafinuotą užslėptą paauglių mergaičių agresiją.

Labai dažnai tyčiojimasis susijęs su kūnu ir seksualumu. Tokioje realybėje gyvena daugybė merginų ir jaunų moterų. Jos gali nejaukiai jaustis dėl žiniasklaidos, draugų ar jų šeimos replikų apie jų kūną, be to jas dėl svorio ar bruožų erzina bendraamžiai.

Gali būti sudėtinga subręsti ir suvokti save kaip seksualią būtybę. Tai ilgas procesas, kurį labai apsunkina nesibaigiantis grožio standartų kūrimas.

Mylinčiam ir panelę palaikančiam partneriui gali būti tikrai sudėtinga stebėti, kaip jo mylimas žmogus kovoja su savo kūnu ir jo įvaizdžiu.

Ar sakai merginai, kokią ją matai, ką apie ją galvoji? Kaip ji reaguoja į tai? Kartais gali būti sunku priimti komplimentus, tačiau tikiu, kad svarbiausia yra tobulinti šiuos įgūdžius.

Jei ji juokiasi arba sako, kad greičiausiai tu aklas ir nematai jos trūkumų, kai sakai komplimentus apie jos grožį, pabandyk paprašyti jos, kad vieną sekundę patikėtų tavimi ir padėkotų.

Gali būti, kad ji būtinai norės papasakoti tau apie tai, kad jos šlaunys tikrai yra per storos, kai sakysi, kad tau patinka jos iškilumai, tačiau ilgainiui ji nebeprieštaraus tau (netgi jei ir nesutiks su tuo, ką sakai). Tai žingsnis į priekį.

Gali būti kad tavo mergina iš tiesų norėtų pakalbėti su tavimi apie savo kūną ir ją kamuojančias problemas, tačiau ji nedrįsta.

Paklausk jos, kokios kūno dalys jai patinka, kokios jai atrodo seksualios. Gal jai labai patinka jos rankos ar krūtys. Tuomet daugiau dėmesio skirk šioms dalims ir pamiršk apie kūno vietas, kurių ji negali pakęsti ir kuriose mato tik trūkumus.

Vėliau imkite kalbėti apie kūno dalis, kurios jai nepatinka, paprašyk papasakoti, kodėl jai nepatinka žiūrėti į savo kūną, kokius trūkumus ji mato.

Bendrauti yra puiku, tačiau negaliu pažadėti, kad tai stebuklingai padės tavo merginai pamėgti save. Gyvename sudėtingame pasaulyje ir galbūt ji jau turi susidariusi neigiamą nuomonę apie daugelį su ja susijusių dalykų.

Netgi žmonėms, mylintiems savo kūną, gali būti sudėtinga apsinuoginti prieš partnerį. Sužinok, ar yra kas nors, kas padėtų jai pasijusti patogiai, ar yra koks nors būdas, padėsiantis jai atsipalaiduoti. Galbūt galėtų padėti gražus apatinis trikotažas arba drabužiai, su kuriais ji jaučiasi patraukli.

Galbūt kai kurios jos kūno dalys jai nepatinka taip labai, kad ji nenori, kad liestum jas. Jei atsižvelgsi į tai, pelnysi jos pasitikėjimą, ji jausis fiziškai ir emociškai saugi. Galiausiai tai gali padėti jai geriau jaustis savo kūne.

Sužinok, kas leidžia tavo merginai jaustis gražiai ir padrąsink ją. Pasakyk jai, ką jauti. Suprask, kad bandymas atitaisyti bjaurius dalykus, kuriuos ji girdėjo apie save, yra ilgas ir daug pastangų reikalaujantis procesas.

Tegu ji žino, kad būsi šalia ir nuolat priminsi jai, kokia ji nuostabi. Kai šalia yra mylintis partneris, kuris mano, kad mergina yra seksuali, graži ir nuostabi, tai gali nepaprastai pakeisti jos nuomonę apie save ir savo kūną.

Norėčiau suteikti tau magiškų galių, kurios leistų tavo merginai patikėti viskuo, ką tu jai sakai, tačiau turiu pasakyti, kad geriausias (ir vienintelis) būdas yra tiesiog išgyventi tai.

Svarbiausia, yra kantrybė. Tikiuosi, kad vieną dieną ji ims pasitikėti savimi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis