Spektakliai išsinešti: nauja vieta, kurioje daug kokybiško meno

„Menų spaustuvė" pastaraisiais metais tapo tikru naujokų inkubatoriumi. Nuo teatro naujokų ir tikro naujokų tėvo iki šį kartą pristatomos geriausia nauja vieta pretenduojančios tapti infotekos. Dar visai neseniai atvėrusi duris, infoteka kvepia dažais, naujomis ir niekur nematytomis knygomis, spektakliais ir menu, kurio kitur gali ir nerasti.

Kalbamės su „Menų spaustuvės" atstove Kristina, apie naują vietą, į kurią norisi grįžti.

- Pradėkime nuo pradžių: kas yra infoteka ir kam ji skirta?

- Infoteka - tai informacijos ištekliai, kuriais galima naudotis vietoje arba neštis namo. Infotekos pagrindą sudaro Britų tarybos perduota kolekcija, kurioje - popierinės ir audio knygos, užsienietiška periodika, žodynai, taip pat DVD laikmenose - filmai, koncertai, spektaklių įrašai.

Infoteka pirmiausiai skirta menais besidomintiems žmonėms: teatru, šokiu, dizainu, tapyba, mada, kinu. Taip pat turime nemažai informacijos apie kūrybines industrijas, meno vadybą, komunikaciją.

- Kuo ši infoteka skiriasi nuo kitų informacijos centrų ar bibliotekų?

- „Menų spaustuvės" infoteka yra orientuota į menus, ypač daug dėmesio skiriama scenos menams - čia galima ne tik rasti įvairiausios literatūros, bet ir pažiūrėti ar pasiimti namo, pavyzdžiui, Eimunto Nekrošiaus spektaklių įrašus.

Beje, šiomis kryptimis ir bus plečiama infotekos bazė - manome, kad ateityje tai bus išsamiausias šiuolaikinių scenos menų ir kūrybinių industrijų informacijos rinkinys. Taip pat galima tiesiai i6 infotekos nukeliauti į kokį netradicinį teatro šokio spektaklį gretimoje salėje.

Infoteka veika darbo dienomis (išskyrus pirmadienį) nuo 13 iki 19 val., o spektakliai prasideda lygiai 19.00.

- Kas dažniausiai užsuka į infoteką?

- Tai labai skirtingi žmonės - lietuviai ir čia gyvenantys užsieniečiai, studentai ir dirbantys, bet, ko gero, visus vienija domėjimasis menais. Infoteka nė iš tolo neprimena senųjų bibliotekų.

- Nors dar tik pradžia, bet gal jau turite idėjų ateičiai?

- Infoteką, be abejo, plėsime. Plėsis ir infotekos funkcijos, galbūt ateityje ji taps ir skaitykla, ir kūrybingų žmonių susitikimo vieta, kur bus galima skaityti, bendrauti, keistis idėjomis, leisti laiką. Manome, kad infoteka mums padės populiarinti kūrybingos visuomenės idėją.

- Trys priežastys, dėl kurių galima pamėgti infoteką?

- 1. Infotekoje yra tiek gerų dalykų, kad čia užsukus pradingsta laiko pojūtis;

2. Infotekoje kvepia knygomis, gerais filmais ir žurnalais;

3. Paskaičius ar pažiūrėjus vaizdo įrašų, galima iš karto kulniuoti į spektaklį gretimoje salėje;

- Pabaigai - ko tikitės iš infotekos lankytojų?

- Šypsenų.

Jei susidomėjai ir nori namo parsinešti spektaklį, tuomet jau dabar gali eiti į „Menų spaustuvę" arba bent jau pasidairyti jos

  • elektroniniame kataloge.
  • Parašyk Redakcijai

    Sekite mus:

    Prenumeruok

    Naujienlaiškį

    Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis