PSICHOLOGAS PATARIA: „mano mergina bijo manęs - aš pankas“

KLAUSIMAS: esu pankas. Dar prieš susipažindamas su mergina, buvau toks - su skiautere. Pradėjęs su ja draugauti, po dviejų mėnesių išsiaiškinau, kad jai nepatinka nei skiauterė, nei visi mano draugai pankai. Aš jai atrodau patrauklus ir įdomus. Tačiau ji neleidžia man susipažinti su savo mama, neva aš jai nepatiksiu ir ji išvis uždraus mums susitikinėti.

Mes susitinkame vos kartą per savaitę (tada pabūname ilgiau, šiaip matau ją kasryt einančią į mokyklą).

Ji man neparašo, kartais net neatrašo. Ji sako, kad bijo būti su manimi, kad jai kas nenutiktų, nes mano išvaizda atrodo iššaukiančiai ir ji bijo kad „negaučiau į galvą". Bet man tokiu būti malonu ir patinka.

Patarkite, ką man daryti, man ji begalo patinka, bet patinka ir būti tokiu, koks esu. Skirtis nenoriu, nors draugai man taip siūlo.

Bet mergina bijo su manimi susitikti ir būti, net kai mano skiauterė „nuguldita".

ATSAKYMAS: visai nesvarbu, ar tu su skiautere, ar su garbanom, ar su juodais drabužiais, ar su „lenarais“, ar džinsais, ar su kniedyta striuke, ar su languotom kelnėm, skusta galva ar gėlėtais marškiniais, su auskaru ausyje, akyje, liežuvyje... Tu įsimylėjai.

Tu originalus. Esi pankas. Pankai buvo labai maištingi ir priešiški, jie kritikavo visas ankstesnes sroves, punk rock muzika buvo itin kandi ir aštri, nihilistiška ir antimiesčioniška, anti bitliška ar antipresliška.

Pankų išvaizda kitiems kelia šoką iki šiol. Šokiruoti ir taip prieštarauti, netikėti pozityviais dalykais, juoktis iš silpnumo – labai pankiška.

Taigi, esi radikalus Lietuvos mastu. Esi drąsus, mėgaujiesi tuo ir nori likti savimi. Žinoma, tai tau daug kainuoja – nervų, priekabių, provokacijų. O svarbiausia, išbandymas dėl merginos.

Tu jau keletą mėnesių su ja draugavai ir sužinojai, kas jai rūpi. Tavo mergaitė „nepėsčia“. Ji gerai supranta, kad tu esi savotiškas „undergroundas“ Lietuvoje, kurioje žmonės labai netoleruoja kitoniškumo.

Ji išdrįso pasakyti tau, kad jai nepatinka tavo draugai. Ji netgi išsakė, kad jai baisu vaikščioti su tavimi, nes jaudinasi dėl užpuolimo. Jeigu tu jai visiškai nieko nereikštum, tai ji per daug nesirūpintų, kas gali atsitikti tau arba jai, kai esi su skiautere.

Ji nekreiptų dėmesio, ar tu toks ar kitoks, jeigu jai nerūpėtų, kaip tau sekasi. Gal aš ir perdedu, bet iš tavo laiško galima pajusti lyg ir abipusę simpatiją. Tiesiog mergaitė labiau „tradicinė“, jai nebūtina labai save reikšti ar pastebimai išsiskirti. Ji tiesiog galvoja ir jaudinasi dėl mamos reakcijos, dėl savo padėties, dėl tavo saugumo.

Ką tau daryti?

Gal pripažink, kad ir tau nelengva ir jai sunku. Juk tu puikiai aprašei, kaip klostosi jūsų santykiai ir kaip tu tai supranti. Pasakyk jai, kad tau nesmagu dėl to, kad ji savotiškai lyg gėdijasi tavo išvaizdos, bet tu norėtum išsaugoti savo originalumą.

Paklausk jos, ar tu jai patinki. Patikimas – visada yra tiek asmeninio žavesio, tiek išvaizdos nulemtas dalykas. Nuramink ją, kad ji gali neskubėti tavęs pažindinti su savo mama. Mama gali labai rimtai paveikti jūsų santykius. Be to, tavo pažįstamai mama – didelis autoritetas.

Svarbu atskirti, kad panelė nuoširdžiai išgyvena, o ne ožiuojasi ir aikštijasi, norėdama tave paveikti. Ji bijo ne tavo skiauterės, o savo pačios jausmų, to, kad pati gali įsimylėti ir kentėti. Tu tiesiog jai pats skambink, rašyk.

Bet neperženk ribos, nedaryk spaudimo arba nekelk ultimatumų. Džiaukis, kad gali pamatyti ją bent minutę – tai fantastiška. Nejaugi atsisakytum savo jausmų, netgi žinodamas, kad viskas gali baigtis?

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis