Trys dienos šokių ir siautulio „Tundroje ‘09“ (nuotraukų albumas)

Praėjusį savaitgalį vyko šeštasis elektroninės muzikos festivalis „Tundra“. Šiais metais festivalis susibūrė Dūburio ežero saloje, Zarasų rajone.

Tris dienas vykęs renginys dalyviams pateikė keturias skirtingų elektroninių muzikos stilių scenas – techno, psy trance, Zip FM Freeform ir chillout.

Šį kartą festivalis pakeitė lokaciją ir „nutūpė“ į tokią vietą, kurią supa ežeras, šaltiniai ir miškai: „Tai nuostabi vieta – su šaltiniais, su tam tikra aura, kuri buvo ir prieš pat festivalį. O pakeitėm vietą dėl geografinės padėties ir dėl pačio festivalio išsidėstymo. Tik dėl organizacinių dalykų...“ – apie vietos pakeitimą pasakojo festivalio organizatorius Žilvinas.

„Man labai patiko nauja vieta – galėjai išsimaudyti ežere, nors oras kuo toliau, tuo šaltesnis buvo. Šiaip pirmomis dienomis palijo, bet tai nesugadino festivalio,“ – įspūdžiais dalinosi festivalio dalyvė Dovilė.

„Vietos pakeitimas pasiteisino su kaupu. Čia daug gražesnė gamta, puiki geografinė vieta, – „Tundros“ vieta mėgavosi dalyvis Kęstas. – Nepasakyčiau, kad kažkas labai naujo buvo šįmet, tiesiog kiekybės ir kokybės daugiau buvo. Vis dėlto ne vienerių metų patirtis kaupta - tai daugybės žmonių darbo vaisius. Aišku, galiu paminėti, kad galėjome pasidaryti nuotrauką atsiminimui lauko foto studijoje, paskaityti „gyvą knygą“, pašaudyti iš lanko, paminkyti molį ar apdirbti medieną, pasimokyti vaikščioti per virvę.“


Elektroninės muzikos scenos

Šiais metais festivalio dalyviai galėjo mėgautis muzika tiek dieną, tiek naktį. „Viena iš jų buvo daugiau live, gyvos muzikos scena, kur pasirodė nemažai lietuvių bei užsienio grupių ir atlikėjų.

Šiais metais „Tundra“ kiek pakito iš muzikinės pusės – nebuvo vien elektroninės muzikos festivalis, įpynėme ir truputėlį gyvos, universalesnės muzikos,“ - pasakojo organizatoriai.

Festivalio idėja, pasak organizatorių - elektroninė muzika gamtoje, gera nuotaika, buvimas kartu, tolerancija vienas kitam.

Elektroninės muzikos sintezė

„Man labiausiai patiko „Lynx and Kemo“, kurie grojo Zip FM Freeform scenoje. Šiaip buvau prie tų scenų, kurios atitiko mano muzikinį skonį,“ – pasakojo kitas festivalio dalyvis Mindaugas.

Techno scenoje pasirodė tokios žvaigždės kaip diskžokėjus Inigo Kennedy iš Didžiosios Britanijos, išleidęs veik 100 vinilinių bei kompaktinių plokštelių ir pasaulyje garsėjantis savo techniniais sugebėjimais, Markas Hawkinsas - avangardiškiausias naujos kartos new-wave techno atstovas Didžiojoje Britanijoje, savo pasirodymus pagyvinantis instrumentų skambesiu, savo muzika hipnotizuojantis kroatas Petaris Dundovas ir psichodelinį, avangardinį hardcore techno kuriantis prancūzas La Peste.

Taip pat techno scenoje buvo galima išgirsti Moon Disco (Techstylism, Control Tower, Black Montanas, Kommando, Mookid (Knobs), Grad_U (Kyoto, Cism, Deepindub), Sala (Autarkeia, Tantric Harmonies), Sraunus (Sutemos, Signorafranca), Assassid (Step Service) ir kitus atlikėjus.

Dar daugiau pramogų

Pavargusius nuo muzikos garsų kvietė pramogų zona, kurioje dalyviai galėjo pasiklausyti ir patys pasimokyti groti afrikietiškais būgnais, sudalyvauti vaizdo ir judesio dirbtuvėse „Collaboratoria“, pasigaminti įvairiausių rankdarbių šilkografijos dirbtuvėlėje, menų dirbtuvėse „Kultūrinis veiksmas“ ir „DIY veiklos stovykla“.

„Om Space Shop“ krautuvėlėje buvo galima įsigyti kosminių, UV šviečiančių psichodelinio stiliaus drabužių ir aksesuarų.

Čia dalyviai rado ne tik kur pavalgyti ar kažką išmokti gaminti, tačiau jų laukė ir kelios paskaitos apie Feng Shui, psichologines būsenas: susikaustymą, uždarumą ir apsimetinėjimą. Taip pat laukė fakyrų, „gyvojo kino” pasirodymai ir įvairūs performansai.

Už švarią gamtą ir prieš narkotikus

Į festivalio bilietą buvo įtrauktas 5 litų mokestis, kurį buvo galima atsiimti, po festivalio atnešus šiukšlių maišelį ir parodžius bilietą.

Šita idėja yra taikoma jau antrus metus. „Tai išlaiko festivalį švaresnį. Kartu tai yra savotiška edukacija – išlaikyti gamtą, kuri teikia dalyviams daug malonumo, švarią,“ – pasakojo Žilvinas.

„Kai pirkau bilietą, tie 5 litai buvo iš karto įskaičiuoti. Davė šiukšlių maišiuką, kurį po to atnešus ir parodžius bilietą, tuos 5 litus grąžino. Visai nemažai šiukšlių buvo sunešta. Apskritai, žmonės čia draugiškesni nei kituose festivaliuose,“ – pasakojo festivalio dalyvis Mindaugas.

Sekmadienio vakarą porai valandų buvo dingusi elektra, kuri sujaukė pasirodymų maratoną. Organizatorius tikino, kad be techninių nesklandumų jokių incidentų nebūta: „Per visą festivalio istoriją nebuvo jokių rimtesnių muštynių ar kitokių incidentų. O būtent dėl techninių dalykų – šeštadienį ir sekmadienį lijo, tad sutrukdė šiek tiek. Mums labai nemalonu, kad taip atsitiko. Tokia jau specifika tų atvirų lauko koncertų.“

Paklaustas apie vieno portalo publikuotas „Tundros“ nuotraukas, kur jaunimas pozuoja, vartodami lengvas narkotines medžiagas, organizatorius pakomentavo: „Iš tikrųjų, kaip jau esame viešai minėję savo puslapyje ir laikraštyje, kurį išleidome ir pardavinėjome festivalio metu, mūsų pozicija yra prieš narkotikus ir jų vartojimą.

Tai yra ne vien savęs žalojimas, bet ir mūsų negerbimas, kuomet mes įdedame tiek daug darbo ir jėgų į visą tai. Tai yra tikra nepagarba mums, jei tokių žmonių būna, kurie vartoja. Jie gadina festivalio veidą.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis