Kaip pasakyti tėvams, kad esu pasirengusi seksui su vaikinu?

KLAUSIMAS: mano vaikinas ir aš labai geidžiame vienas kito, rimtai svarstome, jog laikas pradėti lytinį gyvenimą. Abu gyvename kiekvienas savo namuose su tėvais ir mūsų tikrai nedžiugina mintis kalbėtis su jais apie seksą. Manome, jog jiems akys ant kaktos iššoks vien paminėjus šį žodį.

Tačiau aš nenoriu, kad jie supyktų, jei, mums su draugu, pradėjus lytinį gyvenimą, nutiktų kas nors negero. Nenoriu, kad jie nesuvoktų fakto, jog aš jau miegu su savo partneriu.

Gal galėtumėte patarti, kaip aš galėčiau pamėginti aptarti su jais šį klausimą, kad tai manęs nežemintų?

ATSAKYMAS: visų pirma pagirsiu, gerai, kad ketini kalbėtis apie tai su tėvais. Pokalbis su žmonėmis, šiuo atveju su tėvais, gali padėti apsispręsti arba išsiaiškinti dalykus, kurie tau svarbūs. Galbūt jie tau nepasakys nieko naujo, tačiau kartais pokalbis padeda suprasti save ir savo norus bei motyvus.

Pateikiame keletą patarimų.

Visų pirma nepamiršk, kad tavo tėvai mylėjosi ir greičiausiai iki šiol mylisi, todėl jie tikrai supranta, kad žmonėms seksas patinka. Seksas yra labai asmeniškas dalykas – tikrai ne toks, apie kurį dauguma iš mūsų norėtume diskutuoti su tėvais, tačiau gerai, kad tu nenori nuo jų to slėpti.

Jei tavo tėvai nėra susilaikymo šalininkai, reikalaujantys, kad išsaugotum nekaltybę, jie tikrai neišspirs tavęs iš namų vien dėl to, kad svarstai galimybę pradėti lytinį gyvenimą.

Dauguma paauglių pirmiausiai pasikalba su vienu iš tėvų, tad jei su vienu iš tėvų esi artimesnė arba jei jauti, kad vienas iš jų mažiau tave smerks ir kritikuos, visų pirma pasikalbėk su juo (ja).

Pradėti gali klausimu, pavyzdžiui, „Mano mokykloje mokosi mergina, kuri jau senokai draugauja su vienu vaikinu ir ji man pasakė, kad jos motina ją užmuštų, jei ji pradėtų lytinį gyvenimą.“ Arba: „Lina kiekvieną savaitgalį nakvoja Jono namuose, ką tu apie tai manai?“

Gali iš pradžių nekalbėti apie seksą, o aptarti, pavyzdžiui gimstamumo kontrolės priemones. Tėvai ar vienas iš tėvų supras, kas vyksta ir apsidžiaugs, jog esi atsakinga.

Minėjai, jog nenori jaustis pažeminta. O galbūt verta pamąstyti, ko tu bijai? Kas, tavo manymu, gali atsitikti baisiausio? Tuomet įsivaizduok, kaip tu elgtumeisi, jei baisiausias scenarijus išsipildytų.

Jei neįsivaizduoji, kaip tavo tėvai gali reaguoti, gali pirmiausia paklausti tėvų nuomonės apie draugės elgesį. Arba pradėk diskusiją apie tai, ką išgirdai mokykloje ar matei filme.

Bendresnio pobūdžio diskusija apie seksą mūsų kultūroje yra saugesnis būdas pradėti pokalbį bei įvertinti tėvų supratingumo lygį ir bendrą požiūrį.

Kitas būdas ištirti situaciją gali būti klausimas tėvams apie jų pirmąją romantinę ir seksualinę patirtį, priklausomai nuo to, kaip atvirai jūs kalbatės. Žinoma, neklausinėk smulkmenų, tiesiog gali paklausti, kaip jis arba ji suprato, kad yra pasirengęs/-usi pradėti seksualinį gyvenimą su partneriu.

Ne su visais tėvais galima apie tai kalbėtis, tik su kai kuriais, tačiau pastarieji galbūt apsidžiaugs galimybe pakalbėti apie savo praeitį ir gal netgi pasidalins patirtimi, kuri padės tau apsispręsti. Vėlgi, tai priklauso nuo to, kaip atvirai tu bendrauji su savo tėvais.

Svarbiausia nepamiršti, kad tu negali kontroliuoti savo tėvų reakcijos. Net jei tu jausiesi brandi ir atsakinga už savo sprendimus dėl lytinio gyvenimo ir puikiai išdėstysi savo mintis ir planus, tavo tėvų reakcija gali būti ne tokia kaip tikiesi ir net neracionali.

Jei taip atsitiktų, pasistenk per daug nesijaudinti, nes tu pasielgei teisingai, mėgindama išsiaiškinti tai su tėvais, o už jų reakciją nesi atsakinga. Ar tėvams patinka, ar ne, bet kažkuriuo gyvenimo etapu vaikai pasidaro patys atsakingi už savo gyvenimą. Tai natūralus asmenybės raidos etapas – taip tampama suaugusiu.

Galiausiai, noriu atkreipti dėmesį į vieną dalyką, nors tai galbūt bus šioks toks nukrypimas nuo temos. Nei tu, nei aš aiškiai neapibrėžėme, ką turime omenyje, kalbėdamos apie seksą.

Aš spėju (bet galiu būti ir neteisi), kad tu ir tavo partneris jau išmėginote bučinius ir įvairias seksualines glamones ir,kalbėdama apie ketinimą pradėti lytinį gyvenimą, turi omenyje lytinį aktą.

Tokiu atveju noriu pabrėžti, kad jūs jau pradėjote lytinį gyvenimą. Tai galbūt tau mažai ką reiškia, bet kartais žmonėms padeda suvokimas, kad seksas nėra vien tik lytinis aktas. Nors mūsų kultūroje labiausiai akcentuojama būtent sueitis, seksas iš tiesų yra tęsinys to, ką jūs jau darote.

Aš tikrai nerekomenduoju pradėti pokalbio su tėvais sušunkant: „O, mano gyvenime labai daug sekso!“, bet, manau, kad tai svarbu pabrėžti, nes lytinės sueities prioritetą galima sumažinti, džiaugiantis visais kitais seksualinio bendravimo aspektais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis