Šeimos kviečiamos metams priimti moksleives iš Vokietijos

Jau 15 moksleivių iš įvairių Europos šalių išbandė lietuvišką gyvenimo būdą. Visi jie dalyvavo tarptautinėje moksleivių mainų programoje, pagal kurią atvykę į Lietuvą vienerius metus gyveno lietuviškose šeimose ir lankė mūsų šalies mokyklas.

Mainų programos „Youth For Understanding“ (YFU, liet. „Jaunimas už supratimą“) organizatoriai kviečia registruotis šeimas, kurios ateinančiais mokslo metais norėtų priimti iš užsienio atvykusius moksleivius.

2008-2009 mokslo metais Lietuvos mokyklose mokėsi trys mainų programos moksleiviai – Nathalie ir Soenke iš Vokietijos ir Luuk iš Olandijos.

Visi jie šiuos metus gyveno lietuviškose šeimose Vilniuje ir Širvintose, lankė vietos mokyklas. Per metus moksleiviai ne tik puikiai išmoko lietuvių kalbą, susipažino su mūsų šalies kultūra, bet ir artimai susibičiuliavo su šeimomis, kurių nariais laikinai buvo tapę.

Rugpjūtį naujiems mokslo metams į mūsų šalį atvyks dar trys mainų moksleivės iš Vokietijos. Šeimos, norinčios priimti moksleives, kviečiamos registruotis.

Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.yfu.lt, taip pat galima kreiptis elektroniniu paštu info@yfu.lt arba telefonu Vilniuje 8 5 261 08 03.

„Tarptautinius moksleivių mainus organizuojame jau devynerius metus. Per tą laiką 140 moksleivių iš Lietuvos apsilankė 15 pasaulio valstybių, išmoko naujų kalbų, gyvendami vietos šeimose ir mokydamiesi mokyklose artimai susipažino su kitų šalių kultūra.

Džiaugiamės, kad kiekvienais metais atsiranda ir Lietuva susidomėjusių moksleivių. Mainų programa – tai neįkainojama patirtis ne tik jauno žmogaus ateičiai, bet ir šeimai, kurioje gyvena moksleivis iš užsienio.

Tai – galimybė visiems šeimos nariams iš arti pažinti kitos šalies kultūrą, mokytis supratimo ir tolerancijos,“ - sakė mainų programą organizuojančios pelno nesiekiančios asociacijos „Tarptautiniai moksleivių mainai“ direktorė Gintarė Vaiškūnaitė.

Pasak G. Vaiškūnaitės, užsienio moksleiviai, vienerius metus praleidę Lietuvoje, mūsų šalį vadina savo antraisiais namais, o šeimą, kurioje gyveno – savo antrąją šeima.

„Nuostabu stebėti, kaip moksleiviai Lietuvoje susiranda naujų draugų, kartu su lietuviška šeima švenčia Kalėdas ir Jonines. Esame tikri, kad čia įgyta patirtis lydės juos visą gyvenimą, ji plečia ne tik šių moksleivių akiratį ir skatina pažinti mūsų šalį.

Grįžę į savo šalis jie tampa savotiškais Lietuvos ambasadoriais, o ryšiai su draugais ir šeima iš Lietuvos niekada nenutrūksta.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis