Lietuvos jaunimas dėkos valdžiai už rožinius akinius

Šiandien, 17 valandą, Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje, ir Laisvės alėjoje, Kaune, Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) organizuoja akciją „Ačiū valdžiai už rožinius akinius”, kurios metu bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neseniai LR Seimo priimtą Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.

Rožinių akinių akcijoje jaunimas retoriškai klaus, ar pagal priimtą įstatymą televizijoms turėtų būti uždrausta rodyti ir tokias laidas, kaip „Teletabiai“ ar „Mėta Meškinija“, kuriose veikia nerealūs kalbantys padarėliai ir taip „demonstruojami paranormalūs reiškiniai, sudarant šių reiškinių tikrumo įspūdį“ (pagal įstatymo 4 str. 13 punktą).

Apmaudu, kad LR Seimas įstatymą priėmė nepaisydamas tuometinio LR Prezidento Valdo Adamkaus veto, didžiulės Lietuvos ir užsienio visuomenės kritikos.

Pažymėtina tai, kad nepritariantys įstatymui politikai nesiryžta viešai kritikuoti kolegų priimto įstatymo arba apskritai atsisako jį komentuoti, greičiausiai baimindamiesi viešumoje pasirodyti nepopuliarūs ir taip netekti dalies savo elektorato palaikymo.

Lietuvos liberalus jaunimas yra įsitikinęs, kad šis įstatymas tik nepagrįstai apriboja informacijos sklaidą, o neigiamos įtakos, kurią pasiekia nepilnamečiai, nepažaboja.

Negana to, priimtas įstatymas diskriminuoja tam tikras visuomenės grupes, jame gausu netikslumų, vienas straipsnis neutralizuoja kitą.

„Įstatyme numatyti punktai tik „uždeda“ jaunuoliams rožinius akinius, kuriais iškreipiamas realaus pasaulio vaizdas, užkertamas kelias ugdyti kritinį mąstymą, matyti įvairias gyvenimo puses ir atvejus,“ – teigia renginio organizatoriai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis