Regio skambesys iš Senegalo

Rugsėjo 19 d., šeštadienį, 19.00 Vilniaus mokytojų namų kieme skambės Senegalo atlikėjo Daddy Maky ir grupės koncertas. Trylikos narių kolektyve taip pat dalyvauja šokėjai ir akrobatai.

Be Daddy Maky pasirodymo, plokšteles suks vietiniai reggae, ragga-jungle, dub, dubstep skleidėjai Eazystyle („Baltic Champion Sound“, „StartFM“), KVT („Baltic Champion Sound“), Gonzaless („Zion Explorers“).

Daddy Maky muzika susidomėjo ir uždainavo dar paauglystėje, savo gimtinėje Senegale, Dakaro mieste. Nors Dakare garsiau skamba hiphopas (vien šiame mieste yra daugiau nei 3000 jo atlikėjų ir kolektyvų), Daddy Maky, pajutęs iš Jamaikos sklindančias reggae vibracijas, vis dažniau įpindavo jas į savo kuriamą muziką. Bobas Marley ir Buju Banton įkvėpė jaunąjį Senegalo atlikėją dainuoti reggae stilių.

Pirmąją grupę pavadinimu „African Style” Daddy Maky subūrė 1996-aisiais metais, o pirmojo pripažinimo susilaukė jau kitąmet. Dady Makky ir grupei VIB skiriamas prancūzų kultūros centro organizuojamo konkurso „Revolution Hip Hop CCF“ „Didžiausios hip-hopo muzikos vilties“ apdovanojimas.

Vėliau, 2000-taisiais metais VIB surengė tarptautinį turą, koncertavo Šveicarijos Ciuricho Afrikos muzikos festivalyje, kuriame grojo kartu su Pietų Afrikos Respublikos reggae įžymybe „Lucky Dube“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis