Jaunimas džiazuoja: „Jazz Improvizacija 2009“!

Lengvu jaunatvišku viesulu spalio 1-3 dienomis į akademines sales veržiasi spontaniškai-permainingas, trykštantis puikiomis emocijomis tarptautinis pianistų konkursas-festivalis „Jazz improvizacija 2009“.

Spalio 1 d., 19 val., Piano.lt salėje (Trakų g. 9/1) trijų dienų fortepijoninio džiazo šventė prasidės komisijos pirmininko Francko Amsallemo rečitaliu.

Prancūzų pianistas Frankas Amsallemas atstovauja amerikietiškojo džiazo tradicijai, kurios esmes perprato Berklee koledže bei Manhatano mokykloje.

Jis lyginamas su Keithu Jarrettu, Martialu Solalu, Billu Evansu, ir pats neneigia, jog tai – jo įkvėpėjų vardai. Jaunystėje, tapęs prestižinio konkurso laureatu, jis užėmė aukštesnę prizinę vietą negu vienas įstabiausių nūdienos fortepijono meistrų Bradas Mehldau.

F. Amsallemas yra grojęs su Gerry Mulliganu, Charlesu Lloydu, Ray Hargrove'u, Joshua Redmanu, Joe Chambersu ir kt., šešiolika metų gyveno tarp Niujorko džiazo scenos neramaus kunkuliavimo, ir vėliau – paliko jį.

Kritikų pagiriami straipsniai bei kolegų pripažinimas jį sutinka ir Paryžiuje, kur jis kuria autorinius albumus, programas, komponuoja fortepijonui, bigbendui, kameriniam orkestrui.

Spalio 2 d., 17 val., Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42) įvyks tarptautinis jaunųjų džiazo pianistų konkursas – unikalus renginys Lietuvoje ir gana išskirtinis įvykis pasauliniame kontekste: džiazo improvizacijų fortepijonu solo konkursai nėra paplitę, o apie tokią linksmą rungtį kaip improvizacijos klausytojų temomis nei vienas iš kada nors atvykusių konkurso svečių niekur nebuvo girdėjęs.

Šiemet Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje susirungs dešimt pianistų iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Moldovos, Ukrainos bei Rusijos.

Spalio 3 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje – uždarymo koncertas. Žinoma, jame dalyvaus praėję ugnį ir vandenį, tarptautinės žiuri teismą ir publikos išbandymus laureatai, o antroji koncerto dalis tradiciškai skiriama vieno iš buvusių laureatų projektui. Šį kartą tai – Andrejaus Polevikovo kvartetas su programa „Glorious Gershwin“.

„Glorious Gershwin“ žavesio paslaptis – nepamirštamos Džordžo Geršvino melodijos ir kerintis Daivos Starinskaitės balsas. Talentinga mergina, tapusi žinoma kaip funk grupės „Saulės kliošas“ solistė, šiandien yra, turbūt, geriausia akustinio džiazo atlikėja Lietuvoje.

21 val. - Improvizacija: riedučiai ir lindyhopas – iš karto po koncerto „Jazz improvizacijos“ dalyvių ir klausytojų laukia naktinis klubas „Roller“.

Koncerto bilietas galioja ir įėjimui į klubą, o jeigu atsivedama draugų, kurie koncerte nedalyvavo – ne bėda, visi apsirengusieji Svingo epochos stiliumi bus leidžiami nemokamai.

Skambant verčiančiai pajudinti kojas svingo muzikai, griebkite riedučius, svaidykite dartus, žaiskite stalo futbolą, atsigaivinkite kokteiliais, arba... salės vidury šokite su kitais lindyhopą!

Bilietus į atidarymo koncertą platina „Tiketa“, uždarymo - „Bilietai.lt“, o taip pat - renginių vietose. Įėjimas į konkursą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis