Ko Sniegė pavydi Beyonce ir Zvonkei?

Turbūt visi žino Kristiną Karalytę – Sniegę. Ši žavi juodaplaukė – grupės „Šokoledas“ narė. Apie jos gyvenimo būdą, muziką, buvusią meilę, kuriamus papuošalus, turbūt jau žino visi lietuviškos muzikos gerbėjai ir sensacijų ištroškę paaugliai.

Šįkart DELFI gatvė atlikėjai uždavė kiek netradicinius klausimus. Pažinkime Sniegę kitokią – kiek labiau kasdienišką! Kokia ji be makiažo? Ogi paprastutė, sapnuojanti buvusį bendraklasį, važinėjanti viešuoju transportu ir besivadovaujanti senolių išmintimi…

DELFI gatvė: kada paskutinį kartą važiavai viešuoju transportu?

Sniegė: važinėju nuolat (šypsosi).

DELFI gatvė: koks mėgstamiausias tavo posakis?

Sniegė: „Daug dirbk ir sulauksi atpildo“.

DELFI gatvė: laikaisi 10 -ies Dievo įsakymų? Kurio laikaisi?

Sniegė: laikausi visų. Tam tikra prasme, Dievo įsakymai yra kolektyvinės sąžinės Konstitucija – jei turi sąžinės, tavo poelgiai tiems įsakymams ir neprieštaraus.

DELFI gatvė: kokį personažą vaidinai mokyklos karnavale?

Sniegė: ledinuką. Jau mokykloje su šalčiu turėjau šį tą bendra (juokiasi).

DELFI gatvė: kokie dalykai tave lengvai sugraudina?

Sniegė: man būdinga verkti iš susižavėjimo kitais, ne dėl asmeninio skausmo. Sugraudina grožis: muzikoje, šokyje, dailiajame čiuožime, kai juose atsispindi harmoningumas, žmonių tarpusavio santarvė, atsidavimas mylimai veiklai ir profesionalus kompozicijos atlikimas. Bet tenka prisipažinti, kad vakar apsiraudojau, gailėdama neprižiūrėto šuns.

DELFI gatvė: kokios dovanos nenorėtum gauti iš draugo?

Sniegė: tikras draugas man tokios niekada nepadovanos – sarkazmo ir apkalbėjimo.

DELFI gatvė: ko labiausiai pavydi Natalijai Zvonkei?

Sniegė: jeigu kažkurią dalį manyje gimstančių jausmų ir galima pavadinti pavydu, tai nebent tai, kad žemai lenkiu galvą prieš Beyonce ir „The Pussycat Dolls“ – už fizines ir finansines jų galimybes dirbti, ko gero, 18 valandų per parą ir savo juodu darbu kurti pavydėtinus šokio ir vokalo gyvus pasirodymus bei filmuoti klipus.

Zvonkei galima pavydėti nebent išsiugdyto gebėjimo „pastovėti už save“.

DELFI gatvė: iš kokio gando apie save labiausiai juokeisi?

Sniegė: gandai apie mane man mažai įdomūs. Kiekvienas savo liežuvį panaudoja pagal sugebėjimą – tie, kas jį naudoja skleisti gandams, teršia savo kalbos padargą, o kieno ausys nori likti švarios – tokių kalbų neklauso.

DELFI gatvė: ar sergi pirkimo manija?

Sniegė: moku aklai nepaklusti savo malonumų tenkinimui ir prilaikyti pinigus, kai trokštamo daikto įsigijimas nėra būtinybė. Vis tik kaip tikra menininkė, su pinigais elgiuosi ne visai racionaliai – kartais atlapaširdiškai juos iššvaistau kitų labui, nes man tai teikia džiaugsmo. Kai pinigų turiu nedaug, poreikis juos leisti apskritai dingsta.

Galiu gyventi iš labai nedidelių pajamų, nes neturiu priklausomybės pinigams. Pinigai mano gyvenime užima išgyvenimo resurso poziciją. Viskas, ko gauni daugiau, nei norma, ima palaipsniui tave gadinti. Tai galioja visiems gyvenimo malonumams.

DELFI gatvė: geriausiai pailsi, kai…

Sniegė: pasineriu į tylą, vienatvę, save.

DELFI gatvė: nepadoriausias pasiūlymas, kokio tik esi sulaukusi.

Sniegė: esu lojalus žmogus: visi pasiūlymai, siūlantys iškeisti vieną žmogų į kitą arba numoti ranka į kurią nors savo išpažįstamą vertybę, man yra nepadoru.

DELFI gatvė: kada pirmą kartą pasibučiavai?

Sniegė: naktį iš penkiolikto į šešioliktą gimtadienį.

DELFI gatvė: kada matei paskutinį kartą bendraklasį?

Sniegė: šiąnakt sapne (šypsosi).

DELFI gatvė: paskutinė matyta tavo televizijos laida?

Sniegė: „MTV“ – „Kambarių inspekcija“.

DELFI gatvė: ką manai apie blondines?

Sniegė: o ką apie jas manyti? Plaukų spalva – labai abstraktus bruožas, būdingas labai didelei grupei žmonių ir žmogų charakterizuojantis tiek pat, kiek ir bet kuri kita jo fizinė savybė – mėlynos akys ar šviesi oda. O ką jūs manote apie ilgaplaukes? O ką apie aukštaūgius? Argi tai lemia jūsų požiūrį į asmenį?

DELFI gatvė: ką reiškia žodis „tuštutė“?

Sniegė: su kolegomis muzikantais net diskusija buvo įsižiebusi šia tema: „tuštutė“ – tai lietuviškas atitikmuo skoliniui „fyfa“, tuo tarpu, kai žodis „fyfa“ yra visuomenėje vartojamas daug platesne reikšme, nei vien tik intelektualinei tuštybei nusakyti: jis aprėpia ir rengimosi stilių, ir elgsenos manieras, ir fizinio grožio sąvoką.

Mergina gali būti pavadinta „fyfa“ ir žvelgiant iš teigiamos pusės, pavyzdžiui, apibūdinant jos puošnią, prabangią aprangą ar išpuoselėtą kūną.

Šioje situacijoje neteisinga ją pavadinti tuštute, nes akcentuojami ne jos išorės privalumai, bet vidinio pasaulio trūkumai – esą tai asmenybė su defektu – jos tuščias vidinis pasaulis, nors galbūt apie intelektualinį aspektą net neina kalba.

Padarėme išvadą, jog kalbininkai surado netikslų ir net žeminantį atitikmenį, nepaisant mažybinės žodžio formos.

DELFI gatvė: ar tiki horoskopais?

Sniegė: o jūs tikite meteorologų prognozėmis?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis