PSICHOLOGAS PATARIA: klasės draugė mane kopijuoja

KLAUSIMAS: mano draugė kopijuoja viską, ką aš darau. Ji yra tarsi mano klonas ir man tai nepatinka. Po kelių savaičių man sueis 15 m. ir aš vis dar bręstu ir kiekvieną dieną sužinau vis naujų dalykų.

Aš turiu tikrai gerų draugų ir yra ne vienas ir ne du draugai, kuriems patikėčiau savo gyvybę. Bet yra viena draugė, kuri kopijuoja beveik viską, ką aš darau ar sakau, ir tai mane labai nervina.

Jai 14 m. ir ji mokosi toje pačioje klasėje kaip ir aš. Per vasaros atostogas aš retai su ja susitikdavau, todėl maniau, kad, kai grįšime į mokyklą, reikalai pagerės, bet jie tik pablogėjo.

Ji kopijuoja mano aprangos stilių, darosi tokį patį makiažą, o dabar net nusikirpo ir nusidažė plaukus taip pat kaip aš.

Jei aš einu į kino teatrą ar nusiperku CD, ji nusiperka tokį patį CD arba eina pažiūrėti to paties filmo. Ji kopijuoja mano priežodžius, mano eiseną ir net tai, kaip aš vilkiu savo uniformą. Man tai atrodo labai keista ir tai mane truputį gąsdina. Atrodo, tarsi ji norėtų būti manimi.

Klausiau savo mamos patarimo ir ji sako, kad turėčiau tai suprasti kaip komplimentą, bet aš negaliu. Jaučiuosi taip, tarsi po truputį prarandu savo tapatybę.

Manau, kad greičiausiai mano mama yra teisi, net aš negaliu nieko sau padaryti ir, kai esu šalia jos, jaučiuosi susierzinusi.

Aš nenoriu su ja susipykti, jei galiu to išvengti, bet kaip priversti ją nustoti mane kopijuoti?

ATSAKYMAS: tavo mama yra teisi. Tai yra komplimentas, kad ši mergina taip smarkiai žavisi tavimi ir tavo stiliumi, bet suprantu, kaip tai tave gąsdina.

Nesusipyk su ja ir neužsipulk jos, bet pasakyk jai, kad jūs turite pasikalbėti akis į akį. Palauk momento, kai jums netrukdys kiti draugai, ir tiesiog pasakyk, kad tave nervina tai, kad ji kopijuoja tavo drabužius ir tavo elgesį.

Pasakyk jai, kad supranti, kad tai tam tikra prasme yra komplimentas, bet jūsų amžiuje jūs vis dar ieškote savo identiškumo, todėl jai būtų pravartu paeksperimentuoti pačiai. Patark jai labiau pasitikėti savimi, nes visi mato, kaip ji virsta tavimi, o juk dvieju vienodų žmonių nebūna.

Tu gali pasisiūlyti eiti kartu su ja apsipirkti ir padėti jai išsirinkti drabužius, kurie jai tiktų. Greičiausiai, kaip ir tu, ji jausis nesmagiai, taigi, turėk pasiruošusi kitą pokalbio temą, kad galėtumėte tęsti pokalbį. Nesakau, kad tai lengva, bet tai suaugusių žmonių būdas spręsti šį klausimą.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis