N-18: visi tik ir kalba apie seksą, o aš - nenoriu!

Jokūbas (18 m.) nutarė neskubėti pradėti seksualinio gyvenimo. Bet kartais, kai draugai giriasi savo nuotykiais ir žygdarbiais, susimąsto – galbūt kažko netenka…

Jokūbas pasakoja: „Kartais nėra kur pasislėpti, visur susiduri su seksu, vaikinai daugybę laiko apie jį kalba. Jų paklausius, atrodo, kad seksas toks „nerealus“. Bet aš noriu palaukti, kol suprasiu, kas yra meilė. Tik kartais būna tikrai sunku.“

Sociologiniai tyrimai atskleidė, kad ne tiek jau daug paauglių gyvena seksualinį gyvenimą. Žiniasklaida kartais persūdo, vaizduodama paauglius kaip hormonų valdomas pabaisas, kuriems rūpi tik seksas.

Na, o seksu nesusidomėję paaugliai klausia: „ar nieko neprarandu, jei nesimyliu?“

„Tikrai ne“, - sako Amerikos mokslininkas Michaelas McGee.

Neskubėti pradėti seksualinių santykių – naudinga poros santykiams. Iš pradžių neturinčios seksualinių santykių poros tampa artimesnės, jų santykiai intymesni, negu tų porų, kurios iš karto pradeda seksualinį gyvenimą. Susilaikantys žmonės iš pradžių tampa draugais, pažįsta vienas kitą, ima vienas kitu labiau pasitikėti, išbando savo santykius.

„Jei laukiate ir iš pradžių vienas kitą pažįstate, tuomet jūsų santykiu pagrindu tampa pagarba ir meilė, ne tik fizinis potraukis“, – sako M. McGee.

Rasa (17 m.) sako, kad paaugliai turėtų atsilaikyti prieš spaudimą užsiimti seksu.

„Mus turėtų mokyti, kad nejaustume spaudimo dėl seksualinių santykių, aiškinti, kad be sekso kur kas mažiau įtampos ir kad nebūsi blogesnis už kitus, jei gyvensi be sekso,“ – teigia Rasa.

Atlaikyk spaudimą

Jei jauti spaudimą pradėti seksualinį gyvenimą, tačiau nesijauti tam pasirengęs/-usi, susidaryk planą.

1. Susitark su savimi (gali netgi pasirašyti savotišką sutartį su savimi). Surašyk, ko nori, nusibrėžk ribas. Pavyzdžiui: „neliksiu vienas miegamajame su patinkančiu žmogumi arba apsiribosiu tik bučiniais“.

2. Kam nors apie tai papasakok – suaugusiajam arba draugui, kuriuo iš tiesų pasitiki. Draugai iš pradžių gali pasišaipyti, bet vėliau ims tave gerbti. Jei nepradės gerbti, gal verta susirasti naujų draugų…

3. Būk atviras/-a su drauge/-u, išsiaiškink, ar gerbiamas tavo apsisprendimas antrosios pusės.

4. Planuok, nusibrėžk tikslus, gyvenk aktyvų gyvenimą. Užimk mintis produktyvia, tau patinkančia veikla. Pagalvok, ką norėsi veikti po penkerių ar dešimties metų, stenkis to siekti.

5. Leisk suaugusiajam žinoti apie tavo nusistatymą. Iš anksto užkirsite kelią bėdoms.

Paklausk savęs: „kur skubėti“. Laikas geriausiai patikrina santykius. Pažiūrėk, kas bus, kai susilaikysi nuo intymių santykių.

Na, o kol kas būk laimingas/-a, gyvenk įdomiai, susirask žmogų, kurį mylėtum ir kuris mylėtų tave.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis