PSICHOLOGAS PATARIA: draugauti ir mylėtis, ar susilaikyti ir likti vienai?

KLAUSIMAS: turiu gerą draugą, kuris yra mane įsimylėjęs, o aš jam galima sakyti nieko nejaučiu. Kelis kartus per vakarėlį, kai buvome išgėrę, bučiavomės ir glamonėjomės. Po tų įvykių aš jaučiuosi keistai, vis galvoju apie jį, ir, atrodo, kad jį myliu.

Bet man patinka kitas vaikinas, apie kurį aš taip pat galvoju, bet jis labai nori lytinių santykių. O aš dar to nenoriu, nes esu nepilnametė ir nemanau, kad esu pasirengusi tam. Nežinau, ką man daryti.

Ką pasirinkti, ar geriau būtų nebendrauti su abiem, ar tik su vienu iš jų. O gal ieškoti kito vaikino, kuris mane mylės ir aš jį, ir jis manęs neprašys, kad su juo pasimylėčiau?

ATSAKYMAS: pradėsiu nuo to, kad tu esi labai šauni. Kodėl taip sakau? Kitiems žmonėms, patikėk, daro įspūdį, kad tu turi savo nuomonę ir ja vadovaujiesi. Kadangi esi nepilnametė ir dabartiniu metu nenori turėti lytinių santykių, tai tu pasirinkai patį išmintingiausią sprendimą – kol kas neskubėti ir nesileisti į intymius santykius.

Ta, kuri turi savo nuomonę ir sugeba susilaikyti nuo beprotiškų ir rizikingų poelgių, yra tikra „kietuolė“. Jeigu iš tavęs dėl to šaipysis draugai ar draugės, žinok, kad jie taip elgiasi iš pavydo. Jie pavydi, kad tu turi valią ir charakterį, kad moki neprisidaryti problemų ir atskirti, kada reikia save saugoti ir laukti tikros meilės, o gal ir vedybų, jeigu tu taip nuspręsi.

Visiškai nesvarbu, kad kuris nors vaikinas sako: „tu man patinki ir aš noriu su tavimi pasimylėti“. Jeigu vaikinas įsimylėjęs, tai jis gerbia panelę ir netempia jos į lovą, reikalaudamas meilės įrodymų. Seksas ir meilė - ne tas pats. Jeigu jis nori mylėtis ir pradeda apie tai vis dažniau kalbėti, tai jis turi problemą - nežino, kada kam ir ką siūlyti.

Man atrodo, kad tau yra laikinai susisukusi galva nuo vaikinų dėmesio ir gražių žodžių. Tegul tave yra kas nors įsimylėjęs, tegul jūs pasibučiavote ar prisiglaudėte vienas prie kito. Tai „veža“ ir labai svaigina, super smagu ir faina.

Nuostabus jausmas. Bet patikėk, galvoje susiraito klaustukas, ar tai meilė. Gal tai - ne meilė, bet aistra ir fizinis potraukis. Meilei atsirasti reikia trijų dalykų - draugystės, pagarbos ir aistros. Apsvarstyk, ar jūsų santykiuose yra visi trys dalykai.

Kadangi tu tariesi, kaip tau pasielgti, reiškia tu turi galvą ant pečių ir moki išnaudoti galimybę pasitarti, kai reikia. Nebūtinai reikia pasirinkti vieną iš vaikinų, nebūtina iš karto pasidaryti pora. Tiesiog draugaukite, vakarokite, plepėkite, kikenkite.

Galvok, ar nori gerti alkoholį, ar tik nusileidi kitų įkalbinėjimams. Tu gali ieškoti kito vaikino, gali sau tiesiog gyventi – tikra meilė pati tave susiras. Tik nepamiršk pasitikrinti, ar jinai atsinešė visus tris ženklus - juk žinai, kaip juos atpažinti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis