N-18: keistuolis mokytojas nužiūrinėja mane, kai aš persireginėju

KLAUSIMAS: tai mane varo iš proto. Mokykloje yra toks keistas mokytojas, kuris, persirenginėjant fizinio pamokai, į mane spokso. Man 15 metų, man visai gerai sekėsi mokykloje ir noriu, kad taip būtų toliau, tačiau nebenoriu eiti į mokyklą dėl to kvailio.

Fizinio mokytojui apie 50 metų. Kai mes persirenginėjame su visais vaikinais ar einame į dušą, jis spokso į mus nuogus arba apsinuoginusius.
Aš jo vengiu, tačiau į pamokas negaliu neiti.

Pasakiau ir tėvams apie tai, tačiau tėvai atsakė, kad tai mokytojo toks būdas, tai - nieko blogo. Ar tikrai?

ATSAKYMAS: patikėk manimi, tai - tikrai ne būdo bruožas. Žinoma, kiti klasės vaikinai gali to mokytojo nė nepastebėti, tačiau tu jį pastebi ir pastebi jo trikdantį žvilgsnį.

Man labai gaila, kad tavo tėvai taip nerimtai sureagavo į tavo skundą. Juk tau tikrai nebuvo lengva jiems pripažinti, kas tau neduoda ramybės, o ir išgyveni, kad dėl to nemalonaus vyro, tau vis sunkiau lankytis mokykloje.

Labai gerai, kad turi prioritetus: tau svarbūs mokslai ir pamokos, labai gerai, kad konkrečiai supranti savo problemą. Tu visiškai pagrįstai jautiesi nesmagiai. Ne vienam žmogui nejauku, kai į jį žiūrima kaip į seksualinį objektą, o ne kaip į žmogų.

Tikriausiai droviesi nusirengti mokykloje ir jautiesi „kaip išprievartautas“. Nors tai tik žvilgsnis…

Gali būti, kad būtent tai ir kelia tau didžiausią nerimą. Žvilgsnis juk nieko nedaro… Todėl ir sunku žmogų kaip nors vertinti ar kaltinti. Juk gali klysti, gali prisigalvoti.

Kvaila manyti, kad dėl netinkamų žvilgsnių kenčia tik merginos ir tik jos jaučiasi nejaukiai. Vaikinai – ne išimtis. Taip kaip tau atsitinka tikrai daugeliui.

Džiaugiuosi, kad ieškai pagalbos. Turėtum rasti kur kas rimtesnių pašnekovų nei tavo tėvai. Beje ir jiems gali dar kartą labai rimtai užsiminti apie tą vyrą ir paprašyti pakalbėti apie tai su klasės auklėtoju/-a bei mokyklos administracija.

Taip pat ir pats turėtum nueiti pas mokyklos direktoriaus/-ės pavaduotoją ir pranešti apie mokytojo netinkamą elgesį. Mokytojas bent jau bus sudrausmintas ir nesirodys persirengimo kambaryje.

Tai tikrai įmanoma padaryti. Jei droviesi – parašyk anoniminį laišką ir mokyklos administracijai, ir mokyklos psichologei bei mokyklos laikraščiui.

Būtinai apie tai pranešk mokyklos socialiniam darbuotojui. Tavo pokalbis su juo/ja bus anonimiškas, o šis specialistas žinos, kaip toliau elgtis, kad tau nebebūtų sukeliamas toks nemalonus jausmas.

Kreipk dėmesį į to vyro elgseną, užsirašyk, ką jis daro, kaip reaguoja į tave. Būk budrus ir stebėk, kad to vyro elgesys netaptų dar artimesnis (jei ką, tada drąsiai kreipkis ne tik į mokyklos direktorių/-ę, bet ir į policiją), venk pasilikti su tuo vyru vienas.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis