PSICHOLOGAS PATARIA: jei nesakau „myliu“, vaikinai bėga pas kitas

KLAUSIMAS: nežinau, kaip tai pasakyti, bet bandau: man 15 ir dar nė karto neturėjau vaikino. Visad kai manimi susižavi ir sako: „tu man patinki", aš nedrįstu žengti tolesnio žingsnio ir pasakyti: „tu taip pat", ne dėl to, kad aš taip nemanau, bet dėt to, kad nežinau, kas vyks vėliau.

Tada vaikinams atrodo, kad aš „sunkiai prieinama" ir pan., ir tada jie nustoja kreipti dėmesį į mane. Taip jau nutiko du kartus su vaikinais, kurie man tikrai patiko, bet aš vis nesugebėjau pasakyti jiems „myliu".

Ar man reiktų „atsileisti" ir išdrįsti pasakyti tai, ką manau, nebijant rezultato, ar tiesiog vaikinai nėra tokie atkaklūs, kokie turėtų būti?

ATSAKYMAS: žinau, kad tavo problema labai rimta. Po ja „pasirašytų“ daugybė tavo amžiaus panelių, kurios išgyvena dėl to paties. Dėl to, kad neturi vaikino. Neturėti vaikino, kai draugės ir klasiokės apie tai kalba per visas pertraukas, telefonais ir SMS, - baisiai nesmagu. Tu turi jaustis tikra balta varna.

Bet ne viskas taip beviltiška. Tau berniukai pasako, kad tu jiems patinki. Tai reiškia, kad tikrai patinki, jei taip sako.

Jeigu yra žmonių, kuriems tu patinki, tau telieka apsispręsti, ką tu nori jiems atsakyti. Labai tave sveikinu, kad neskubi pasakyti: „tu man irgi patinki“. Sveikinu, nes tu rimtai žiūri į draugystę ir „nesimėtai“ greitais prisipažinimais.

Tu nori žinoti, kas vyks toliau, po prisipažinimo. Aš manau, kad galime sudėlioti iš tavo ir mano patirties scenarijų, kas bus toliau, kai du penkiolikos metų žmonės patinka vienas kitam. Tada dažniausiai jie pradeda draugauti. Susitinka per pertraukas, eina pasivaikščioti, žvilgčioja vienas į kitą pamokų metu, rašo po šimtą žinučių, el.laiškų, pasidalina „Skype“ kontaktais ir kalbasi nesustodami.

Padovanoja vienas kitam ką nors mielo. Ir vis rašo: „tu man l. graži“, „aš tavęs pasiilgau“, „tave sapnavau“. Kartais išdrįsta susikabinti rankomis, paskui po kokio mėnesio pasibučiuoja.

Bet abejoju, kai vaikinas iš karto sako, tik susipažinus: „aš tave myliu“. Jeigu taip sako, abejoju, kad žino, kas tai per jausmas. Nepasitikėčiau, kai taip greitai ir lengvai pasako, kad myli, o po dienos jau eina sakyti kitai panelei, tave pavadinęs neprieinama. Tai, tarp mūsų, nerimtas „kadras“. Nesusitupėjęs.

Jeigu vaikinas yra tavo amžiaus ar vyresnis ir labai tave ragina sakyti, kad jis tau patinka ir kad tu jį myli, būk labai stipri ir tvirta. Joks sąžiningas ir geras vaikinas nereikalauja prisipažinimo ir meilės įrodymų – glamonių ar pasibučiavimų - jeigu gerbia ar myli panelę.

Tokie, kurie reikalauja, tiesiog išnaudoja merginas. Panašiai gali elgtis ir panelės, kurios reikalauja fizinių meilės įrodymų.

Labai gerai, kad nepasakei tiems dviems, kad juos myli. Jie tavęs tikrai nemylėjo, nes nuskuodė prie kitos panelės, kaip suprantu, iš karto.

Tu esi išmintinga. Jeigu vaikinas tau kelia simpatiją, gali pasakyti, kad jis tau patinka. Bet nieko nedaryk prieš savo valią ir tam, kad įtiktum kito įgeidžiams. Viena tikrai neliksi, pamatysi.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis