PSICHOLOGAS PATARIA: kaip surasti tą vienintelę?

KLAUSIMAS: pastebėjau, kad nemažai paauglių prašo jūsų patarimo, tad nusprendžiau paklausti ir aš. Pradedu suprasti, kad būti vienam nėra smagu, atrodo, bendrauju su visais, bet kažkas yra ne taip.

Problema ta, kad neturiu draugų, su kuriais galėčiau pasišnekėti ar nuveikti kažką smagaus.

Mane aplinkiniai apibūdina, kaip linksmą ir bendraujantį žmogų. Pastaruoju metu esu gan nelaimingas, o tai pastebi mane supantys žmonės.

Suprantu, kad be draugų gyvenimas nėra nei šviesesnis, nei geresnis. Vaikštau sau vienas po miestą, galvoju apie gyvenimą, bet taip nelinksma širdy. Neretai išgirstu iš panelių, kad esu simpatiškas, gražus, moku išklausyti ir patarti, tik niekaip nesuprantu, kodėl neturiu draugų.

Taip pat į viską žiūriu rimtai. Man svarbiausia tarp dviejų žmonių - vienas kito supratimas, sugebėjimas išklausyti ir patarti. Būtų malonu išgirsti kokį patarimą, ką man reikėtų daryti?

ATSAKYMAS: atsakyti būtų ne taip sudėtinga, jeigu galėčiau suprasti, kokių draugų tu ieškai. Aš esu truputį pasimetusi.

Kiekvienas norime susirasti žmogų, su kuriuo galėtume pasišnekėti ar prasmingai ir linksmai praleisti laiką. Vienam reikia žmogaus su vienokiais interesais, kitam – su kitokiais. Ar tu kalbi apie merginą? Taip, spėju iš tavo užuominų.

Suprantu, kad tau blogai ir nežinau, kas būtent tau rūpi. Kai tu bendrauji su visais, jiems ar joms su tavimi smagu, įdomu, linksma, kyla klausimas, kurgi esi tu pats? Kur tavo siela? Arba kur tavo širdis ? Ką tu tuo metu jauti? Ar tau tuščia, liūdna ir kiek nejauku su jais, nes jų neįtrauki į savo draugų ratą? Ar tu klajodamas po miestą pastebi kitus žmones?

Jeigu tu ieškai draugo arba draugės, savo vienišose kelionėse atsakyk sau į keletą klausimų: kokios draugystės tu ieškai, kokio žmogaus tau reikia? Kaip elgtis, atrodyti ar kaip mąstyti turi žmogus, su kuriuo norėtum draugauti?

Supratimas, išklausymas labai svarbios savybės. Bet tai dar ne viskas.
Kokių veiksmų tu imsiesi, kad surastum draugą? Ką tu darai, kad pradėtum bendrauti su mergina, kuri tau pradeda patikti? Ar kas nors iš tavo pažįstamų žino, kad tau labai reikia rimtos draugystės?

Jeigu tu kalbiesi su savo klasiokais arba kursiokais apie tavo poreikius, ką jie sako? Ar tu pats kada nors pasidalinai savo pergyvenimais, vienatve, pasakei, kad tau reikia draugo?

Neretai žmonės, kurie moka išgirsti, suprasti ir padėti kitiems, patys nežino, kaip parodyti, kad ir jiems patiems reikia draugiškos šypsenos, pakvietimo palošti kortomis ar paklausyti muzikos.

Tokie žmonės yra gamtos ir tėvų auklėjimo apdovanoti gebėjimu pagelbėti kitiems, tačiau net neįsivaizduoja, kad patys yra užsitarnavę gauti dėmesio ir susilaukti susidomėjimo.

Tau reikia pradėti reikšti savo paties poreikius. Būna baisu bent truputį atidengti savo sielą kitiems. Kad nenudegtum, kad į ją neįklampotų nevalytais batais, kad nesulauktum šalto pašaipaus dušo. Tačiau kas nerizikuoja, negeria šampano. Ieškojimai pasiteisina.

Tu pradėsi geriau pažinti pats save ir geriau susigaudyti kitų žmonių jausmuose, imsi labiau pasitikėti savo jėgomis, atsirinkdamas, kas draugas, o kas – ne. Jau esi padaręs atradimą, kad tavęs reikia žmonėms.

Ne tik tau manęs, bet ir man tavęs reikia. Taip atsiranda dviejų žmonių draugystė, o galbūt, ir kas nors daugiau.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis