Kosminis triukšmas naujametiniame „Velniop 2009“

Kai lieka kelios dienos iki Naujųjų metų, daugelis prisimena, kas jiems nutiko per metus: pasveria išsipildžiusius ir nugrimzdusius į užmarštį norus, apmąsto nudirbtus darbus ir svarbiausius metų įvykius.

Smagu, kai norai išsipildo, o darbai atneša emocinį pasitenkinimą. O blogas emocijas ir negandas geriausia, besibaigiant metams, pasiųsti „velniop“! Geriausia tai atlikti su gera muzika.

Vakar Vilniaus muzikos laboratorija „Mulen ružas“ virpėjo nuo transcendentinės muzikos. Koncerte „Velniop 2009“ pasirodė elektroninės muzikos virtuozai su naujais ir jau visiems žinomais savo projektais.

Jausmingas vokalistas

Pirmasis ant scenos užlipo projektas „Delchia“. Projekto siela, bosistas Nikas, koncerto metu improvizavo gitaros partijomis, o vienu metu gitara griežė kaip smuiku. Tuo pačiu metu vokalistas dainavo į mikrofoną, žvelgdamas į tolius ir kerėdamas susirinkusius klausytojus.

Projektas „Delchia“ buvo įkurtas 2007m. Įkūrėjo Niko muzikiniai ieškojimai prasidėjo nuo ambient ir galiausiai išsikerojo, į save įtraukdami tribal, drone ir doom elementus. Projekto diskografijoje puikuojasi du šiais metais išleisti albumai „Termodinamika“ ir „Delchia virš Juodaragio (live)“.

Kosminiai ūkai

Po „Delchios“ į sceną buvo pakviestas Kristijono Lučinsko projektas „Driezhas“. Elektroninės muzikos senbuvio, kuriančio jau 11 metų, projektas paskandino publiką kosminiuose ūkuose – vieni lingavo į muzikos taktą, atlošę galvas, kiti tyliai meditavo „Mulen ružo“ kampuose. 

Koncerto metu skambėjo kūriniai iš praėjusiais metais išleisto albumo „Tolumoje“: „Balsai“, „Tegu meluoja“ ir kiti.

Siurrealistiniai tekstai

Kraugeriškais marškiniais pasidabinęs, trečiasis atlikėjas į sceną išėjo su savo soliniu projektu „Vilkduja“. Savitas ir energijos pliūpsnių kupinas melodijas papildė siurrealūs tekstai, o vieno kūrinio metu priedainyje varijavo vakaro vinimi tapęs žodis „velniop“. 

Projekto įkūrėjas savo jėgas yra išbandęs black metalo scenoje ir folkloro grupėse – „Ugnėlakis“, „Peorth“, „Kūlgrinda“ ir „Žalvarinis“ bei yra įkūręs jau sustabdžiusį savo veiklą projektą „Lauxna lauksna“, kuris „Velnių malūne“ pelnė geriausio naujoko vardą.

Ciniškas požiūris į Kalėdas

Panirusią į misticizmą ir kosminius garsus publiką paskutinis pasitiko atlikėjas McKaras. Triukšmu ir vaizdo projekcijomis pradėjęs savo pasirodymą, McKaras visiškai įaudrino publiką. 

Triukšmingą psichodeliką papildė ekrane rodomi epizodai iš filmo, kuriame ciniškai ir destruktyviai nusiteikęs Kalėdų Senelis nusprendė mažo miestelio gyventojams parodyti kiek kitokią Kalėdų pusę. 

Publika, apstulbusi, neatitraukdama akių, stebėjo epizodus, kuriame miestelio gyventojai išgyveno Kalėdinį siaubą. O destrukciniai garsai kiekvieną klausytoją privertė jei ne šokti, tai bent linguoti muzikos ritmu.

McKaras bene pirmasis Lietuvoje pradėjo groti dark techno ir iki šiol kuria bene įdomiausią ir progresyviausią šio stiliaus muziką Lietuvoje.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis