Ūla, padėk apsirengt! Visų tėvų svajonių vaikas pasakoja apie mados blogerio amatą


Ūla, padėk apsirengt! Visų tėvų svajonių vaikas pasakoja apie mados blogerio amatą%
Vytautė Žališkevičiūtė, nuotraukos Vytenio Kriščiūno ir J. Urbonavičiūtės

Grožis, protas ir nuoširdumas, ypač retai, bet, pasirodo, suderinami! Tuo per sekundę įsitikinome pas save į redakciją pasisvečiuoti pasikvietę jaunąją mados blogerę Ūlą Urbonavičiūtę (16). Fainuolė mergina mums papasakojo apie gyvenimą Molėtuose, slaptus rūbų medžioklės “taškus”, violončelės pamokas, laviravimą tarp mokslo ir puošimosi bei daug kitų jai ramybės neduodančių dalykėlių.


Ūlą aptikome puslapyje madosknyga.lt. Šiame puslapyje – išskirtinai Lietuvos mados blogeriai. Jei yra tokių, kurie dar negirdėjo termino “blogeris”, skubam paaiškinti. Blogeris (angl. blogger) yra žmogus, turintis tam tikrą internetinį tinklaraštį, kuriame rašo viską, ką tik įsigeidžia, nelaukdamas leidimų iš tos srities profesionalų. Šiuo metu ypač populiarūs mados blogai, kurių savininkai rašo apie madą, demonstruoja savo turimų drabužių derinukus, komentuoja naujausias kolekcijas ir kartais tokia veikla tampa jų pragyvenimo šaltiniu! Ūla mados blogerės karjerą dar tik pradeda, jos blogui – vos pusė metų, bet per tą laiką mergina subūrė skaitytojų ir gerbėjų ratą, kurie žavisi merginos paprastam mirtingajam (o ypač - paauglėms) įperkamais stiliaus sprendimais, dėl kurių praeiviai nusisuka galvas.

TRUMPAS DOSJĖ

Ūla Urbonavičiūtė
16 metų
11 klasė
Gyvena:
Molėtuose
Veikla: mokykla, mados blogas, mokslo olimpiados, dešimtukų kolekcija, violončelė, fotografija.
Labiausiai patinkantys mados namai: “Burberry”, “Chloe”, “YSL”.
Kur perka rūbelius: “H&M”, “Zara”, “Topshop”, “Stradivarius”, o daugiausia laimikių suranda “kuistukuose”.
Įkvėpimo šaltiniai: menas, fotografija, internetiniai lobynai, kiti mados blogeriai.

Įžymybės, kurių stilius žavi: Olivia Palermo, Cara Delevingne, Miranda Kerr

Labiausiai įkvepiantis Lietuvos modelis: Edita Vilkevičiūtė

Blogas: neb-ūla

lookbook.nu profilis: ula

TRŪKSTA CENTIMENTRŲ

Viskas prasidėjo nuo to, kad Ūla, nors ir visą gyvenimą neapleidusi pirmūnės sosto, svajojo tapti manekene. Troško mergina žygiuoti podiumu, demonstruoti gražiausius rūbelius, skraidyti po pasaulį ir kasdien būti pasakiškai graži. Tačiau ši svajonė niekaip neišsipildo. “Man trūksta vieno vienintelio dalyko – kokių penkių centimetrų aukštyn. Kaip tik nueinu į kokią modelių atranką, atsakymas visad toks pat: “viskas gerai, bet esi per žema”. Štai, kai vyko “Mados Infekcijos" atrankos, nuvykom ten su sese, žiūriu aš į atrankoje dalyvaujančias merginas ir tiesiog akyse matau, kaip joms pildosi mano svajonės. Gaila, bet čia jau nieko negaliu padaryti, aukštakulniai juk irgi tik truputį padeda".

PATI SAU MODELIS

Tačiau sumani mergina nepuolė verkti į pagalvę, o kūrybingai išsprendė ūgio problemą. Ji pradėjo pati save puošti, o pasipuošusi – fotografuotis ir nuotraukas talpinti visų puošeivų internetinėje Mekoje - lookbook.nu. Vartotojai čia deda savo stiliukų nuotraukas, pažymi, kur kokį daiktą pirko ir tikisi internetinės šlovės. Ūlos nuotraukos – labai subtilios, o gražiausia, kad ji, būdama 16 ir atrodo 16, nebando vaidinti vyresnės. Dažna manekenė, karjerą pradėjusi ankstyvoje jaunystėje, atrodo šiek tiek vyresnė. “Beveik nesidažau, nebent į vakarėlį, bet mokyklai ar kasdienai tikrai prie veidrodžio nerymau”. Ir rūbus renkasi “pagal amžių”: “Galbūt ir norėtųsi kažkokio brangesnio, vienetinio daiktelio, kad ir raudonpadžių loboutinų, tačiau puikiai suprantu, kad dar ne metas: jų pakulnė – ypač aukšta, atrodyčiau juokingai, su tokiais nuo šešiolikos metų lakstydama”.

MADOS METRAŠTIS

Sėkmė lookbooke Ūlą įkvėpė imtis rimtesnės savęs demonstravimo veiklos - mados bloginimo.

“Kodėl pradėjau rašyti blogą? Tikslaus atsakymo nežinau. Seniai domėjausi mada, juk norėjau tapti modeliu, o ir fotografuoti mėgstu, tai šitie du dalykai susijungė į vieną blogo pavidalu. Žmonės kažkodėl labai bijo pripažinti, kad jiems malonu, kai kiti žavisi jų nuotraukomis ar išvaizda. Man labai smagu, kai atsiranda komentarų, giriančių mano derinius ar naujus pirkinius. Juk mados blogų esmė – savo pavyzdžiu kitus įkvėpti, gal kažkas ir kokią mano pasirinktą detalę sau pritaikys. Be to, blogą rašau angliškai: ir pačiai gera praktika, ir skaitytojų ratas iškart turi potencialą plėstis už Lietuvos ribų. Čia man padeda mama, anglų kalbos filologė, dėl sudėtingesnio klausimo visada į ją kreipiuosi”- apie blogo atsiradimą pasakoja Ūla. “Po kurio laiko gavau emailą iš madosknygos.lt, kviečiantį prisijungti prie kitų mados blogerių sąrašo. Labai nudžiugau, kad pastebėjo, juk įrašų buvo vos keli. Matyt, patiko, kad dedu daug nuotraukų. Nesuprantu, kodėl kai kurie blogeriai rašo ilgiausius tekstus iš savo gyvenimo, pati, kai naršau, žiūriu tik į nuotraukas, jos man įdomiausios. Ir dar – stengiuosi, kad skaitytojams būtų įdomu ir kažkiek naudinga, štai neseniai rašiau apie rūbus, kuriuose vaizduojama žmogaus anatomija.”

SAVADARBIAI ŠEDEVRAI

“Manęs dažnai klausia, kodėl nekuriu savų rūbų. Pripažįstu – siūti aš nemoku, bandžiau keletą kartų, bet labai nusivyliau, kai nepavyko. Todėl renkuosi kitų siūtus rūbus ir bandau juos skirtingai derinti. Norėčiau kadanors padirbėti stiliste, puošti kitus, atrinkinėti modelius kolekcijoms. Siūti neišeina, bet savus rūbus kartais atnaujinu. Štai dabar viską kniediju: internete užsisakau metalinių kniedžių ir jomis gražinu rūbus. Greita ir paprasta, o jei nepatiks, kniedes visuomet galima išimti. Vasarą norėjosi viską dažyti, tai su sese baltas kelnes pamerkėm į violetinius dažus, dviejų spalvų šortais galėjau puoštis”. O iš kur paauglė turi tiek lėšų, kad nuo rūbų spintos lūžta? "Išsigelbėjimas - "kuistukai". Juose tokių lobių už kelis litus atrandu! Bet geras blogeris savo šaltinių niekada neišduos, tai ir aš adresų nesakysiu" - rimtai juokavo Ūla.KETURI ŪLOS ĮVAIZDŽIAI

Specialiai portalo panele.lt skaitytojoms Ūla parinko keturis derinukus, kuriuos sėkmingai išbandė ir savo bloge.

Stilingai kasdienai

Vakarėliui

Pasimatymui


Paprašyta duoti tikros mados guru patarimą panele.lt skaitytojoms, Ūla patarė iš savos patirties. "Prieš keletą metų mano sesė, su kuria dalinomės spinta, išsikraustė studijuoti, bet spintoje liko jos drabužių. Neseniai pastebėjau, kad su savo apdarais išstūmiau sesės daiktus ir niekas daugiau į spintą nebetelpa. Išsigandau, kad prikaupiau tiek rūbų, padariau rimtą reviziją ir nenešiojamus daiktelius dabar pardavinėju manodrabužiai.lt. Didelių turtų iš to nesusikrausi, bet bent keli litai vis vien sugrįžta, o ir spintoje vietos žymiai daugiau naujiems rūbeliams. Patariu tokias revizijas daryti kuo dažniau, neapsikraukit nenešiojamas drabužiais!"

Nors Ūla beveik palaidojo viltis tapti modeliu (o ir mama labiau norėtų, kad dukrelė jau geriau būtų stilinga gydytoja nei modelis), mes optimistai ir tikim, kad jai dar viskas prieš akis! Modelių atrinkėjai, sukluskite, o ne centrimetrų vaikykitės. Net mūsų fotografas Vytenis, kuriam herojė pozavo, ją nuolat gyrė: “Koks grožis, kaip gerai pozuoja! Galėtų visos man pozuojančios tokios būt...”

Džiaugiamės jaunaja blogere, linkim jai sėkmės mados paieškose ir artėjančioje biologijos olimpiadoje! O jei ir tu turi kokį įdomų talentą ar pomėgį, gyveni neįprastoje vietoje,  per metus perskaitai 500 knygų ir nori, kad visi apie tai išgirstų, rašyk vytaute@panele.lt ir galbūt atsidursi Ūlos vietoje portale panele.lt!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis