8 dažniausiai lietuvaičių daromos plaukų priežiūros klaidos

Sveiki ir gražūs plaukai– ne mažiau svarbus dalykas nei tvarkinga apranga, ar dailus makiažas. Deja, ne visuomet žinome, kaip tinkamai prižiūrėti savo plaukus. Kad plaukai visuomet spindėtų ir atrodytų pritrenkiantys neužtenka jų tik išplauti bei išdžiovinti. Štai dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurių nevalia karoti.

1. Per dažnai plauni plaukus šampūnu. Tam tikros sudedamosios šampūnų dalys yra skirtos nuriebalinti plaukus ir sukelti putojimą. Jeigu kasdien plaudama galvą pastebi, jog vis labiau sausėja bei veliasi plaukai rinkitės tokią plaukų priežiūros priemonę, kuri ekologiška minkština, drėkina pačius plaukus ir galvos odą.


2. Nenaudoji arba per mažai naudoji plaukų balzamo. Pamiršk galvos plovimą vien tik šampūnu. Galvos plovimas - būtina procedūra, tačiau jai vien šampūno nepakanka. Būtinai turi naudoti maitinamąją kaukę bei plaukų balzamą, kuris suminkštins plaukų struktūrą.Balzamas minkština plaukus ir suteikia jiems žvilgesio. Tiesa, norimo efekto nepasieksi jei užtepsi balzamo mažai ir per trumpai laikysi. Skirk šiai procedūrai bent 5 minutes ir gerai įmasažuok jį į plaukus. Dėmesinga būk plaukų galiukams, praverstų juos pamaitinti ir aliejais.


3. Plaukus džiovini rankšluosčiu. Jei plaukus stipriai trini, kol pradžius, tai tokiu atveju pažeidi viršutinį plaukų sluoksnį, todėl jie veliasi, skilinėja ir ilgainiui nušiūra. Rinkis kuo minkštesnius, švelnesnius rankšluosčius ir tik labai švelniai, be jokio spaudimo ir trynimo nusausinki plaukų sruogas.


4. Netinkamai naudojiesi džiovintuvu. Džiovink plaukus kitoje patalpoje, ne vonioje. Joje drėgna, tad, jei nori tiesių plaukų, nepavyks pasiekti norimo efekto. Taip pat venk itin karšto oro: jis sausina, džiovina plaukus, jie tampa nepaslankūs ir kieti. Geriau rinkis vos šiltą arba vėsią oro srovę. Arba laikykis vieno karščio šaltinio taisyklės. Pavyzdžiui, jei fenu išsidžiovinai plaukus, tą dieną venk plaukų tiesinimo ar garbanų formavimo žnyplių. Tiesa, jei plaukus džiovinaisi fenu šiandien, rytoj gali naudoti garbanų formavimo žirkles.


Shay Mitchell
Shay Mitchell
Vida Press


5. Pasirenki netinkamas plaukų priežiūros priemones. Riebiems plaukams skirtą šampūną iškeiti į sausiems, plaukų formavimo putas – į želė ir t. t. Kadangi nerandi sau tinkamo produkto, plaukai neatrodo taip, kaip norėtųsi. Pasitark su kirpėja, kas tau labiausiai tiktų. Tik venk sudedamosios dalies alkoholio, kuris sausina plaukus – jie taps kieti ir šiurkštūs, o ne lankstūs ir glotnūs lyg iš reklamos. Venk sauso šampūno. Jei per ilgai neplausi galvos, sausas šampūnas susimaišys su galvos odos riebalais ir susidarys pastos konsistencijos medžiaga, kas nėra nei sveika, nei gražu.


6. Nuolat lieti, vynioji juos aplink pirštą, taisaisi šukuoseną, tai suriši, tai išleidi plaukus. Jie pavargsta, praranda formą, šiūra. Plaukai yra kaip veido oda: jei per daug liečiami – nėra labai patenkinti. Tad geriau juos sušukuok taip, kad nereikėtų visą dieną nuolat jų tvarkyti.


7. Netausoji plaukų. Kartais aplinkybės nepalieka jokio pasirinkimo, taigi plaukus tenka plauti tiesiog po tekančiu iš krano vandeniu. Deja, bet dėl to kenčia plaukų galiukai. Būtų idealu, jei plaukus plautum dubenyje šilto vandens su 2 valgomaisiais šaukštais acto. Actas suminkština vandenį, taigi tausoja plaukus.


8. Eini miegoti šlapiais plaukais. Miegant šlapia galva plaukus rizikuoji pažeisti, mat tuomet ji intensyviau skilinės, lūžinės ir greičiau velsis. Jei nesinori plaukų džiovinti tik išlipus iš dušo ar vonios, palauk bent valandą, o tada šilta džiovintuvo srove išdžiovink plaukus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis