Kuo lieknesnė, tuo gražesnė? Uždrausta internetinė lieknėjimo manija sugrįžo(PAMATYK)

Garsioji britų manekenė Kate Moss yra pasakiusi: „Nothing tastes better than skinny feels.“ Podiumų karalienė norėjo pasakyti, kad net ir skaniausias maistas nevertas gražios figūros praradimo.

Už šią frazę dietologai ir mitybos specialistai keiksnoja Kate iki šiol. Tačiau yra ir tokių, kurie visa širdimi su manekene sutinka ir mano, kad tik itin lieknas žmogus yra gražus. Kaulėtų manekenių nuotraukos ir visuotinis spaudimas lieknėti persikėlė į internetą. To pasėkmė - prieš mėnesį „Instagram“ uždraudė naudoti tag'ą „thinspo“, kuris reiškia motyvaciją lieknėti.


instagram.com nuotrauka

Atrodytų, kas čia tokio, jei kažkas nori, tegul ir lieknėja? Tačiau tokia internetinė manija tapo nebevaldoma: jaunos merginos laikydavosi dietų, kad galėtų įkelti savo kaulėto atvaizdo nuotraukas ir tapti įkvėpimu lieknėti kitoms, tai pat susižavėjusioms itin lieknu kūnu. Internetinės lieknėjimo mados dažnai kinta. Štai prieš kurį laiką populiari buvusi „tarpo tarp kojų“ mada (apie kurią rašėme ČIA) vis dar pasirodo bloguose ar socialiniuose tinkluose, nes tokia figūra - tikras grožio etalonas pusbadžiu gyvenančioms lieknėjimo šalininkėms!

„Thinspo“ ragina sulieknėti bet kokia kaina. Merginos ignoruoja alkį (juk paveikslėliuose rašoma, kad tuščias pilvas ne gurgia, o „ploja“ tau už valią!), maistą keičia kava ir cigaretėmis, geria laisvinamuosius preparatus, kad tik kuo greičiau taptų panašios į kaulėtąsias įkvėpėjas. Nenuostabu, kodėl „Instagram“ ir „Tumblr“ uždraudė naudoti bet kokį tag'ą, kuris galėtų būti siejamas su nesveiko lieknėjimo ar net badavimo propagavimu. Tačiau gudriosios lieknėtojos rado naują būdą.


instagram.com nuotrauka

„Fitspo“ - kitas lieknėjimo kraštutinumas. Jis pataria kuo intensyviau sportuoti, sportu „bausti“ save už „nuodėmingą“ maistą ir ugdyti geležinę valią. Juk tik silpnieji nesportuoja, o tu esi tikra karžygė, kuriai prakaitas ir nuovargis - geriausia dovana už triūsą! Ir dar - tu stengiesi ne dėl sveikatos, ne dėl geros savijautos, o dėl... drabužių! „Fitspo“ ragina save motyvuoti svajomis apie tą dieną, kai galėsi vilkėti trumpą palaidinę, aptemptus džinsus, o visos silpnavalės, kurios nekankina savęs treniruoklių salėje, tau pavydės.


instagram.com nuotrauka

Nenuostabu, kad naujoji manija gąsdina sveikos gyvensenos šalininkus, kurie supranta, kad per daug sportuoti - irgi negerai, visur turi būti išlaikytas balansas. Tačiau kol dar šitas tag'as neuždraustas, lieknėtojos intensyviai dalinasi savo nuotraukomis ir kritikuoja kitas, kurios nejaučia nusidėjusios, jei suvalgė pyragaitį ar per lietų neišbėgo pabėgioti.

Mes - už sportą, bet tik tokį, kuris teikia malonumą, o ne verčia mus blogai jaustis ar stengtis dėl mados. Svarbiausia jausti saiką!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis