Per naktį sensacija tapęs makiažo meistras Povilas: nepatrauklią merginą paversti supermodeliu - joks ne stebuklas(INTERVIU)

Žvaigždės tampa matomos naktį. O per tą naktį ir pačiam žvaigžde pavirsti galima. Būtent taip dėmesys aplankė ir makiažo meistrą Povilą Staniulionį (21), vos vienintele savo daryto makiažo nuotrauka sudrebinusį tiek Lietuvos, tiek užsienio interneto platybes.

Nuotrauka, per naktį sulaukusi daugiau nei 5000 „like'ų“ ir užsienio portalų dėmesio pavertė Povilą tikra makiažo žvaigžde: jau kitą rytą jo telefonas netilo nuo jo prisilietimo makiažo teptuku trokštančių naujų klienčių. Juk šis vaikinas, akivaizdu, moka daryti stebuklus! Turiu jo gebėjimais iš arčiau įsitikinti.


Ši nuotrauka, kurioje įamžintas Povilo darytas makiažas, pavertė jį tikra makiažo sensacija

Važiuodama pas Povilą galvojau, kad mane pasitiks tipiškas grožio industrijoje dirbantis meistras: šiek tiek lipšnus, šiek tiek kandus, pernelyg draugiškas ir save įsimylėjęs. Klydau: Povilas neatitinka nė vieno iš aukščiau išvardintų kriterijų. Punktualus, tikslus, šiek tiek kuklus ir... studijuojantis sudėtingąją chemiją!

Povilai, kada ir kaip atradai makiažą?

Esu iš Varėnos, mokykloje lankiau tautinių šokių būrelį, todėl tekdavo rengti pasirodymus. Būrelio mergaitės mėgo prieš koncertus pasigražinti, jas stebint man vieną dieną atėjo mintis, kad aš galėčiau jas labiau pagražinti. Atsimenu, sakiau: „Duokit man, aš geriau padarysiu.“ Žinoma, ne ką geriau tuomet išėjo, bet štai tokia buvo mano pažintis su makiažu.

Vėliau prašymų „padažyti“ pasipylė iš visų pusių: neilgai trukus dariau makiažus visoms būrelio mergaitėms, jų draugėms, draugių draugėms ir t.t.

Makiažo daryti juk per naktį neišmoksi, kaip tau pavyko taip greitai patobulėt?

Žinoma, kad iš kažkur įgūdžiai nenukrenta, tenka visko kantriai mokytis. Man labai padėjo internetas, tačiau informacijos lietuvių kalba tuo metu ten, galima sakyti, visiškai nebuvo. Tai ieškojau užsienio meistrų blogų, makiažo forumų, kuriuose gaudžiau visas pamokėles ir gudrybes, taip ir sukroviau savo žinių bagažą.

Mano favoritas – Kim Kardashian asmeninis makiažo meistras Mario Dedivanovic, nuolat seku su juo susijusias naujienas. Nuoširdžiai manau, jog jis – vienas talentingiausių pasaulyje, jo vedami seminarai kainuoja kelis tūkstančiu dolerių, o žvaigždėms daromi makiažai visuomet atrodo tobulai. Makiažo meistrai savo darbo priemones ir metodus saugo paslaptyje, todėl jie taip brangiai apmokami. Užtrukau 5 metus, kol išsiaiškinau, kokį paakių maskuoklį jis naudoja Kim Kardashian makiažui! Reikia labai domėtis makiažo naujovėmis, nuolat tobulėti. Įdomiausia man – Holivudo makiažai, jiems ir skiriu visą dėmesį.

Mokykla baigėsi, norėjai profesionaliai studijuoti makiažo paslaptis?

Ne, makiažas man tuomet tebuvo hobis, norėjosi „rimtos“ specialybės. Rinkausi tarp medicinos ir chemijos. Likimas ir balai lėmė, kad įstojau į chemiją, ją jau trejus metus ir studijuoju. Nori sukurti stebuklingo kremo formulę? Ne, kosmetikos chemija man neįdomi, labiau traukia sudėtingesni dalykai. Makiažas visuomet bus antraeilis dalykas, nors dabar jis tapo mano pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.

Makiažo meistro darbas priklauso nuo klientų, ar ir tau pasitaiko, kad paskambina makiažo trokštanti mergina vėlai vakare ir maldauja, kad ją pagražintum?

Kiti meistrai svarbią klientę priims kad ir vidury nakties, tačiau aš neplanuotų darbų niekada nesiimu. Mėgstu tikslumą, planavimą, klientės tą puikiai žino, todėl registruojasi iš anksto. Būna, kad makiažui, kurio reikės vasarą, užsiregistruoti skambina vidury žiemos. Nuoširdžiai sakau, vasarą laisvų savaitgalių neturiu!

Profesionalus makiažas kainuoja nemažai pinigų, tą sau leisti gali ne kiekviena moteris. Ar nesudreba ranka dažant įžymybes? Juk tavo darbų sąraše – makiažai Gabrielei Martirosianaitei, Jovani, Justin Beat ir daugeliui kitų žymių veidų.

Nesvarbu, ar klientas atėjo „iš gatvės“, ar išlipo iš prabangaus automobilio, su visais elgiuosi ir visiems dėmesio skiriu vienodai. O gal klientų daug ir prabangių turi todėl, kad esi vaikinas meistras? Vaikinas makiažo meistras Lietuvoje vis dar yra kažkas vau. Ne kartą esu girdėjęs, kaip klientės sako, kad pas vaikiną eiti ramiau, nes yra tekę susidurti su atvejais kai moterys makiažo meistrės „pasendina“, arba, dar blogiau, iš pavydo savo klientes „nubaisina“! Tai ir pradeda vaikinus vertinti...

Makiažo meistro profesija – prestižas? Daug konkurentų turi?
Pasakysiu taip: konkurencijos yra, tačiau jos nejaučiu. Lietuvoje yra profesionalių makiažo meistrų, tačiau tokių, į kuriuos norėčiau tapti panašus, kol kas nesutikau.

Povilas Staniulionis
Povilas Staniulionis
DELFI / Šarūnas Mažeika

Tai kaip buvo su ta per naktį tave išgarsinusia nuotrauka? Siekei parodyti, ką įmanoma padaryti makiažu? Kardinaliai pakeitei merginą!

Visų pirma, tos merginos, kuri, beje, yra mano gera draugė, pakeisti aš nesiekiau. Mano tikslas – atskleisti žmogaus grožį, o ne paversti jį kažkuo kitu. Jau seniai turėjau idėją padaryti „prieš ir po“ tipo nuotrauką, nes sulaukiu komentarų, kad mano makiažai – netikri, „sufotošopinti“. O kai parodžiau, kad viskas tikra, žmonės negalėjo patikėti. Atskleisiu paslaptį: kiekvienas profesionalus makiažo meistras gali suteikti tokį vadinimąjį „stebuklo“ efektą, tačiau jokio tikro stebuklo aš nepadariau, tiesiog atskleidžiau, kad kiekviena mergina yra ir gali būti graži. Negražių merginų, o ir vaikinų, nėra. Yra tik prasti makiažo meistrai.

Mados pasaulyje vyrauja įvairūs kūno etalonai, o kaip makiažo srityje? Ar svarbu, kad veidas būtų be jokių trūkumų?

Žinoma, dažyti paprastą moterį ir manekenę – du skirtingi dalykai. Kai veido oda ideali, skruostikauliai ryškūs, o lūpos didelės, dirbti – vienas malonumas. Tačiau tai nereiškia, kad kažkaip atrinkinėju klientus. Meistro darbas yra paslėpti visus trūkumus, kad ir kiek jų bebūtų, ir išryškinti tai, ką žmogus turi gražiausia.

Kokia bendra makiažo tendencija vyrauja Lietuvoje? Gal merginos čia visiškai nemoka pasidažyti?
Kodėl visi mano, kad Lietuvoje makiažo situacija tokia bloga? Esu daug keliavęs ir, tai, ką mačiau, tarkim, JAV, yra šimtą kartų blogiau nei čia. Ten merginos žūtbūt prisipirks daugybę bet kokių kosmetikos priemonių, dės viską ant veido, nesvarbu, moka pasidažyti, ar ne. O Lietuvoje merginos renkasi natūralumą, atsargiai bando naujas priemones, todėl oranžinių veidų ar sulipusių blakstienų gatvėse sutinku vis rečiau. O madingiausia Lietuvoje dabar – idealiai susitvarkyti antakius, kasdien juos ryškinti, mane ši tendencija džiugina.

Ar „sergi“ profesine liga apžiūrinėti aplinkinių merginų makiažą ir mintyse, o galbūt ir garsiai, jas kritikuoti?

Manau, kad nesu tipinis makiažo meistras. Gatvėse tikrai neieškau makiažo klaidų, nevertinu merginų pagal jų sugebėjimus pasidažyti. Dirbu ir makiažais rūpinuosi tik darbe, o universitete, gatvėje ar kavinėse merginų nekritikuoju.

Kada, tavo nuomone, merginai nėra per anksti susirūpinti makiažu?
Lietuvaitės pradeda gražintis anksti, tačiau dažniausiai pirmąjį profesionalų makiažą pasidaro išleistuvėms, jau pilnametystės sulaukusios. Tai – labai normalu, nėra ko per anksti jauną veidą po „sunkiais“ makiažais slėpti.

Įsivaizduok, kad gavai užduotį surinkti niekuomet nesidažiusiai merginai pirmąją kosmetinę. Kokie produktai yra tiesiog must have?

Ne nuo makiažo priemonių reikia pradėti, o nuo odos priežiūros. Jeigu oda nepakankamai sudrėkinta, spuoguota, išsausėjusi, joks makiažas ant jos idealiai neatrodys. Todėl pirmiausiai parūpinčiau tai merginai veido prausiklį, šveitiklį ir drėkinamąjį kremą. Toliau - pudra, maskuoklis, sausa pudra, skaistalai, blakstienų tušas ir lūpų blizgis. Lūpų dažų jauname amžiuje tikrai nereikia.

Ar jauti būtinybę visuomet atrodyti tobulai? Sau makiažą daraisi?
Tikrai ne! Aš net kremo nenaudoju, ką jau apie makiažus kalbėti... Negaliu pakęsti to jausmo, kai ant veido odos kažkas yra. Todėl net ir kremas mane erzina, negaliu jo naudoti. Mėgstu ryte pamiegoti, vienintelė grožio procedūra – susitvarkyti plaukus, tik tiek.

Lietuvos vaikinai vis dar vengia makiažo?

Darau makiažą ir vaikinams, tiesa, tik fotosesijoms. Fotoaparatų blykstės – negailestingos, jos išryškins net ir mažiausią nežmaskuotą spuogelį, todėl fotosesijoms makiažas tiesiog būtinas. Tačiau kasdienai vaikinams tikrai neverta dažytis, atrodys nenatūraliai.

Turi svajonių, susijusių su makiažu?

Norėčiau padaryti makiažą kokiai nors užsienio garsenybei. Aukščiausias makiažo pilotažas - „red carpet“ renginiai, štai ten visi meistrai parodo savo lygį. Išskirčiau Kim Kardashian, Rihanna, Adele – šios merginos visuomet atrodo nepriekaištingai, būtų didelė garbė jas paruošti ypatingos svarbos renginiui.

Kas yra didžiausias tavo pasiekimas?
Vienareikšmiškai – Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymas, ten modeliams dariau Renesanso stilistikos makiažą. Juozas – aukščiausio lygio meistras, jo šou tai puikiausiai atspindėjo. Jokio skubėjimo, jokių atirusių siūlių, viskas vyko pagal planą – tiesiog malonumas dirbti!

Galbūt nuo šiol didžiausiu pasiekimu laikysi tave išgarsinusią nuotrauką?

Nemanau. Tai, ką parodžiau toje nuotraukoje, galėjau padaryti ir prieš 3 metus. Tačiau tik dabar padažnėjo komentarų, kad mano makiažai nuotraukose atrodo retušuoti. Norėjau šį įsitikinimą paneigti, taip ir gimė ši idėja. Modelis nuotraukoje - mano draugė, kartu lankome šokių pamokas. Ieškojau žemiškos merginos, su trūkumais, spuogelias. Įrodžiau, kad makiažo pagalba galima kiekvieną merginą paversti gražuole. Tai, ką matote nuotraukoje, kiekvienas makiažo meistras mato kiekvieną dieną. Paversti nepatrauklią merginą supermodeliu - joks ne stebuklas. Tačiau už tą stebuklo efektą ir verta mokėti pinigus, moteriai labai svarbu pasijusti gražiai ir ypatingai.

Manai, kad visą gyvenimą darysi makiažus?
Nežinau. Kol kas man tai patinka, darbas man - tikras malonumas. Tačiau jei jis pradėtų trukdyti mokslams, kažką keisčiau. Išsilavinimas man labai svarbus, noriu gauti diplomą, galbūt ne vieną, kad ateityje turėčiau pasirinkimo laisvę. O kas tau tavo darbe labiausiai patinka? Galimybė suteikti žmonėms geras emocijas, paversti paprastai atrodančią moterį tikra princese. Geriausias darbo įvertinimas buvo tada, kai viena privačias mano makiažo pamokas lankiusi mergina gavo visažistės darbą salone. Matot, makiažas keičia gyvenimus!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis