Bjauri ar graži: gyvenimus griaunanti „YouTube“ manija grįžo(VIDEO)

Kai beveik prieš dešimtmetį pasaulį išvydo video klipų dalinimosi platforma „YouTube“, ji netruko tapti tikru hitu.

Šiandien begalinėje „YouTube“ erdvėje galima rasti viską, ko tik užsimanysi: naujausią muziką, filmus, patarimus, produktų apžvalgas, neatrastus talentus ir daugybę kitų dalykų. Gaila, tačiau ne viskas šioje video platybėje - tik gražu ir teigiama. Egzistuoja daugybė negatyvių ir įžeidžiančių klipų, o šalia jų - galybė kartais net žiaurių komentarų.

„YouTube“, kaip ir daugelis kitų sričių, nėra atsparus madoms. Tiesa, čia tos mados šiek tiek savotiškos: vieną savaitę visi kaip pamišę filmuoja įvairius išbandymų klipus, kitą bando pagauti juokingą savo katės judesį. Tačiau daugiausiai susidomėjimo pastaruoju metu sulaukė prieš keletą metų sensaciją tapusi ir dabar vėl netikėtai išpopuliarėjusi „Am I Pretty Or Ugly“ klipų manija.

Jos esmė - jaunos merginos nusifilmuoja trumpame klipe, kuriame jos žiūrovų klausia vienintelio klausimo: „Ar aš graži, ar bjauri?“. Komentatoriai tuomet pradeda reikšti savo nuomonę: gero linkintys merginoms rašo, kad jos yra tikrai gražios, kiti teigia, kad niekas negali nuspręsti, ar kitas žmogus yra gražus ar ne, treti, deja, rašo įžeidžiančius komentarus ir kritikuoja net mažiausius jų išvaizdos trūkumus.

Jeigu anksčiau merginos savo jausmus išliedavo dienoraštyje ar patikėdavo paslaptis artimiausiai draugei, viešas pasisakymas „YouTube“ dabar tapo norma. Daugelis nedrįsta atskleisti savo jausmų ar baimių „gyvam“ žmogui, todėl kalbėjimas prieš kamerą ir komentarų laukimas palengvina baimę bendrauti su kitais žmonėmis. Daugelis merginų, tokiu būdu norėjusios nugalėti baimes ir pradėti save labiau vertinti, tapo dar pažeidžiamesnės ir mažiau pasitikinčios savimi, jos tapo dar vienišesnės, o kai kurios pasireiškė depresija ar savęs žalojimas.

Šia manija susirūpinę psichologai teigia, jog panašių klipų kūrimas skatina perdėtai rūpintis savo išvaizda ir idealizuoti išorinį grožį. Atminkit, jums nereikia „patvirtinimo“ iš komentatorių anonimo, mokėkite atrasti ir vertinti savo unikalų grožį!

Daugiau apie pavojingas internetines madas skaityk ČIA

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis