Amžinai alkana: priežastys, kodėl nuolat persivalgai

Visi žinome, kad per dieną reikia valgyti ne mažiau nei 3 kartus. Tačiau dėl įtempto grafiko ir darbų gausos ne visuomet galime tinkamai pavalgyti.

Jeigu nespėji papusryčiauti, vėliau „gyvybę palaikai“ tik kava ir menkaverčiais užkandžiais, nenuostabu, kad atėjus vakarienės metui jautiesi itin alkana. Tačiau kartais alkis netikėtai aplanko ir valgant reguliariai. Kodėl nuolat norisi užkandžiauti?

1. Tau trūksta miego

Yra ištirta, kad tie, kuriems trūksta miego, suvalgo daugiau saldumynų, nei tie, kurie išsimiega. Organizmas nesugeba „pasikrauti“ miegodamas, todėl ir ieško alternatyvių energijos šaltinių. Privalai miegoti ne mažiau nei 8 valandas per parą!

2. Vakar persivalgei

Nors mokslininkai dar to nepatvirtino, tačiau pastebimas ryšys tarp maisto, kurį suvalgei vakar, ir alkio šiandien. Keisčiausia, kad kuo daugiau vakar suvalgei, tuo alkanesnė jautiesi šiandien. Taip įvyksta ne dėl maisto kiekio, bet dėl jo rūšies: jeigu padauginai angliavandenių, smarkiai šoktelėjo cukraus kiekis, todėl organizmui atrodo, kad maisto tau smarkiai trūksta.

3. Kamuoja PMS

Kiekviena mergina žino: artėjant mėnesinėms kaip niekada norisi šokolado, traškučių ir „greito“ maisto. Hormonai daro savo!

4. Nevalgei pusryčių

Sakoma, kad pusryčiai - svarbiausias dienos valgymas. Ir tikrai - jei nevalgai pusryčių, trūksta energijos, jautiesi mieguista, o atėjus vakarui jautiesi išbadėjusi. Todėl ryte valgyk daug angliavandenių turinčio maisto ir išvengsi alkio priepuolių.

5. Iš tikrųjų nori gerti, ne valgyti

Kartais mes negebame skirti alkio nuo paprasčiausio troškulio. Mitybos specialistai pataria pajutus neaiškų alkį išgerti stiklinę vandens ir tik tada sėsti valgyti. Šis triukas padės tau atskirti alkį nuo troškulio.

6. Nuobodžiauji

Televizorius transliuoja neįdomią laidą, o tu ją stebėdama, rodos, per akimirką suvalgei pakelį traškučių. Kai mūsų gyvenime trūksta stimuliacijos ir motyvacijos, organizmas bando jų prasimanyti kitais būdais. Maistas - vienas jų. Todėl labai svarbu suvokti, ar nori valgyti todėl, kad esi alkana, ar todėl, kad tiesiog neturi ką veikti?

7. Kamuoja stresas

Biologiškai stresas mūsų organizmui duoda signalą, kad darytume viską, kad tik netaptume plėšrūno vakariene. Patiriant stresą mūsų raumenyse atsiranda daugiau jėgų, širdis pradeda smarkiau plakti, kūnas ruošiasi bėgti nuo plėšrūno, o pabėgus reikalauja maisto, kad atgautų jėgas. Mūsų kasdienybėje plėšrūno vaidmenį atlieka stresas, atsiskaitymai, egzaminai ir nerimas, kurie nesunaudoja tiek energijos, kiek kova dėl išgyvenimo, tačiau saldumynų ir kito kaloringo maisto stresinėse situacijose vis vien norisi...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis