„Mėlynasis pirmadienis“: šiandien - pati niūriausia metų diena. Kaip nepasiduoti liūdesiui?

Vakarų fenomenas „Blue Monday“ šįmet užklupo mus trečiąjį metų pirmadienį. Niekada negirdėjot termino „Mėlynasis pirmadienis“?

„Blue Monday" yra kasmet vis kitas sausio pirmadienis, apskaičiuojamas remiantis tokiais faktoriais kaip dienos ilgumas, laikas iki vasaros, oro sąlygos, per šventes išleistų pinigų suma, Naujųjų metų pažadai ir nuo jų nevykdymo pradžios praėjęs laikas. Tikima, kad šią dieną visų nuotaika būna ypač prasta ir padažnėja įvairūs konfliktai.

Studentams - visi pirmadieniai niūrūs

Jeigu paklaustumėt studento, ar sunki diena šiandien, jis nedvejodamas atsakytų „taip“. Sausis jiems - ypač sunkus metas, egzaminai ant nosies, bendrabučio langus varsto vėjas, o keltis į paskaitas, kai lauke dar tamsu, o atostogos toli, ypač grasu. O kur dar „žvėriškas“ šaltis lauke... Todėl nenuostabu, kad poliklinikose driekiasi eilės jaunuolių, besiskundžiančių peršalimo ar tiesiog pervargimo ligomis. „Blue Monday“ daugumos specialistų kritikuojamas dėl melagingo ypač trumpos depresijos egzistavimo. Teigti, kad „Blue Monday“ yra vienadienis reiškinys, pasak jų yra negarbinga rimtomis depresijos formomis jau ne vienerius metus sergančių ligonių atžvilgiu.

„Pirkimo terapija“

Visų fashionistų Meka „Topshop“ pernai antrą Naujųjų metų dieną pradėjo ruoštis sausio liūdesiui. Drabužių prekybos tinklas savo pirkėjoms liūdesį siūlė nugalėti nusiperkant naują sijoną. Iš šalies žiūrint, jei jau taip liūdim šventėms pakloję visas santaupas, ar tikrai norėsim mokėti 100Lt už kad ir labai gražų, bet ar tikrai reikalingą sijoną? „Retail therapy“ (pirkimo terapija ) siūloma visiems gyvenimo atvejams: paliko vaikinas, praradai darbą, priaugai 10 kg, pametei telefoną - nauji pirkiniai tikrai paguos! Galbūt, bet tik tą akimirką, kai į žvilgančius maišelius pardavėja pakuos naujus pirkinius. Tačiau grįžus namo rasi ženkliai sumažėjusį pinigų likutį sąskaitoje ir dar gilesnę depresiją...

Laimei, dauguma į šią datą žiūri skeptiškai. Tačiau mes mėgstam pasiruošti visoms įmanomoms situacijoms, todėl tiems, kurios vis gi užpuolė „Blue Monday“ liūdnumas, paruošėm linksmų kino veiksmų planą.

Komedijos, kurias žiūrint juokiamasi dažniausiai

Čia ne šiaip sau skambi antraštė, nes iš tiesų egzistuoja komedijų sąrašas, kurias žiūrėdami žmonės juokiasi dažniausiai. Tyrėjai apskaičiavo, kiek kartų žmonės juokėsi per filmą ir tuos kartus padalino iš filmo trukmės minutėmis. Kovoje su liūdesiu per daug juoko nebus!

1. „Airplane!“ - 3 juokai per minutę.

2. „The Hangover“ - 2,4 juokų per minutę.

3. „Naked Gun: From the Files of Police Squad!“ – 2.3  juokų per minutę.

4. „Superbad“ – 1.9 juokų per minutę.

5. „Borat“ – 1.7 juokų per minutę.

6. „Anchorman: the Legend of Ron Burgundy“ – 1.6 juokų per minutę.

7. „American Pie“ – 1.5 juokų per minutę.

8. „Bridesmaids“ – 1.4 juokų per minutę.

9. „Shaun of the Dead“ – 1.3 juokų per minutę.

10. „Life of Brian“ – 1.2 juokų per minutę.

Kad ir kaip bebūtų, „Blue Monday“ sureikšminti neverta, tai tik geras pretekstas truputį paniurzgėti ir kaltinti niūriausios dienos apskaičiavimo formulę dėl nesėkmių. Beje, iki linksmiausios dienos teliko 5 mėnesiai. Laikykitės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis