„Facebook“ vartotojų tipai: ar atpažinsi save?

Turbūt ne kartą esi dariusi ar bent jau mačiusi testą, kuris tau siūlytų išsiaiškinti, kokiam šiuolaikinio populiariojo socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų tipui priklausai. Galbūt padarei tokį iš smalsumo ir likai visai patenkinta rezultatu, o galbūt tokiems dalykams laiko iš viso nešvaistai.

Šis straipsnis nebus nei testas. Čia negausi tikslaus atsakymo į klausimus, kuriuos keli arba iš neturėjimo ką veikti, arba socialinių eksperimentų troškimo vedama. Ir vis dėlto, jeigu esi viena iš aprašytųjų – neabejotinai suprasi. O supratusi galbūt ir šiokias tokias išvadas pasidarysi.

Vakarėlių liūtai

Tai žmonės, kurie niekada neturi ką veikti ir kur nueiti, o susiskambinti su draugais ir tos veiklos susirasti jiems atrodo paprasčiausiai netinkama. Tokie žmonės dažniausiai užsiima isteriškų žinučių „KUR PLOTAS, KUR JUDESYS ŠĮ VAKARĄ???“ rašinėjimu ir dažnai jų parašomi tekstai demonstruoja, kad jie švęsti jau arba pradėjo, arba švenčia taip, kad jų į savo kompaniją ar, tuo labiau, namus, įsileisti nesinorėtų. Įprastai skaitytojus jie veikia lipdami ant sąžinės „Parašykit gi kas nors, liūdna vienam šį penktadienio vakarą......“ arba bandydami įrodyti, kad be jų joks vakarėlis apsieiti paprasčiausiai negali.

Pomėgių ir veiklų afišuotojai

Žmonės, kuriuos gali vos vos pažinoti ir vis tiek suprasti, kas jų gyvenime užima svarbiausią vietą. Įprastai pomėgius ar savo išskirtinę veiklą demonstruoja trijų tipų žmonės: žirgų mylėtojos, pasportuojantys ir naktiniuose klubuose dirbančios merginos. Jei žmogus priklauso pirmajam iš šių trijų tipų, jo profilis bus pilnas žirgų. Ir jie bus visur. Viršelio nuotrauka, pagrindinė nuotrauka, pasidalinta nuotrauka, kita profilio nuotrauka, albumas su 119 nuotraukų ir 5 vaizdo įrašai. Visur žirgai, paprastai su tokiais prierašais kaip „Mano gražuolis, jau 5 metai kaip kartu <3“. Nuotrauka, kur mergina jausmingai apsikabinusi žirgo kaklą – privaloma ir neatsiejama bene kiekvienos raitelės dalis. Antrojo tipo žmonės negali praleisti nei dienos nepasidalinę savo pasiekimais. Jie demonstruoja savo pilvo presą, o vėliau susikuklinę komentaruose kartoja, kad nieko čia ypatingo. Jie bėgimui skirtas programėles sujungia su „Facebook“ paskyra, kad visi matytų ne tik nubėgtų kilometrų skaičių, bet ir kelią, kuriuo jie bėgo. Trečiojo tipo žmonės pasitaiko kiek rečiau, tačiau jų nepastebėti neįmanoma. Įprastai naktiniuose klubuose dirbančios merginos profilis aiškiai rodo, kur ją galima rasti tam tikromis savaitės naktimis. Profilio nuotraukoje ryškiai prisidažiusi gražuolė bus pademonstruota ką nors pilanti į stiklinę, o viršelio nuotraukoje pozuos su dar keliomis barmenėmis. Tokios merginos dažniausiai negali apsieiti be reklamos – būtent iš jų sužinosi apie kiekvieną, net pačią menkiausią jų darbovietėje vykstančią akciją („ALUI ŠIANDIEN NUOLAIDĖLĖ, JEIGU...“) ir visus renginius.

Porelės

Tai žmonės, kurie taip labai myli vienas kitą, jog tiesiog susilieja į vieną neaiškią beformę ir ypatingai erzinančią masę. Tokių įsimylėjėlių vardai paprastai būna tokie kaip „Renata ir Simis“; „Karolina Šiaip ir Tadas“; o kiek vėliau – „Onutė ir Pranas –ičiai“. Jeigu tai pagyvenusių žmonių anketa, pagrindinė jų veikla bus komentuoti ženkliai jaunesnių ir tam tikrais giminystės ryšiais su jais susietų drauguose esančių žmonių nuotraukas („Labukas kaip paaugai kaip laikosi tėveliai tikimės kad gerai pasiruošei egzaminams“), o jaunesnieji įsimylėjėliai tiesiog dalinsis savo meile keldami kaip įmanoma daugiau savo bendrų nuotraukų.

Nuskriaustieji

Tai tipas žmonių, kuriems visada – absoliučiai visada viskas blogai. Dažniausiai jų statusai būna tokie kaip „Negaliu patikėti, kad pasaulis gali būti toks žiaurus....“; „Dar niekada nebuvau tokia liūdna!!!“; „Kaip tu galėjai taip pasielgti???“. Tokie žmonės dažniausiai ieško dėmesio ir kokio rūpestingojo paklausti kas vis dėlto nutiko, dažniausiai atrašo kažką panašaus į: „Neturiu nuotaikos kalbėtis...“; „Negaliu papasakoti, tai paslaptis.“ Arba „PM.“ Jeigu liūdnasis statusas nesusilaukia dėmesio, dažnai jo kūrėjas pasikomentuoja pats („Taip ir žinojau, kad niekam nerūpiu!!!”).

Tiesos ieškotojai (nekritikuok ir padaryk geriau)

Tai žmonės, kurie tyko. Tyko ir laukia statuso, kuris ką nors kritikuotų ar kaip nors kokiu nors būdu ką nors sugebėtų įžeisti. Dažniausiai šis „Facebook“ vartotojo tipas turi paruošęs du atsakymus: „Tu taip moki? NEMOKI!! Nekritikuok, jei nieko neišmanai...“ arba „TIE LIETUVIAI MOKA TIK KITUS PEIKT!!! Padaryk geriau....“ Tokie žmonės dažniausiai nepajėgia suprasti, kad neprivalai būti dainininkas, kad įvertintum kokybišką muziką ar Pulitzerio premiją gavęs rašytojas, kad atskirtum įdomią knygą nuo nelabai vertos dėmesio ar turinčios išliekamąją vertę.

Filosofai (gilios citatos), optimistai (antipozityvas)

Žmonės, ant kurių sienos galima rasti neįtikėtinai didelį kiekį žymių filosofų, rašytojų ar šiaip protingų žmonių citatų. Dažniausiai jos būna visur – kaip komentarai po nuotraukomis ar statusų atnaujinimai. Įprastai gilios ir prasmingos citatos būna naudojamos ne vietoje ir ne laiku, ištraukus iš tam tikro konteksto ar netgi pateikus neteisingą jų autorių. Paprastai cituojantieji apie cituojamuosius būna negirdėję ir netgi negalėtų pasakyti kuo užsiima žmogus, kurio žodžius ką tik panaudojo. Panašus žmonių tipas – optimistai pozityvuoliai. Jie dalinasi nuotraukomis, kuriose mergina laiko saulę delne, per visas įmanomas šventes kuo didesnį skaičių draugų pažymi ant meninės vertės neturinčios ir kiču stipriai atsiduodančios nuotraukos ir būna tie, kurie per gimtadienius sveikina pridėdami rasa žėrinčių rožių nuotrauką. Tiesa, paprastai šie žmonės būna ketvirtąją dešimtį perkopusios ir nebeturinčios ką veikti moteriškės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis