„Spuogų barzda“: kaip kovoti su spuogais ant smakro?

Daugelis merginų, ypač prieš prasidedant mėnesinėms, pastebi, jog ant smakro atsirado keletas skausmingų spuogų. Dažniausiai tokie spuogai yra susiję su hormonų pokyčiais, todėl su jais kovoti - itin sunku. Sunku, tačiau tikrai įmanoma.

Vakaruose smakro bėrimai populiariai vadinami „spuogų barzda“, tačiau nė viena mergina tikrai nesvajoja ja „pasipuošti“. O ką daryti, kad pūlingų spuogų sumažėtų?

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

„Panelės“ horoskopas: gegužė
30 dienų išbandymas: pratimai dailioms kojoms

1. Nepasitikėk vien vaistais. Žmonėms, kuriuos kamuoja itin pūlingi smakro spuogai, dermatologai išrašo specialių geriamų antibiotikų, kurie naikina spuogus sukeliančias bakterijas organizmo viduje. Deja, tačiau tai - trumpalaikis sprendimas, nes spuogų nebus tik tol, kol gersi vaistus.

Geriausia - nuolat naudoti specialiai odos specialisto parinktas veido priežiūros priemones, kurios užkirs kelią rastis naujiems spuogams ir gydys jau išdygusius.

2. Žiūrėk, ką valgai. Daug riebalų turintis maistas sutrikdo hormonų pusiausvyrą, todėl spuogų randasi dar daugiau. Nežinai, kaip pradėti sveikiau maitintis? Pakeisk vieną valgymą į sveikas salotas - taip savęs „nenuskriausi“, o organizmas gaus daugybę vertingų medžiagų.

3. Rinkis kreminį prausiklį. Prausk veidą ryte ir vakare, tačiau rinkis kreminį prausiklį, kuris neputoja. Putojantys prausikliai sausina veido odą, todėl ji priversta gaminti dar darbiau riebalų. Juk tu to nenori, tiesa?

4. Šveisk odą švelniu šveitikliu. Labai svarbu reguliariai pašalinti negyvas odos ląsteles, kurios paprastai ir užkemša veido poras, dėl ko ir randasi spuogai. Išsirink prausiklį su kuo smulkesnėmis šveičiamosiomis dalelėmis ir stenkis šveisti juo odą bent du kartus per savaitę.

5. Nakčiai - antibakterinė priemonė. Nakčiai kiekvieną spuogą patepk specialia, geriausia - pastos pavidalo priemone, kuri intensyviai džiovina ir gydo spuogus. Taip pat - gydant spuogus jokiu būdu netepk ant jų jokių pudrų ar maskuoklių. Taip tik prailginsi gijimo laiką arba, dar blogiau, spuogų dėl odos užteršimo tik padaugės.

Parašyk Redakcijai