5 būdai, kaip pašalinti spuogus jų nespaudžiant

Kalbant apie odą, sunku laikytis „šalin rankas“ politikos. O ypač tuomet, kai netikėtai išlenda bjaurus spuogas. Nekalbėsime apie įvairias priežastis, kodėl spuogų spaudinėjimas gali pakenkti jūsų odai, tačiau turite žinoti, kad tai gali baigtis dar stipresniu bėrimu, odos sudirgimu ar net randais. Taigi, trumpai tariant, nedarykite to.

Vietoj to verčiau išbandykite keletą patarimų, kaip susidoroti su atsitiktiniu spuogu pasinaudojus produktais, kuriuos galima rasti bet kuriuose namuose. Žinokite, kad šis pasiūlymas negalioja turintiems aknę – tokiu atveju būtina kreiptis pagalbos į specialistus.


Dantų pasta


Išspauskite nedidelį žirnelį dantų pastos (ji turi būti ne gelinio pavidalo, o su soda) ant ausų krapštuko ir uždėkite pastą ant spuogo. Palikite pastą nakčiai ir leiskite išdžiūti – tai sumažins uždegimą ir ištrauks iš spuogo pūlius. Ryte veidą prauskitės kaip įprastai.


Kepimo soda


Nedidelį kiekį sodos sumaišykite su trupučiu vandens ir ausų krapštuku gautą košelę uždėkite tiesiai ant spuogo. Poveikis bus toks pats kaip ir su dantų pasta, tik mažiau lipnumo ir mėtų kvapo!


Akių lašai „Visine“


Jūsų veidą darko nuo spuogo likusi bjauri raudona dėmė, kuri vis dar gyja? Jums pagelbėti gali akių lašai „Visine“. Ausų krapštuku tiesiai ant spuogo vietos ir aplink jį patepkite šiais lašais ir netrukus matysite, kad raudonumas išnyksta. Magiška?


Vandenilio peroksidas


Vandenilio peroksidu patepkite spuogą ir palikite kelioms minutėms. Tai padės iš vidaus ištraukti pūlius ir sumažins spuogo dydį. Pradžioje gali šiek tiek deginti, o ir kvapas nėra labai malonus. Šią priemonę išbandykite nusiprausę veidą kaip paprastai, o vėliau šokite į dušą. Karštas vanduo atvers jūsų poras, o kvapas išgaruos kartu su jūsų spuogu!

Baltas actas


Jeigu norite skubiai atsikratyti pūlių spuogo viduje, pabandykite jį patepti keliais lašais balto acto. Acto rūgštis taip pat sumažins spuogo dydį pūliams jau pasišalinus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis