„Facebook“ – galas? Sparčiai populiarėja naujas socialinis tinklas

Kiek laiko kasdien praleidi „Facebook'e“? O ar žinai, kaip gimė šis populiariausias pasaulyje socialinis tinklas? Jei ne, siūlome pažiūrėti režisieriaus Davido Fincherio filmą „The Social Network“, kuriame ir atskleidžiama, kam ir kaip šovė idėja įkurti visą pasaulį įtraukusį „Facebook“.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Nuo savo atsiradimo pradžios „Facebook“ nemenkai pasikeitė. Ar dar atsimeni, kaip, norint matyti naujas žinutes, reikėdavo perkrauti „Facebook“ puslapį? O ar žinojai, kad pradžioje į „Facebook“ galėjai patekti tik su pakvietimu? Šiandien jis – atviras visiems, tačiau, panašu, kad ne visiems ši socialinio tinklo ypatybė patinka.

Vienas iš „Facebook“ pagrindinių reikalavimų – skelbti tikrąjį savo vardą. Būtent tie, kurie norėjo pasivadinti slapyvardžiais arba sceniniais vardais, buvo nuolat šalinami iš „Facebook'o“. Nepatenkinti griežtomis taisyklėmis, šie žmonės ima ieškoti socialinių tinklų alternatyvų. Vienas sparčiausiai populiarėjančių – „Ello“, į kurį registruotis galima tik gavus esamo nario pakvietimą ir kuriame nerasite jokios reklamos. Taip pat naujasis socialinis tinklas savo vartotojams žada, kad niekada jokiai reklamos kompanijai neparduos informacijos apie tai, kuo dalinasi „Ello“ nariai.

Puslapio įkūrėjai teigia, kad „Ello“ gyvuos ne iš reklamos, o iš vartotojų aukų. Lygiai taip išsilaiko ir „Wikipedia“. Naujasis socialinis tinklas, išsiskiriantis minimalistiniu dizainu, per valandą sulaukia apie 4000 naujų narių iš viso pasaulio, kurie į naująjį socialinį tinklą pateko gavę ten jau anksčiau prisiregistravusių draugų pakvietimus.

O ar tikrai „Ello“ pakeis „Facebook“? Šių metų sausį Princetono universiteto (JAV) mokslininkai, pasitelkę specialius skaičiavimus, spėjo, kad 2015-2017 metais „Facebook“ praras 80 proc. savo vartotojų. Kodėl?

Jaunesniesiems socialinių tinklų vartotojams nepatinka, kad tuo pačiu „Facebook“ naudojasi ne tik bendraamžiai, bet ir tėvai, mokytojai, seneliai, todėl negali laisvai reikšti savo minčių ar dalintis nuotraukomis iš vakarėlio, nes melavai, kad tą vakarą ruoši pamokas pas draugę.

Jaunimas ieško alternatyvų: sparčiai populiarėja „Twitter“, „Instagram“, „Snapchat“ ir kiti socialiniai tinklai-programėlės. Kodėl jauni žmonės „migruoja“ iš „Facebook“? Priežastis paprasta – „Facebook“ atrado tėvai, todėl jis prarado savo „kietumą“.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis