Sukurtas „Tobulo grožio“ atvaizdas atskleidė skaudžią tiesą(FOTO)

Ar koreguoji savo nuotraukas prieš jas viešindama? O kokius trūkumus maskuoji? O gal priešingai – technologijų pagalba stengiesi pabrėžti savo privalumus?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Šiandien išvaizda mūsų gyvenime turi svarbią rolę. Nė dienos nepraeina neišgirdus žodžių „dieta“, „grožio idealas“, „išvaizdos standartai“... Žmonės vis dažniau vertina naujai sutiktus pagal jų išvaizdą ir vertina, ar ji galėtų atitikti nežinia kieno nustatytus grožio standartus.

Mes esam savo išvaizdai itin kritiški, dėl reklamose matomo (ir beveik visada kompiuteriu pagražinto) išorinio grožio pavyzdžių nuolat lyginam save ne tik su aplinkiniais, bet ir įžymybėmis, mados pasaulio atstovais ir manome, kad laimingi būsime tik tuomet, kai tapsim lieknesniais, raumeningesniais, turėsime lygesnę odą, užmaskuosime raukšles, prisiauginsime plaukus...

Fotografas Scottas Chasserotas nusprendė patikrinti, ar tikrai mūsų išvaizda daro įtaką gerai nuotaikai. Jis nufotografo grupę žmonių taip, kad jie atrodytų kuo natūraliau, o tuomet ėmėsi pagal pozavusių pageidavimus nuotraukas koreguoti.

Kiekvienam pozavusiam buvo sukurta po 50 skirtingų nuotraukų, kuriose buvo vis kitaip tobulinama pozavusių išvaizda. Siekiant pamatuoti nuotraukų sukeliamas emocijas, prie kiekvieno dalyvio buvo prijungti specialūs jutikliai, parodantys, į kurį patobulintą savo atvaizdą žvelgiant žmogus jautėsi laimingiausias. Daugiausiai teigiamų emocijų sukėlęs kadras ir buvo atrinktas kaip „Idealas“.

Projekto nuotraukas rasite čia.

Beveik visi projekto dalyviai norėjo matyti save didesnėmis akimis, mažesnėmis nosimis, siauresniais veidais ir t.t. Tai tik dar kartą įrodo, kad mūsų pačių susikurti grožio standartai – labai nutolę nuo realybės ir dažnai mažiau patrauklūs nei natūralus grožis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis