6 gudrybės norinčioms efektyviau pasiruošti atsiskaitymams

Prasidėjus naujiems mokslo metams pirmieji mėnesiai kupini kažkokios motyvacijos. Per vasarą gerai pailsėjai, atgavai jėgas, esi kupina energijos ir visiškai pasirengusi nuversti kalnus, kol... sulauki žinutės iš draugės arba „YouTube“ pasirodo naujausias mylimos žvaigždės interviu, arba bet kas kito įdomaus atitraukia tavo dėmesį nuo produktyvios veiklos, kuria turėtum užsiimti.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Nesvarbu, kokie dori tavo mokymosi ketinimai, iš to šio doros kelio išsukti labai nesunku. Taigi, perskaityk šiuos patarimus, kurie padės tau gauti pačius geriausius pažymius visus mokslo metus.

Patobulink savo užduočių sąrašą

Šis sąrašas labai svarbus kiekvienai merginai, norinčiai viską padaryti ir dar turėti laiko malonumams. Esmė štai kame – dabar, kai didžioji tavo pasaulio dalis tapo skaitmenine, galėjai pamiršti apie keletą senamadiškojo popieriaus privalumus. Patikėk, sukurti realų užduočių sąrašą, o dar geriau – jį pasigaminti, puikus sprendimas. Paversk tai tikru projektu! Panaudok spalvas, įkvepiančias žurnalų nuotraukas, daryk ką nori, kad tik tas sąrašas taptų tokiu, į kurį norėtum žiūrėti kiekvieną dieną.

Tik nepamiršk, kad į jį galima prirašyti tiek, kiek pajėgsi nuveikti – svarbiausia būti realiste, jei jau kalbame apie sau iškeltus tikslus. Jeigu šis darbų sąrašas bus perkrautas, gali jaustis priblokšta ir bejėgė, o geriausiai organizuotos mokinės žino, kaip suskaidyti savo užduotis ir laiką, kad nesusikrautų per daug darbų į vieną dieną.

Nebūk barbė-devyndarbė

Taip norisi darant anglų kalbos namų darbus pasižiūrėti naujausią serialo „Jaunosios melagės“ („Pretty Little Liars“) seriją, tačiau privalai padaryti viską, kad ši pramoga būtų atidėta vėlesniam laikui. Ir štai kodėl – kai bandai vienu metu nuveikti kelis darbus, iš tikrųjų tu tik persijunginėji iš vienos užduoties į kitą, o tai verčia tavo smegenis sparčiai šokinėti nuo vieno dalyko prie kito. Galų gale, taip yra sudėtingiau susikoncentruoti į kiekvieną konkretų darbą, kurį bandai atlikti. Dar blogiau yra tai, kad gali prireikti iki 25 minučių, kol pajėgsi vėl susikoncentruoti, taigi leisk savo smegenims dirbti taip, kaip joms norisi ir skirk pakankamai laiko kiekvienai užduočiai užbaigti. Tokiu būdu bus lengviau nustatyti ritmą, kuris padės tau įveikti bet kokias iškilusias kliūtis.

Technologijas naudok geriems dalykams, ne blogiems

Esminis klausimas štai koks – kaip tu ketini susitelkti į užduočių atlikimą, kai interneto platybės tau po ranka?! Žinoma, galima mėginti pasikliauti savo valios jėga, tačiau ar ne būtų lengviau tam, kam mėgini atsispirti, sumokėti ta pačia moneta? Yra įvairių programėlių (tarkime, „Self Control“ ar „Cold Turkey“), kurios laikinai blokuoja bet kokį tavo pasirinktą tinklalapį. Pagalvok apie tai kaip apie slaptą ginklą, kuris padės pirmiausia atlikti visus namų darbus (ir pasidalink juo su draugais, kuriuos kankina tas pats dėmesio sutrikimas!).

Pirmiausia įveik didžiausią užduotį

Kai jau atsisėdi dirbti, nepradėk nuo smulkesnių užduočių, o verčiau iškart imkis pačios didžiausios. Ją įveikus apims toks džiaugsmas ir jėgų antplūdis, kad motyvacija šaus kaip raketa į dangų ir netrukus susidorosi su visais likusiais darbais. Be to, į sunkiausią darbą būsi susikoncentravusi tada, kai galva veikia geriausiai.

Išeik pasivaikščioti

Nors tai skamba paradoksaliai, tačiau kartais smegenims reikia leisti pailsėti, kad jie iš tikrųjų galėtų parodyti, ką gali. Koks vienas geriausių būdų tai padaryti? Išeik pasivaikščioti! Stenfordo universiteto mokslininkų duomenimis, tai gali padidinti tavo kūrybiškumą iki 60 procentų. Ir, kad ir kaip nesąžiningai tai atrodytų, namų darbai nepalengvės nuo to, kad tu ilgiau į juos žiopsai, tad jei jautiesi įstrigusi, tiesiog kelkis nuo kėdės ir pajudėk. Negali atsitraukti nuo rašomojo stalo? Tuomet apdovanok smegenis 10 minučių pertrauka – gali perskaityti kelis naujos knygos puslapius ar pamedituoti su tokia programėle, kaip „Headspace“, kuri parengs tave kovai su chemijos problemomis ar anglų kalbos esė.

Nustatyk laikmatį 20 minučių

Jeigu turi, švelniai tariant, tikrai sunkią užduotį – tokią, kuri jau praktiškai tapo tavo naktinių košmarų priežastimi – žinok, kad paslaptis slypi mažyčiuose žingsniuose. Mintis, kad teks stačia galvą į tai pasinerti, gali paskatinti tave atidėlioti šį darbą, kas ilgalaikėje perspektyvoje tikrai pridarys žalos, todėl verčiau nepulk mėginti visko įveikti vienu prisėdimu, o nepersistenk ir daryk viską pamažu. Nustatyk laikmatį 20 minučių ir pažadėk sau malonų atpildą po to, kai įveiksi šią sunkiosios užduoties atkarpą. Darbo padalijimas į įveikiamas atkarpas padės tau jausti, kad tai tavo jėgoms (be abejo, taip ir yra). Kas žino? Gal nuskambėjus laikmačiui tau net nesinorės sustoti, nes tau taip puikiai sekasi...

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis