Minus 30 kg: kaip dvynės nesportuodamos sulieknėjo

Identiškos dvynės Agnė ir Aistė Ramelytės (20 m.) iš Ignalinos yra panašios ne vien išvaizda ar siekiu gerai mokytis. Laikydamosi tos pačios dietos, merginos per tolygų laiką atsikratė to paties svorio (net po 15 kg!), kad galėtų tilpti į išsvajotas išleistuvių sukneles.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Dvynės pripažįsta, jog papildomų kilogramų turėjo jau nuo pat kūdikystės. Būdamos 158 cm ūgio, svėrė 60 kg, o juk nedidelio ūgio merginoms tie kilogramai išryškėjo dar labiau. Kad ir kiek kartų bandė sportuoti ar sveikai maitintis, pastangos nueidavo perniek. Pagrindinė priežastis – polinkis kirsti saldumynus ir persivalgyti naktimis. Abi nesibodėdavo sukirsti didžiulio kepsnio vakarienei, dažnai mėgavosi bulvių traškučiais ir kitomis kalorijų bombomis. Kadangi prie knygų praleisdavo daug laiko, tos kalorijos neišgaruodavo ir sėdo ant klubų, pilvuko, rankų.

Dvyliktoje klasėje abi nusprendė radikaliai pasikeisti. Dviese laikytis plano – kur kas lengviau. Jei viena sesuo paslysta, kita pabara ir atvirkščiai. Be to, abiem buvo paprasčiau sveikai maitintis, nes galėjo ruošti sveikus patiekalus viena kitai. Merginos visiškai atsisakė saldžių pagundų, bandelių, kas rytą ėmė griežtai valgyti pusryčius (jiems rinkosi sumuštinius, košes, pieno produktus, kiaušinius), pietums valgė daržovių apkepus arba mėsą be garnyrų, vakarienei pasiruošdavo salotų. Užkandžiams rinkosi vaisius, varškę, atsisakė naktipiečių.


Aistės ir Agnės svorio pokyčiai: prieš (kairėje) ir po (dešinėje).

„Nors mama labai bijojo, kad neišsektume, įrodėme jai, kad nebadaujame, o tik nustojome ryti be saiko. Įsiklausėme į tai, ko nori organizmas, o ne valgėme tik todėl, kad buvo sunki diena ar slopindamos problemas. Net nereikėjo eiti į sporto klubus – lieknėjome kaip ant mielių“, – pasakojo sesės, kurios svėrėsi ne kasdien, kad netaptų lieknėjimo aukomis, o kas mėnesį, po kurio nugaruodavo apie du kilogramus.

Pavasario gale abi jau džiaugėsi stulbinamais rezultatais – sesės atsikratė po 15 kg. „Sulaukėme daug dėmesio iš aplinkinių, daugelis stebėjosi, kaip mums pavyko, o kai kurie mūsų nebepažino. Galėjome rinktis bet kurį patinkantį drabužį – nebereikėjo ieškoti tik tokių, kurie paslepia lašinukus, nes šių tiesiog nebeliko. Išsirinkome išleistuvių sukneles, apie kokias svajojome, drąsiai pozavome fotografui, kai buvo įamžinamas paskutinis klasės albumas.

Po lieknėjimo akcijos iki šiol nepriaugome nė kilogramo, nes sveiką gyvenseną propaguojame ir toliau, atvykusios į Vilnių studijuoti Gedimino technikos universitete. Čia net į sporto salę užsukame ir kuo daugiau vaikštome pėsčiomis – tai pats pigiausias, paprasčiausias ir smagiausias sportas.“

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis