Šventiniame „PANELĖS“ žiemos numeryje – du viršeliai, neįtikėtinos istorijos ir kalnas dovanų

Miesto aikštėse jau tuoj suspindės žaliaskarės, o mes pradėsime sukti galvą, kaip gi nustebinti artimuosius dovanomis šiais metais. Tačiau neužmiršk, kad Kalėdos – stebuklingas metas, kuomet turi galimybę parodyti šilumą nepažįstamajam, labiau užjausti, prakalbinti ir nudžiuginti tuos, kuriuos buvai visai užmiršusi. Vietoje daiktų dovanok jausmus, laiką, krupštumą ir šypseną! Ji iškart atsiras veide, kai atsiversi naująjį žiemos „PANELĖS“ numerį!

Vilniuje užaugusi Estella Truchova (22) kiekvieną rytą išėjusi į gatvę jaučiasi lyg dėmesio centre. Žmonės prašo paliesti jos plaukus, komentuoja odą, o vyresni nusistebi, kad tos lietuvės šiais laikais vis su kažkuo susideda ir parveža tokių vaikų. Nors Estella nuo trijų mėnesių gyvena sostinėje ir širdyje save laiko tikra lietuve, aplinkiniai iki šiol negali tuo patikėti. Visus tuos metus slėpusis po juodais drabužiais, tiesinusi smulkiai garbanotus plaukus ir dengusi tamsesnę odą ji tik šiandien gali pasakyti, kad nebebijo būti savimi: „Daugelį metų apsimetinėjau, kad nematau įkyrių žvilgsnių. Tik dabar, pagaliau pakėlusi akis nuo grindinio, supratau, kiek galimybių praleidau. Juk tik nuo mūsų drąsos priklauso, kaip mus priims ir matys kiti.“

Ar žinai, kas yra zouk? Ir aš nežinojau, kol vieną eilinį šaltą ir lietingą rudens vakarą pamačiau kvietimą registruotis į šokio zouk kursą. Pirmąją pamoką aikštelėje buvo išjungtos šviesos, degė žvakės, o pratimai – apkabinti nepažįstamą žmogų, šokti užsimerkus... Mano galvoje ne kartą sukirbėjo mintis: „Ar aš papuoliau į sektą?“ Po poros pamokų zouk iš „nesusipratimo“ tapo pačiu gražiausiu šokiu, o pamokos – labiausiai laukiamu dienos įvykiu. Žmonių, kuriuos pirmą dieną buvo nedrąsu apkabinti, vėliau nesinorėjo paleisti. Ten atradau neeilinius šokių mokytojus. Tai dvi šokančios širdys – Diana Vonžodaitė ir Rytis Druskinis, plakančios muzikos ritmu. Apie jų meilę šokiams ir vienas kitam skaityk naujame numeryje.

Visos žinome: smagiausia ir geriausia Naujųjų metų šventė – artimiausių draugų būryje, tačiau kartais norisi atšvęsti juos taip, kad įspūdžius atsimintume ne vienus metus. Galbūt ateinantys 2018-ieji bus tavo kelionių metai? Agnė iš kelionių tinklaraščio Postcardfrom.lt pasmalsavo, kaip Naujuosius metus žmonės pasitinka Danijoje, Latvijoje, Islandijoje, Olandijoje ir Kretos saloje. Keliam sparnus!

Vyrai – iš Marso, moterys – iš Veneros. Konstatuojame tokį faktą, kai nepavyksta suprasti priešingos lyties atstovo. Deja, mes visi iš tos pačios Žemės. Vaikinai nori tų pačių paprastų dalykų, kaip ir merginos. Tuojau pati tuo įsitikinsi. Atvirai apie merginas mums išsipasakoti sutiko keturi žymūs vaikinai: dainininkas Audrius Janonis, akordeono virtuozas Martynas Levickis, fotografas Deividas Bendžius ir žymaus projekto „Kitokie pasikalbėjimai“ sumanytojas Mantas Bertulis.

Žvarbiems orams šėlstant už lango, vis dažniau užsinorime ką nors pasigaminti namuose – užlieti juos kepinių kvapu, sušilti nuo deserto su gardžia jazminų arbata. Nors pirmiausia išgirdus žodį „desertas“ pradeda lįsti įkyrios mintys apie kalorijas, agliavandenius, gliuteną ir viską, kas vėliau platina mūsų kūno formas, šie skanumynai draugiški tavo kūnui: ne tik jam nekenkia, bet ir yra sveiki! Savo mėgstamiausių saldumynų receptais dalijasi projekto „Valgoma puokštė“ įkūrėja Karolina Samalė, negalinti nė dienos praleisti be gardaus, sveiko deserto.

Sėkmė myli discipliną, kantrybę, užsispyrimą ir produktyvumą – kai prisijaukinsi šiuos dalykus, ji ateis pati. Tavo dėmesiui – kelių žingsnių planas produktyvumo ir tikslų įgyvendinimo link!

Madą pasaulio moterims gigantiškoje „Marks and Spencer“ korporacijoje kurianti Morta Rapalytė (27) jau nebeskaičiuoja, kiek šalių jai teko aplankyti. Gyveno Australijoje, keliavo po Aziją, šiuo metu gyvena Londone, o jos draugas karjerą kuria San Franciske. Globalus pasaulis jai lyg savas kiemas, kuriame savaitgaliui nuskristi į kitą žemyną – jokia naujiena, o savaitė įspūdingiausiame pasaulio festivalyje „Burning Man“ – vienas iš daugelio vasaros prisiminimų.

Prabangūs renginiai, nesibaigiantys filmavimai ir nutrūktgalviškos fotosesijos – tokia tūkstančio sekamų Lietuvos tinklaraštininkių, kurios pasiryžo savo gyvenimą įamžinti vaizdo kamera, kasdienybė. Ilgai svajojai apie virtualią draugę? Prieš tavo akis – trys grožio, mados ir gyvenimo būdo tinklaraštininkės: estetikos mėgėja Greta, stilingoji Ieva ir drąsos nestokojanti Leticia. Merginos mums atskleidė išskirtinio ir neabejotinai įdomaus darbo ypatybes.

Socialiniai tinklai ir žiniasklaida ūžia po kiekvieno jų vaikinų žingsnio. Tūkstančių merginų dėmesys, apkalbos, vakarėliai, komentarai ir bandymai sarkastiškai svarstyti: „Nusprendė pasimaudyti žvaigždės spinduliuose. Įdomu, kiek ilgai tai truks.“ Su tokiu aplinkos spaudimu Manto Katlerio mergina Aistė Kabašinskaitė (23) ir šokėja, aktorė, Justino Jankevičiaus mylimoji Greta Mikalauskytė (24) susiduria kasdien. Nors žmonės linkę smerkti žinomų žmonių santykius, šių dviejų porų meilė, atrodo, galėtų atlaikyti net juodžiausio purvo lavinas.

Šventinis periodas – geriausias laikas apmąstyti tam, kas svarbu, padaryti gerų darbų ir ieškoti įkvėpimo. Būtent šventiniu laikotarpiu prieš dvejus metus ir gimė kelis šimtus tūkstančių peržiūrų socialiniuose tinkluose sulaukęs filmukas „Pirmyn, aš tikiu tavimi“. Jautraus vaizdo įrašo kūrėjas Haroldas Zenkovas neslepia, kad tokio didelio dėmesio antplūdžio nesitikėjo – džiuginančių komentarų ir paskatinančių žodžių sulaukia iki šiol.

Kaunietė Gabrielė Gabševičiūtė (22) vestuvių puokštes nuotakoms kuria jau nuo keturiolikos. Šiandien ji – profesionali vestuvių dekoratorė, savo verslo idėją įgyvendino sutikusi gyvenimo meilę: „Manau, kad turiu dovaną, kuria privalau dalytis. Juk vestuvės – pati gražiausia ir trapiausia šventė. Man tereikia pamatyti šventės vietą ir galvoje iškart gimsta vizija, kaip iš jos sukurti stebuklingą aplinką. Kas žino, galbūt tam padeda ir rožiniai akiniai.“

„Pabaigsiu mokslus, susirasiu gerai mokamą darbą ir tada pradėsiu galvoti apie šeimą.“ Iš savo draugių tikriausiai visos esame girdėjusios šią frazę. Atrodo, kad kurti šeimą, kol neturi nuosavo būsto, kol banko sąskaitoje nepūpso apvali sumelė, o ant dešinės rankos piršto nespindi žiedelis, yra kažkas nenormalaus. Atlikėja Gabrielė Rutkauskienė-Vasha (22) – vienas retų pavyzdžių, įkvepiančių šeimai ir motinystei, kuriai, kaip teigia pati mergina, nėra netinkamo laiko. Dar paauglystėje paragavusi nerūpestingo gyvenimo šiandien Gabrielė savo laimę kuria su vyru Ronaldu ir judviejų dukrele Andrija. Jauna mama įsitikinusi, kad karjera palauks, nes šiandien ji – laimingiausia per visus savo gyvenimo metus.

Kalėdos daugeliui asocijuojasi su laukimu. Mes tikimės dovanų, šiltų akimirkų, mokslų pabaigos ar atostogų nuo darbo. Bėgdami nuo nepasiteisinusių lūkesčių pamirštame, kaip susikurti Kalėdas savo širdyje, ir apsikrauname nereikalingais daiktais. Kaip visgi paskleisti stebuklų nuojautą namuose, pasitelkus švedų dizaino koncepciją lagom, dalijasi interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė.

Netrukus prasidės švenčių karštinė, tad jau dabar žvilgtelėk, kuo puošis stilingiausios vakarėlių liūtės. Nepraeik pro blizgučius, aksomą, auksu ir kitais metalais žėrinčius drabužius: visa tai – švenčių favoritai.

Atsisveikinus su spalvotais lapais, pasaulyje įsivyravo vientisumas ir harmonija. Nurimus spalvoms už lango, ši tendencija iš gamtos atkeliauja ir į mados pasaulį. Monochrominiai įvaizdžiai – mados viršūnėse. Prisiviliok juos ir į savo spintą!

Šis metų laikas skirtas blizgučiams ir sodrioms spalvoms. Nors šventiniame vakarėlyje per ryškaus įvaizdžio nebūna, mes siūlome laikytis taisyklės „Akys arba lūpos“. Leisk skleistis akinamoms spalvoms ir drąsioms tekstūroms. Daugiau apie jas – naujame numeryje!

TAIP PAT NUMERYJE:

Toksiškos meilės iššūkiai

Nesaldi tiesa apie cukrų

Išmanusis mokslas

... ir dau kitų temų!

BEJE, ŠĮ KARTĄ PARDUOTUVĖSE GALI RASTI DU ŽURNALO VIRŠELIUS! O KURIS GRAŽESNIS TAU?

Panelė
Panelė


ŽIEMOS „PANELĖ“ PREKYBOJE JAU NUO LAPKRIČIO 22 DIENOS!

Nori mylimiausią žurnalą skaityti pirmoji? Prenumeruok geriausiomis sąlygomis ir gauk „PANELĘ“ tiesiai į namus! PRENUMERATOS PASIŪLYMO IEŠKOK ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis