120 kg svėrusi Beatrisa: atėjo diena, kai kažkas buvo negerai(LIEKNĖJIMO DIENORAŠTIS)

Internete knibždėte knibžda patarimų, kaip lieknėti, kaip greičiau atsikratyti kilogramų, taip netrūksta ir „Prieš ir po“ tipo nuotraukų, kuriose įamžinti sulieknėjusių pasiekimai.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

NORĖTUM TAPTI PANELĖS HEROJE? SIŲSK TRUMPĄ LAIŠKĄ APIE SAVE vytaute@panele.lt

Visi mes norime kuo greitesnių rezultatų ir neįvertiname, koks ilgas ir sudėtingas lieknėjimo procesas, ypač, jei kilogramų norima atsikratyti sveikai ir taip, kad jie nesugrįžtų. Todėl mes nusprendėme dalintis tikru lieknėjančios merginos dienoraščiu, kuriame kas savaitę rasite kaunietės Beatrisos lieknėjimo rezultatus, įžvalgas, patarimus ir motyvaciją. Beatrisa kas savaitę išskirtinai su panele.lt skaitytojomis dalinsis tuo, kas dažnai lieknėjimo istorijose nutylima. Visi nori greito rezultato, o mes pristatome realybę!

BEATRISOS DIENORAŠTIS:

Vienintelis dalykas, stovintis tarp pergalės ir tavęs, yra tavo apmaudžios istorijos, kodėl tu negali pasiekti jos.

Savo istorijai pasirinkau šią frazę, nes, patikėkite, būtent taip ir yra. Mielos merginos, noriu Jums prisistatyti, mano vardas Beatrisa ir aš lieknėju, taip, gerai išgirdote, aš lieknėju ir ieškau draugių, kurios norėtų siekti savo užsibrėžto tikslo kartu!

Turbūt daugelis dabar mintyse prisimenat tuos kartus, kai bandėte ar laikėtės dietų, kai pasiekdavote tam tikrą rezultatą, bet tie nelemti kilogramai grįždavo su kaupu. Patikėkit, ko tik išbandžiusi nebuvau: gėriau ir sveikatai kenkiančias tabletes, laikiausi ryžių dietos, badavau... Ir kas iš to? Nukritę kilogramai sugrįždavo su dar didesniu kaupu, tuomet ir rankos nusvirdavo, ir mesdavau tai, ką būdavau pradėjus. Ir taip ilgai ir nuobodžiai, pradėdavau ir kažko pritrūkdavo siekti savo tikslo. Taigi visados taip ir gyvenau su savo neišskiriamu draugu antsvoriu, kuris niekaip nenorėjo su manim skirtis...


Asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau atėjo tokia diena, kai pajaučiau, kad kažkas yra negerai, nes nuolatos būdavau pikta, viskuo nepatenkinta, suirzusi. Negana to, mano nuotaika dar labiau pablogėdavo, kai tekdavo ieškoti naujų rūbų. Manau daugelis Jūsų, kurios taip pat turi tą draugą antsvorį puikiai žino šią problemą, nes daugelis madingų rūbų yra sukurti pagal lieknesnes merginas, o mus, rubensiukes, tiesiog ignoruoja. Taigi nusprendžiau, kad kažką reik daryti! Pirmasis žingsnis buvo vizitas pas gydytoją endokrinologę. Nusprendžiau, kad reik išsitirti, gal kas negerai, ir tuomet galėsiu drąsiai sakyti, jog tai ne aš kalta, kad esu pilnesnė, o kokia tai nors liga. Gydytoja buvo labai maloni, suprato mano problemą, be to, jai nuostabą kėlė vis palaipsniui didėjantis svoris, taigi teko atsigulti į ligoninę tyrimams.

Rezultatai paprasti - nutukimas. Taip, šis žodis labai baisiai skambėjo ir privertė susimastyti. Rekomendacija buvo paprasta - skrandžio mažinimo operacija, nes, pasak gydytojų,, kodėl man vis nepavykdavo kažko pasiekti, tai motyvacijos stoka ir silpna nervų sistema. Nuo mažens esu jautri, o jei labai rimtai susiimdavau, dažniausiai viskas baigdavosi ašaromis, gal dar aplinkinių palaikymo trūkdavo.

Taigi, lapkričio 3d. man buvo atlikta skrandžio mažinimo operacija, po kurios aš pradėjau mokytis iš naujo valgyti, ilgai kramtyti maistą, valgio metu negurkšnoti. Pasak gydytojo, kuris mane operavo, šios operacijos esmė yra išmokyti valgyti taisyklingai. Operacija nepadės akimirksniu sulieknėti, nes į skrandį tikrai telpa torto gabaliukas, o gal net keli. Taigi po operacijos pasiryžau susiimti ir pasiekti tai, ko seniai norėjau, ir pasižiūrėti, kaip gi aš atrodau kitokia. Kitokia, tai turiu omeny, tokia, kokia visuomet slapta planavau ir svajojau būti, liekna!


Asmeninio archyvo nuotr.

Mano mityba po operacijos pasikeitė kardinaliai, dabar pirkdama produktus mintyse mąstau, ar galima, ar negalima valgyti. Ankščiau drąsiai suvalgydavau didelę picą ir atrodo, jog norėdavosi kažko dar. Kasdien suvalgydavau bent keletą šokoladinìų sūrelių, be kurių, atrodo, negalėdavau pradėti dienos. Dabar viskas kitaip, kasdienę mano mitybą sudaro pusryčiai, pietūs, vakarienė ir du užkandžiai. Viskas iš vakaro suplanuota, apgalvota ir sudėta į dėžutes, kad bet kur būdama aš galėčiau valgyti sveikai.

Galiu drąsiai visoms pasakyti, kad keičiantis mitybos įpročiams pirmasis mėnesis būna sunkiausias. Tuomet atrodo, jog ir maistas gamintas ant garų ne toks skanus, kaip keptas ar troškintas kokiame riebesniame padaže. Tačiau patikėkite, taip nėra! Pradžioje bus visoms sunku, bet, merginos, jei aš jau tiek nuėjau, Jūs taip pat galite. Mano mityba pasikeitė taip: atsisakiau druskos, padažų, riebalų, pieno produktus perku tik iki 1% riebumo. Taip pat man labai padėjo gauta knyga Šv. Kalėdų proga pavadinimu „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“. Iš pat pradžių ir aš galvojau apie šią knygą skeptiškai, kol jos neįsigijau. Kai pradėjau skaityti, atrodė, kad kiekviename puslapyje rašoma apie mane.

Knygos herojė, taip kaip ir aš, mokosi gyventi ir valgyti sveikai. Mažais žingsneliais siekia savo tikslo, tačiau ne trumpalaikio. Ji, kaip ir aš, svajoja sulieknėti ir nebenori, kad tie numesti kilogramai grįžtų. Taigi mes einame mažais, bet užtikrintais žingsneliais tikslo link.

Kalbant plačiau apie tikslą, ant svarstyklių užlipus norėčiau matyti 70 kg. Ir manau, jog tai pasieksiu, nes iki tikslo liko netiek ir daug. Pusę kelio jau nuėjau, jau atsikračiau 20kg, mano pradinis svoris buvo 121,3 kg, dabar sveriu 98 kg. Bet rezultatų pasiekiau ne vien sureguliuotos mitybos pagalba, nes juk turint didesnį antsvorį, oda irgi didesnė, tai norint išvengti karančios odos, reik ją prižiūrėti ir sportuoti. Taip, merginos, teisingai išgirdot, sportuoti. Ir galiu jums jau pasigirti, jog 3 mėnesius nuoširdžiai sportuoju ir 4 dienas per savaitę lieju prakaitą sporto salėje. Mano trumpas patarimas toms, kurios vis nesiryžta sportuoti, - nesirinkit didelių sporto klubų, pasirinkit mažesnį, gal ir ne tokį prabangų sporto klubą, nes Jūs juk ne pasirodyti einate, o siekti tikslo. Mažesniame, kiek pati pastebėjau, Jūs gaunate daugiau dėmesio iš trenerìų, be to ir sportuojantys kolegos paprastesni būna.


Asmeninio archyvo nuotr.

Manau, kad šiam kartui pakaks, šiek tiek sužinojote, kas aš tokia, papasakojau, ko siekiu. Jei kažkuri nusprendėte prisidėti ir tapti Slaptomane (taip draugiškai vadiname "Slapto sulieknėjusios merginos dienoraščio grupės nares), galite drąsiai manęs ieškoti "Facebook'e" vardu Beatrisa Šalytė arba tiesiog prisijungti prie "Facebook" grupės (ši grupė uždara, joje vaikinų nėra), kurioje jau daugiau nei 4000 merginų dalijasi savo patarimais, skaniais sveikais receptais, viena kitą motyvuoja.

O aš nuo šiol kas savaitę dalinsiuosi su Jumis savo patirtimi ir džiaugsiuosi mažėjančiais kilogramais...

Slaptomanė Beatrisa

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook'e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis