5 filmai su žaviuoju Tomu Kruzu

Holivude yra tokių aktorių, kurie yra vieni tokie ir unikalūs. Tokiu žmogumi būtų galima apibūdinti 53 metų aktorių Tomą Cruise‘ą. Be visų jo scientologijos keistenybių, aktorius yra tikrai išskirtinis veikėjas Holivude. Svarbiausia dėl to, kad jis yra vienas tų labai retų veikėjų, kurie nesinaudoja dublerių paslaugomis. Kitaip tariant, jis visus savo kaskadinius triukus atlieka pats, o jei kažkas trukdo jam tą padaryti – jis tą kliūti pašalina. Įdomus faktas, kad filmuodamas „Neįmanomą misiją: šmėklos protokolą“ aktorius norėjo pats bėgti dangoraižio Dubajuje stikline siena, tačiau draudimo kompanija neleido aktoriui to daryti.

Taigi, T. Cruise‘as pasirūpino, kad sutartis su draudimo kompanija būtų nutraukta ir vis tiek pats atliko šį triuką. Toks pasišventimas vaidmenis tikrai jaučiasi kiekviename filme. Aktorius taip pat nėra ypatingai didelis specialiųjų efektų šalininkas ir tik pasitaikius galimybėj priverčia visą kūrybinę grupę daryti gyvą veiksmą, o ne stovėti prie žalio ekrano.

Kad ir kaip bebūtų, begalę vaidmenų atlikęs T. Cruise‘as sukuria tikrai ypatingą reginį kiekvieną kartą pasirodydamas ekrane. Šį savaitgalį norime jums parekomenduoti penkis labai skirtingus filmus, kuriuose pasirodęs Tomas Cruise‘as kaskart pristatė labai skirtingus savo veidus ir sukūrė smarkiai įsimenamus vaidmenis. Tiesa, aktorius yra sukūręs dešimtis gerų vaidmenų, tačiau apžvelgsime tik kelis.

„Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ (angl. „Mission: Impossible – Rogue Nation“)

Po to, kai Specialiųjų misijų padalinys išformuojamas Vašingtono biurokratų, Itanas Hantas, kartu su savo komanda, bando pradėti naują gyvenimą. Tačiau ne taip lengva pradėti kažką, kai tampi slaptosios organizacijos, vadinamos Sindikatu, taikiniu. Senai komandai ir vėl tenka susiburti, kad surastų itin pavojingų smogikų irštvą ir ją sunaikintų, kol jie nesunaikino ne tik jų, bet kartu ir visos nacijos. Tai nebus paprastas darbas, nes Sindikatas taip pat gerai apmokintas, kaip ir išformuotas Specialiųjų misijų padalinys, todėl pirmą kartą per visus savo veiklos metus, Itanas sutinka lygiaverčius priešininkus. Jie pavers jo ir jo komandos darbą į dar vieną neįmanomą misiją.
Sakoma, kad ši, jau penktoji „Neįmanomos misijos“ dalis yra ir pats geriausias visos šios jau beveik dvidešimt metų trunkančios franšizės filmas. Premjeriniame šio savaitgalio filme dominuoja įtemptas veiksmas, puikus scenarijus ir žadą atimantys kaskadiniai triukai, kuriuos atlieka pats Tomas Cruise‘as. Tiesa, šis vaidmuo jau dabar yra nusistovėjęs ir gana įprastas aktoriui, tačiau vis tiek žavintis ir intriguojantis. T. Cruise‘as įrodo, kad kad jo fizinė forma yra tobula.
Pagrindinius vaidmenis filme be T. Cruise‘o atlieka Simonas Peggas, Rebecca Ferguson, Jeremy‘is Renneris, Alecas Baldwinas ir kt.

„Paskutinis samurajus“ (angl. „Last Samurai“)

Devyniolikto amžiaus pabaigoje kapitonas Neitanas Algrenas yra pasamdomas Japonijos Vyriausybės, kad būtų Japonijos kariuomenės konsultantu kovai prieš paskutiniuosius samurajų klanus. Vieno mūšio metu jis yra sunkiai sužeidžiamas ir paimamas į nelaisvę. Sveikdamas ir matydamas jį supantį pasaulį Neitanas suvokia, kad jį reikia ne naikinti, o puoselėti ir pamažu pradeda mokytis tradicinės Japonų kultūros ir samurajų kelio. Kai galiausiai išaušta lemtinga diena, Neitanas turi pasirinkti, kieno pusę palaikyti – nykstančių, bet kilmingų samurajų ar augančios imperialistinės Japonijos ir sąjungininkų amerikiečių.

Ruošdamasis šiam filmui T. Cruise‘as nemažai laiko praleido Japonijoje ir gilino savo žinias apie pačią kultūrą, siekė ją suprasti, taip pat mokėsi ir kalbos, kad filme viskas atrodytų kuo tikriau ir natūraliau. Todėl juostoje ištarti jo žodžiai yra parinkti tinkamai, ištarti taisyklingai ir ne bet kaip. Taip pat, aktorius sukuria dar vieną įsimintina vaidmenį, kuris yra toks stiprus, kad visą filmo kartelę pakelia gerokai aukščiau, nei ji būtų realiai vertai. Kitaip tariant, filmas tokio lygio, kad jį galima žiūrėti nuolat. Ir viena to priežasčių – T. Cruise‘o vaidyba. Žinoma, prie to prisideda ir samurajų mistika ir kiti filmo aktoriai.
Kartu su T. Cruise‘u vaidina Kenas Watanabe, Williamas Athertonas, Billy‘is Connolly‘is, Timothy‘is Spallas, Togo Igawa, Shichinosuke Nakamura ir kt.

„Interviu su vampyru“ (angl. „Interview With a Vampire“)

Nepraėjo nė metai nuo tos dienos, kai plantacijų savininkas Luisas praranda savo žmoną gimdymo metu. Mirus ir žmonai, ir vaikui, Luisas praranda gyvenimo džiaugsmą ir nebežino, kaip toliau gyventi. Tačiau jo gyvenime atsiranda Lestatas, kuris pasiūlo išeitį – tapti nakties padaru, vampyru. Luisas sutinka, tad Lestatas išsiurbia visą mirtingojo kraują ir pakeičia jį savuoju. Sukūręs naują padarą Lestatas imasi jo mokymo ir bandymo suvaldyti šviežią, įnoringą ir be galo veržlų jauną vampyrą, o taip pat jam duoda ir niekada nesenstančią dukrą. Ir taip prasideda interviu vienam žurnalistui su Lestato mokiniu.
Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį, kad šiame filme aktorius yra pakeitęs išvaizdą. Retai taip nutinka, kada T. Cruise‘as savo išvaizdoje yra pakeitęs daugiau nei plaukų ilgį, todėl matyti jį su iltimis, ilgais šviesiais garbanotais plaukais ir šiek tiek grimo, yra visai neįprasta. Antra, jis filme pateikia patį įsimintiniausią ir tikriausią vaidmenį. Nors šalia jo stovėjo Bradas Pittas, visgi T. Cruise‘as buvo tas, kuris filme dominavo. Galbūt yra galinčių ir nesutikti su šiuo teiginiu, bet yra kaip yra. Jo suktybės, neaiškūs kėslai ir pastovus geidulys nukonkuravo visus.
Filme kartu vaidina Bradas Pittas, Kirsten Dunst, Antonio Banderasas, Christianas Slateris ir kt.

„Plieninės magnolijos“ (angl. „Magnolia“)

Šį filmą yra ganėtinai sunku apipasakoti. Geriausiai jam tiktų apibūdinimas – Keisti dalykai nuolat vyksta. Visas veiksmas sukasi apie dvylika žmonių, vieną dieną, nuolat lietaus plaunamoje Magnolijų aveniu. Tiesą sakant, šią juostą reikia pažiūrėti pačiam ir įvertinti, nes tai, kas dedasi ekrane, yra labai neįprasta, bet tuo pačiu ir labai puiku. Kiekvienas filmo aktorius pristato Oskaro statulėlės vertą pasirodymą. Įskaitant ir Tomą Cruise‘ą, kuris čia atlieka tokį vaidmenį, kokio nei anksčiau, nei po to nebeatliko. Tai išties labai iskirtinis vaidmuo, kurio praleisti nederėtų.
Pagrindinius vaidmenis filme taip pat atlieka Jasonas Robardsas, Julianne Moore, Pattonas Oswaltas, Phillipas Bakeris Hallas, Philipas Seymouras Hoffmanas ir kiti puikūs vaidmenų atlikėjai.

„Gimęs liepos 4-ąją“ (angl. „Born on 4th of July“)

Ronas Kovicas – puikus atletas, kuris skina sporto laurus savo šalyje. Kol galiausiai jį pakviečia tarnauti į armiją prasidėjus Vietnamo karui. Atlikdamas karinę tarnybą jis susipažįsta su tikruoju karu, visai kitokiu, nei buvo piešiamas vaizdas po Antrojo pasaulinio karo. Pats nežinodamas, jis su savo būriu išžudo vaikus ir moteris, civilius gyventojus, pats Kovacas netyčia nušauna savo tarnybos draugą. Jį slegianti kaltė neišblėsta dar ilgai, kol jis grįžta iš karo ir tampa antimiltaristu ir žmonių teisių gynėju.
Šiame filme aktorius Tomas Cruise‘as yra visiškai kitoks, nei galime jį stebėti kituose filmuose. Ypatingai prasidėjus vaizdams iš Vietnamo, aktorius tampa rimtu, karo siaubą išgyvenančiu veikėju, kurio potyriai tiesiog veržiasi iš ekrano. Galiausiai, jis puikiai perteikia potrauminio streso sutrikimą turintį žmogų, kurį kamuoja siaubingos haliucinacijos, skatinančios vartoti alkoholį. Kol galiausiai viskas apsiverčia ir jis ima kovoti už tiesą ir taiką. Tai labai rimtas aktoriaus vaidmuo dar prieš tai, kai jis tapo multimiljonine žvaigžde.
Vaidmenis filme atlieka Raymondas J. Berry‘is, Caroline Kava, Tomas Berengeris, Jerry‘is Levine‘as ir kiti.

Daugiau filmų rasite www.buvaukine.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis