Grįžimas į mokslus: 5 lengvi žingsniai kaip greičiau įsitraukti į juos

Turbūt ne vienai iš panelių grįžimas į mokslus sukelia ne tik džiugesį, bet ir papildomą stresą. Juk persiorientuoti iš vasaros į rudens ritmą nėra labai lengva... Patariame tau, kaip viską įveikti paprasčiau ir lengviau.

Pirmasis. Tinkamai pasiruošk mokyklai ar universitetui. Nusipirk tau patinkančias bei praktiškas priemones mokslams - užrašų knygutę, rašymo priemones. Ar žinojai, jog moksliškai nustatyta, kad kokybiškesnės mokymosi priemonės didina motyvaciją mokytis? Todėl pasistenk, jog tau niekada nepritrūktų popieriaus lapų ar rašiklių. Blaškymasis testo metu ir priemonių ieškojimas ne tik atima laiką, bet ir sukelia stresinę situaciją!

Antrasis. Metas surimtėti ne tik išoriškai (apranga, išvaizda), bet ir dvasiškai. Pirmasis mokslo mėnesis yra tarsi tramplinas į ateinančius mokymosi mėnesius, todėl pasistenk, jog pirmuoju mėnesiu tavęs neblaškytų draugai su nuolatiniais vakarėlių ar pasisedėjimų pasiūlymais. Verčiau skirk daugiau laiko sau - atrask, kas tau tikrai patinka, pasidomėk užklasinėmis veiklomis. Jei lankai universitetą, daugiau gilinkis į savo specialybę, bendrauk su kursiokais, lankyk seminarus.

Trečiasis. Neužsidaryk namuose. Ateinantis ruduo gal ir atneša slogesnes nuotaikas, tačiau nepasiduok joms - lankyk būrelius, su draugais renkite protų mūšių vakarus, pasidomėk, kokie kultūriniai renginiai vyksta tavo mieste. Rugsėjį atgimsta įvairūs teatrai, kodėl tau nenuėjus į teatrą su savo geriausia drauge? Smagiai, o svarbiausia, kultūringai praleisi laiką.

Ketvirtasis. Išmok anksčiau atsikelti. Žinai patarlę, jog anksti kėlęs nesigailėsi? Ji tobulai veikia ir realiame gyvenime. Jei esi ta, kuri žadintuvo signalą atideda bent keturis kartus rytais, pasistenk pakeisti savo įpročius. Pakanka atsikelti vos penkiolika minučių anksčiau, jog suspėtum padaryti tai, ką dažniausiai užmiršti - padaryti trumpą mankštelę, pavalgyti sočius, sveikus pusryčius ar paprasčiausiai ramiai, be skubos, apsvarstyti dienos planus.

Penktasis. Pasistenk, jog mokyklinė ar universitetinė aplinka nebūtų vien ta, kurioje privalai išbūti atitinkamą laikotarpį. Jei būdama mokykloje ar universitete nuolat svajosi apie grįžimą namo, vargu, ar būsi motyvuota ir padarysi mokslo įstaigoje viską, ką įstengi. Būtent todėl privalai pamėgti aplinką, kurioje esi. Turi savo mokslinę aplinką padaryti kuo malonesne - stenkis nesipykti su kitais, ypač mokytojais, dalyvauk mokyklos ar universiteto gyvenime. Kas ten žino, gal mokslinė įstaiga taps tavo antraisiais namais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis