10 faktų apie priauginamas blakstienas (specialistės komentaras)

Priauginamos blakstienos šiais laikais nestebina nieko. Nemažai merginų ryžtasi šiai grožio procedūrai, kuri iš tiesų itin puošia, tačiau yra ne tik brangi, bet ir gerokai gali pakenkti natūraliam grožiui.

Trumpai apžvelgėme pagrindinius priaugintų blakstienų pliusus ir minusus, o tada pasiteiravome profesionalės nuomonės apie priauginamų blakstienų žalą. Ar ji iš tiesų egzistuoja?

5 priauginamų blakstienų pliusai:

1. Atsisveikinsi su blakstienu tušu - jo tau paprasčiausiai nebereikės. Blakstienų dažymas atima nemažai laiko ryte, todėl galėsi pamiegoti ilgiau.

2. Sutaupysi pinigų, kuriuos išleistum pirkdama blakstienų tušą. Jei esi ta, kuri mėgsta dažnai keisti tušus, to daryti nebereikės.

3. Su priauginamomis blakstienos visuomet atrodysi gražiai. Jos ne tik išryškins tavo veido bruožus, bet ir pagražins makiažą.

4. Su priauginamomis blakstienomis galėsi laisvai judėti, todėl jei aktyviai sportuoji, galėsi ir toliau tai daryti.

5. Net jei nešioji kontaktinius lęšius, būsi saugi, nes priauginamos blakstienos nealergizuoja akių.

5 priauginamų blakstienų minusai:

1. Priauginamos blakstienos netinka toms, kurios dažnai mėgsta liesti akių zoną, miegoti ant pilvo. Reikia elgtis atsargiai, mat vos menkiausias blakstienų užkliudymas pirštu gali sugadinti jų grožį.

2. Jei nešioji akinius, per ilgos blakstienos gali remtis į akinių stiklą.

3. Turint priauginamas blakstienas teks nemažai pavargti - ypač plaunant akių makiažą. Jei pasidažysi akių šešėliais, gana sunkoka bus juos nuplauti, todėl būtina naudoti švelnią vatelę.

4. Nuolatos privalėsi pildyti blakstienas, mat dažnai vos kelių dienų jos jau nebeatrodo taip, kaip ką tik atlikus priauginimo procedūrą.

5. Sutaupysi nepirkdama blakstienų tušo, tačiau dar daugiau išleisi blakstienų papildymui.

Ar tikrai priauginamos blakstienos - nekaltas dalykas? Kuo Lietuvoje populiarios priauginamos blakstienos kenkia?

Komentuoja kosmetologė Akvilė Martinkutė.

Didžioji dalis blakstienų priauginimui naudojamų klijų sudėtyje yra formaldehido, kuris yra kancerogeniškas konservantas, ribojamas kai kuriose ES šalyse.

Šis ingredientas sukelia kontaktinį dermatitą, yra toksiškas įkvėpus, labai stirpiai erzina odą, sukelia odos audinių pažeidimus. Patekus į akis skausmingai degina pačias akis ir jų vokus, akys pradeda ašaroti, prasideda akies gleivinės uždegimas. Formaldehidas iš visų konservantų laikomas labiausiai alergišku ir dirginančiu.

Dar vienas pavojus jautrioms mūsų akims, yra sintetinis blakstienų mikro pluošas. Nors rinkoje dažnai akcentuojama natūrali blakstienų sudėtis, (šilko, audinės, sabalo ir t.t.) tačiau visos blakstienos gaminamos iš sintetinio pluošto kuris yra skirtingai apdorojamas. Sintetinio pluošto blakstienai nuolat veikiant natūralią blakstieną, gali paveikti ir plauko folikulą, todėl gali prasidėti traukos alopecija (plaukų slinkimas).

Taip pat sintetinių blakstienų ir klijų derinys yra puiki terpė veistis bakterijoms ir kitiems mikroorganizmas, kurie sukelia akių ligas (pvz akių konjuktyvitą). Tokia palanki terpė gali suaktyvinti ir demodex erkučių dauginimąsi, kurios sukelia akių ir aplinkinių audinių uždegimą.

Mūsų akys yra vienas jautriausių organų, bet koks cheminis poveikis, gali būti sudirginimo ir infekcijos rizika, todėl apsisprendus atlikti blakstienų priauginimo procedūrą, atsakingai rinkitės kvalifikuotą specialistą dirbantį steriliais įrankiais, aukštos kokybės priemonėmis. Pastebėjus bet kokius akių sudirginimo simptomus, pašalinkite dirgiklį ir kreipkitės į medikus profilaktiniai apžiūrai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis