Ar vidinis grožis rūpi tik negražiems?

Reklamose ir žurnalų viršeliuose matome neapsakomo grožio merginas – tobulos jų šypsenos, kerintis žvilgsnis ir linguojantys klubai, kartais verčia pasijusti nejaukiai, nes mūsų plaukų sruoga gula ne taip, vasaros įdegis jau seniai nusiplovė, o apie spuogą ant kaktos išvis nebekalbu. Tada kyla noras tapti panašiomis į jas, tas dieviškas ir kažkokias ypatingas, išoriškai labai gražias merginas.

Tačiau tuo pat metu internete knibždėte knibžda straipsnių, pasakojančių, jog išorinis grožis neatneša laimės, nes svarbiausia – vidus. Tai, kaip tu elgiesi su aplinkiniais, kokia tavo pasaulėžiūra, charakteris ir panašiai. Treti burba, kad vidinio grožio svarba dangstosi tik negražūs žmonės ir jis tiesiog neegzistuoja. Bet ar tikrai? Kas geriau, vidus, išorė, o galbūt reikėtų siekti harmonijos ir būti gražia tiek išore, tiek vidumi?

JEI TAVO VIDUS IŠPUVĘS, NEGAL BŪTI GRAŽI
Mados ikona, elegancijos įsikūnijimas ir labai garsi britų aktorė Audrey Hepburn, kartą pasakė: „Kad tavo lūpos būtų gražios, tark tik malonius žodžius. Kad akys būtų gražios, visada stenkis įžvelgti kituose ką nors gero. Kad figūra būtų daili, dalinkis savo maistu su tais, kurie yra alkani. Kad tavo laikysena būtų elegantiška, būk įsitikinusi, kad niekada nesi viena. Kad tavo plaukai būtų gražūs, leisk, kad bent kartą per dieną savo pirštais juos perbrauktų vaikai. Moters grožio reikia ieškoti jos akyse, nes tai jos sielos, kur gyvena meilė, langas.“ Iš Audrey žodžių galima spręsti, jog vidinis ir išorinis grožis jai buvo du lygiaverčiai aspektai. Ir ji turbūt teisi, juk, jei tavo vidus išpuvęs, tu tiesiog negali būti graži.

KAS YRA VIDINIS GROŽIS?
Paaiškinimo, kas yra išorinis grožis, turbūt nereikia. Šių dienų standartas – lieknas kūnas, ilgi plaukai, putlios lūpos, žydros akys, stilinga apranga. Nieko labai išskirtinio ar unikalaus, tačiau gražu. Su vidiniu grožiu kiek sudėtingiau. Į šią sąvoką sueina viskas, kas to žmogaus viduje yra gero ir gražaus – protas, gėris, išsilavinimas, gebėjimas užjausti, meilė, nuoširdumas, atvirumas ir kt. Kai kurie asmenys tikina, jog vidinio grožio nėra, nes jo negalima užčiuopti. Bet juk jį gali pajusti. Būtent todėl dažnai vidinis grožis atlieka daug svarbesnį vaidmenį nei išorė.

Vidinis grožis
Vidinis grožis
Fotolia nuotr.

APLINKINIUS TRAUKIA GĖRIS
Svarbu pastebėti, kad grožis nėra tik patraukli išvaizda, padedanti atkreipti kito žmogaus dėmesį. Grožis slypi ir kituose dalykuose, kartais tiesiog šypsenoje ar nuoširdžiame žvilgsnyje. Iš tikrųjų gražus žmogus pasitiki savimi ir geba savo talentus išnaudoti tinkamai. Taip pat jis padeda kitiems žmonėms ir yra gražus savo poelgiais. Vis dar abejoji, vidinio grožio egzistavimu? Prisimink, ar tau yra buvę taip, jog pirmą kartą sutiktas žmogus pasirodė visiškai nesimpatiškas, tačiau kuo ilgiau jūs bendravote, tuo gražesnis jis darėsi? Užtikrinu, taip nutiko tikrai ne todėl, kad jis išoriškai keitėsi, taip nutiko todėl, kad pasireiškė to žmogaus vidinis grožis, jo charizma, nuoširdumas bei atvirumas, tai, kas iš tikrųjų yra gražu ir traukia aplinkinius.

KODĖL VIDINIS GROŽIS GERIAU NEI IŠORINIS?

1. Vidinis, bet ne išorinis grožis tave paverčia gražiu žmogumi. Seksualus kūnas negarantuoja gražios ir geros širdies, tačiau sugebėjimas užjausti ar padėti kitam, šilta šypsena bei pasitikėjimas savimi – sušildo ne tik tavo, bet ir aplinkinių širdis.

2. Tik vidinis grožis priverčia kitą asmenį tave pamilti. Žinoma, graži išorė visuomet lengviau pritraukia gerbėjus, tačiau tik vidinis grožis suteikia galimybę kitam žmogui tave tikrai pažinti ir dėl to nuoširdžiai mylėti. Nepriekaištingai atliktas makiažas ar puikiai ištreniruotas kūnas niekada nepadidins simpatijos tau, jei tu esi nuolat pikta bei tyčiojiesi iš aplinkinių.

3. Niekas neprivers tavęs jaustis gražia, jei tokia nesijausi pati. Jei diena buvo nevykusi ir tu jautiesi prastai net gražiausi drabužiai ir tobuliausi veido bruožai tą akimirką neprivers pasijusti kitaip. Vadinasi ir vėl viskas slypi viduje, o ne išorėje.

4. Išorinis grožis gali būti suvaidintas. Šiais laikais tai labai lengva (plastinės operacijos, priklijuojami nagai, priauginami plaukai, blakstienos), bet vidinis grožis niekada neapgaus.

5. Vidinis grožis nėra negražių žmonių priedanga. Apskritai, tokių žmonių net nėra. Kiekviena mūsų turi kažką nuostabaus savo išvaizdoje, todėl yra graži. Beje, jei merginos išorė nepriekaištinga, bet tik prasižiojus iš jos burnos pasipila purvai - automatiškai grožio lygis krenta ir to niekaip nepakeisi.

6. Nepamiršk, jog išorinis grožis vis tik išblėsta – oda subliūkšta, kūnas tampa nebe toks stangrus, atsiranda raukšlių ir ima žilti plaukai, tad, jei savo sieloje netalpinsi grožio lobynų, jis paliks tave, bet jei savo vidumi spinduliuosi gėrį bei grožį – tokia liksi amžinai.

Laikai save mažiau simpatiška nei kitos tavo draugės arba galvoji, jog esi pati gražiausia iš visų? Puoselėti savo vidinį grožį būtina kiekvienai. Kaip tai daryti? Prisimink Audrey Hepburn žodžius ir siek harmonijos. Kasdien padaryk, ką nors gero. Neteisk ir nepyk. Skaityk, domėkis naujovėmis, šypsokis ir kiekvieną dieną tobulėk. Patirk, ko niekada nepatyrei, išbandyk, ko niekada nebandei, atleisk tave įskaudinusiam ir nesityčiok iš kito. Sportuok ne tam, kad būtum liekna, o tam, kad jaustumeis gerai, kad kūnas būtų tvirtas, o siela laisva. Būk rami ir pasitikėk savimi. Tuomet trauksi aplinkinius kaip magnetas ir tikrai ne dėl ryškiai padažytų lūpų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis