Kodėl šios garsios dainininkės nesulaukė 28 gimtadienio?

Amy Winehouse ir Janis Joplin buvo panašios ir sulaukė tokio paties likimo: jos abi buvo laikomos talentingomis savo laikų atlikėjomis, šios merginos turėjo išskirtinius balsus, turtus ir šlovę, tačiau nepadarė visko, ką galėjo. Kodėl joms nepavyko? Jos mirė per jaunos ir todėl amžinai priklausys "Klubui 27".

KLUBAS 27 – KAS TAI?


„Klubas 27“ apibūdina muzikantus, kurie mirė būdami 27-erių metų. Visi jie iš šio pasaulio išėjo tragiškai: arba pakėlė prieš save ranką, arba padaugino svaigalų ir narkotikų. Gitaristas Jimi Hendrix'as, dainininkė Janis Joplin, Kurt'as Cobain'as ir Jim'as Morisson'as, atlikėja Amy Winehouse bei vienas iš grupės „Rolling Stones“ įkūrėjų Brian'as Jones – šie šeši žmonės yra dažniausiai minimi, kai kalbame apie „Klubą 27”. Tiesa, šio klubo atsiradimas yra ganėtinai fenomenalus reiškinys, nes atlikti tyrimai rodo, jog 27-erių metų iš viso mirė net 144 muzikantai, 26-erių – 128, 28-erių – 115 , o 56-erių net 239 muzikos pasaulio atstovai. Tai kodėl neturime klubo 28 arba 56? Kodėl kalbame tik apie šešis žmones, kai jų buvo daugiau nei šimtas?


Brian Jones, Kurt Cobain, Jimi Hendrix
Brian Jones, Kurt Cobain, Jimi Hendrix
Vida Press


Todėl, kad kiekvienas iš tų šešių tapo savo laikų kulto figūra, kiekvienas buvo geriausias savo srityje ir jie tiesiog buvo garbinami: Jimi Hendrix'as buvo laikomas savo kartos gitaros virtuozu, Janis Joplin vadinta bliuzo karaliene, rokenrolo deive ar tiesiog karaliene, o Kurt'as Cobain'as buvo visų liūdnų ir nelaimingų paauglių vedlys. Tačiau nepaisant šlovės, turtų ir ateities galimybių, asmeniniame gyvenime šie žmonės buvo nelaimingi, o baisiausia tai, kad jie visi mirė gerokai per anksti. Kadangi sąraše yra dvi išskirtinio talento moterys, pabandykime prisiminti būtent jas!


AMY WINEHOUSE – IŠĖJUSI PER ANKSTI


Iš visų šešių paminėtų atlikėjų Amy Jade Winehouse, turbūt žinome geriausiai. Ji šį pasaulį paliko 2011 metais, o šiuo metu Lietuvoje ir visame pasaulyje galima išvysti biografinį filmą būtent apie šią tragiško likimo merginą. Kuo ji buvo ypatinga? Karjerą pradėjo būdama 16-os metų, pelnė net 5 „Grammy“ apdovanojimus už 2006-ųjų metų albumą „Back to Black“ ir turėjo išskirtinį vokalą. Ji nebuvo panaši į kitas žvaigždutes, Amy vaikščiojo su ekstravagantiška, į bičių avilį panašia, šukuosena, ryškiai dažėsi akis, turėjo tatuiruočių ir dėl tokio įvaizdžio 2007 metais Karl'as Lagerfeld'as ją pavadino savo naująja mūza. Tiesa, ne viskas jos gyvenime spindėjo gražiausiomis spalvomis, kai jai buvo devyneri, tėtis išėjo iš namų ir paliko šeimą dėl kitos moters. Mergaitė dėl to labai kentėjo, kaltino save ir ėmė žalotis. Paauglystėje ji susirgo bulimija, dar vėliau pradėjo gerti, o tapusi garsia visame pasaulyje pradėjo vartoti narkotikus.


Amy Winehouse
Amy Winehouse
Vida Press


TARP SĖKMĖS IR NUOPUOLIŲ


Amy savo karjerą pradėjo nuo džiazo. Nenuostabu, ją nuolat supo ši muzika, nes daugelis dėdžių iš mamos pusės buvo profesionalūs džiazo atlikėjai, jaunystėje, jos tėtis dainavo ir klausėsi kiek kitokios muzikos, tad merginai įtaką darė įvairūs žanrai ir taip formavo jos pačios išskirtinį stilių. Amy kuriamos dainos pražydo įvairiausiomis spalvomis, jos muzikoje buvo galima rasti: R&B, pop, džiazo, elektronikos motyvų. Debiutinis albumas „Frank“ buvo išleistas 2003 metais. Jis susilaukė sėkmės ir nemažai apdovanojimų, tačiau tuo pat metu mergina ėmė garsėti kaip nestabili vakarėlių liūtė, dažnai į klubus ar televizijos pasirodymus ateinanti per girta, kad galėtų atlikti visą savo programą. Kodėl ji gėrė? Jos vyresnysis brolis Alex'as Winehouse pasakojo, kad anksčiau niekas jos neatpažindavo gatvėje ir iš esmės nežinojo, kas ji yra, tačiau beveik per dieną ji tapo ypač garsi ir visų stebima. Ji nebegalėjo daryti nieko, ką norėjo ir visą laiką buvo sekama paparacių. Alex'as tiki, kad alkoholis Amy tapo lyg būdu susitvarkyti su įtampa, tačiau toks problemų sprendimas nebuvo pats geriausias variantas... 2007 metais Amy žengė dar vieną nekokį žingsnį, ji įsitraukė į toksinius santykius su Blake Fielder-Civil, per kurį ėmė vartoti narkotikus ir kentė nuolatines skyrybas bei susitaikymus. Aplinkiniai, stebėję jų santykius tikina, kad Amy buvo apsėsta: ji visa siela troško būti su juo, ji norėjo būti kaip jis, net merginos akcentas ir tatuiruotės ėmė panašėti į mylimojo...


GRIŪVANTI KARJERA


2007 metais Amy Winehouse vadybininkai pareikalavo, kad ji atsigultų į reabilitacijos centrą ir gydytųsi nuo priklausomybės alkoholiui, deja, vietoje to, ji atleido savo vadybininkus ir išleido dainą „Rehab“, kuri, ko gero atspindi jos išgyvenimus bei atsisakymą važiuoti gydytis. „Rehab“ tapo itin populiari, o albumas Britanijoje 2007 metais pelnė geriausio britiško albumo apdovanojimą ir keletą kitų. Tais pačiais metais Blake Fielder-Civil pasipiršo Amy ir jie labai greitai susituokė Majamyje. Tačiau įpročiai niekur nedingo, o vyras darė jai labai blogą įtaką. Koncerto metu Birmingeme Amy pasirodė neblaivi ir taip nuvylė nemažai savo gerbėjų, vėliau ji keletą kartų buvo išvežta į ligoninę, nes perdozavo narkotinių medžiagų, dar vėliau kelis kartus buvo areštuota už marichuanos laikymą. Ir nors merginos gyvenimas, rodos, ritosi žemyn, jos albumas „Back to Black“ buvo vienas perkamiausių, o 2007 metų pabaigoje Amy laimėjo net penkis „Grammy“.


Kad ir kaip puikiai jai sekėsi karjeroje, jos asmeninis gyvenimas vis labiau griuvo: narkotikai, alkoholis, sveikatos problemos... Todėl ji nutarė keistis, 2009-aisiais mergina išsiskyrė su agresyviu narkomanu savo vyru. Deja, per tuos dvejus metus įvyko daug gėdingų koncertų, kuriuose ji pasirodė girta, todėl 2011-aisiais ji nutarė susiimti dar kartą. Amy vėl pradėjo kurti dainas, susirado širdies draugą, kabinosi į gyvenimą. Ji labai stengėsi atsikratyti priklausomybių, tačiau lemtingą 2011 metų liepos 23 dieną, Amy padaugino alkoholio ir mirė.


ROKENROLO KARALIENĖ JANIS JOPLIN


Janis Joplin gyveno kur kas ankčiau nei Amy, tačiau daugelį jos dainų esame klausę mamų ir tėčių grotuvuose ar per radiją. Iš Teksaso kilusi dainininkė buvo pirmoji moteris, tapusi roko žvaigžde. Iki jos šiuo titulu džiaugdavosi ir didžiuodavosi tik vyrai, tačiau savo galingu balsu ir pašėlusia siela ji įrodė, jog yra verta roko žvaigždės vardo. Janis nebuvo grožio karalienė ir visą savo gyvenimą troško meilės, tačiau jos aistra muzikai ir neapsakomai stiprus vokalas pritraukė daugybę gerbėjų.


Janis Joplin
Janis Joplin
Vida Press

TRADICINIS GYVENIMAS - NE JAI


Janis meilė muzikai pajuto dar vaikystėje: dainavo chore, pademonstravo keletą daug žadančių pasirodymų, gerai mokėsi ir buvo gana pavyzdinga mergaitė. Iki tol, kol į paširdžius smogė paauglystė. Kažkur 14-os jai prasidėjo aknė, mergina priaugo svorio ir pradėjo maištauti: ėmė dėvėti vyriškus marškinius, trumpus sijonus arba šortus, mergina tapo apkalbų objektu, vieni ją vadino kiaule, kiti pasileidele. Ką jai beliko daryti? Susirasti bendraminčių ir kurti muziką. Tą Janis ir padarė. Septyniolikos metų pabėgo iš namų ir ėmė dainuoti įvairiausiuose baruose, kad užsidirbtų pinigų kelionei į Kaliforniją. Vėliau Janis pakeitė kelis universitetus, mokėsi meno, lankę sekretorių kursus, daug gėrė, leisdavo laiką su vaikinais, o laisvalaikiu dainavo baruose, įvairiuose konkursuose, kur jos išskirtinis balsas sužavėjo ne vieną. Tiesa, karjera jai sekėsi ne itin todėl jį grįžo į Teksasą ir bandė gyventi tradicinį gyvenimą, deja, svajonės apie muziką, laisvos gyvenimo idėjos ją ėmė traukti dar labiau, tad greit ji prisidėjo prie grupės „Big Brother“ veiklos.


Janis Joplin
Janis Joplin
Vida Press


„Big Brother“ sekėsi puikiai, o grupės nariai Janis buvo lyg šeima, tačiau ji troško kur kas daugiau, todėl ėmėsi solinės karjeros. Ši, beje, sekėsi dar sklandžiau, tačiau nepaisant koncertų, įrašų ir šlovės, kita jos gyvenimo pusė buvo ne tokia sėkminga. Kadangi mokykloje iš jos tyčiojos ir ten ji niekada nepatyrė pripažinimo, mergina visą savo gyvenimą jo siekė iš aplinkinių. Galbūt čia ir buvo jos tragedija, juk niekada neįtiksi visiems. Deja, ji norėjo, kad būtų kitaip, ji norėjo, kad ją visi mylėtų ir garbintų, ji norėjo būti ta graži mergina. Todėl ji keitė mylimuosius kaip kojines ir niekada nepatyrė ramios pilnavertės meilės. Tuos, kurie ja žavėdavosi, atstumdavo, tų, kuriems ji buvo neįdomi geisdavo ir gaudavo juos vienam vakarui, tačiau galiausiai namo grįždavo visada viena. Janis kentėjo priklausomybę nuo alkoholio ir heroino, o asmeniniame gyvenime elgėsi labai panašiai kaip jau aptarta Amy Winehouse. Jų likimai išties panašūs...


1970-aisiasis, būdama vos 27 metų, įspūdingo balso savininkė, perdozavo alkoholio bei narkotikų ir paliko šį pasaulį, o jos pelenai buvo išbarstyti Ramiajame vandenyne.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis