Tavo Zodiakas atskleis, kaip sužibėti mokslo ir profesinėje srityje

„Tas žmogus iš prigimties gabus”, „Jam nereikia net stengtis, jog gautų gerus balus”, - dažnai būtent taip sakoma apie žmogų, kuris mokslo srityje pasižymi puikiais rezultatais. Visgi dažniausiai už puikių pažymių slypi uolus darbas ir didžiulė kantrybė. Ko tavajam Zodiako ženklui prireiktų, jog jis sužibėtų mokslo srityje?

Avinas. Mažiau konkurencijos. Avinų įgimtas bruožas - konkuruoti. Tai reiškia, jog visose srityse, taip pat ir mokslo, visuomet nori būti pranašesnė už kitus. Kartais šis tavo bruožas pakiša koja, mat norėdama pralenkti visus rizikuoji pakenkti savo balams ir net sveikatai. Atmink, visų sričių neaprėpsi ir visur geriausia nebūsi. Tau vertėtų pasirinkti sritį, kuri tau iš tiesų sekasi ir susikoncentruoti ties ja.

Jautis. Labiau vystyk savo kalbinius įgūdžius. Žvaigždės tau prognozuoja profesiją, kurioje turėsi nemažai kalbėti. Išlavinta ir aiški kalba bus tavo vizitinė kortelė, todėl pasistenk atsisakyti keiksmažodžių, svetimžodžių, nevartotinų žodžių. Daugiau skaityk, dalyvauk įvairiuose seminaruose, žiūrėk dokumentinius filmus. Pastebėsi, kaip pamažu švarindama kalbą įgysi daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Dvyniai. Daugiau susikaupimo. Dvyniai - labai gabūs ir dažnai likimo apdovanoti žmonės, tačiau jiems būdingas išsiblaškymas. Tik pradėjusi ką nors daryti, meti į šalį. Negerai - privalai susikaupti ir atlikti darbą iki galo. Jei iki šiol neturi rankinėje užrašų knygelės ar mobiliajame telefone nesivedi užrašų, privalai pradėti. Tau būtina nuolatos viską žymėtis - esi tikra užmarštukė, ar ne taip?

Vėžys. Daugiau ryžto. Vėžio ženklo atstovės niekur neskuba ir viską atlieka labai skrupulingai. Vis dėlto kartais joms pritrūksta aviniškojo užsispyrimo. Tikriausiai nesi ta, kuri pirmoji puola atsakinėti ar drąsiai reiški savo nuomonę seminaruose. Vis dėlto tau būtų naudinga pradėti tai daryti. Taip ne tik įgysi drąsos profesiniame gyvenime, bet ir asmeniniame. Pasirepetuok kalbą namie ir pirmyn!

Liūtas. Mažiau užsispyrimo. Liūtai aplinkinius žavi savo užsibrėžtumu, tačiau atmink, jog ne viskas visada turi klostytis taip, kaip nori tu. Todėl pasisistenk nevaidinti nuskriaustosios. Taip, visiems yra skaudu, kai jų neįvertina ar pervertina kitą žmogų, tačiau tau derėtų nelaikyti nuoskaudų širdyje. Visuomet teisi nebūsi, todėl skaudindama pačią save negatyviomis mintimis verčiau išnaudok savo principingumą reikalinguose dalykuose.

Mergelė. Daugiau koncentravimosi į save. Mergelės yra linkusios barstyti save į šalis. Pagalba draugei? Žinoma! Pagalba draugės draugei? Be abejo! Žinoma, pagalba silpnesniems už tave mokslo srityje nėra blogai, tačiau privalai daugiau susikoncentruoti į savo poreikius. Labai dažnai pagelbėdama kitiems sau darai meškos paslauga - lieka mažiau laiko pasimokyti, pasiruošti atsiskaitymams. Kartais lašelis egoizmo dar ir kaip praverčia...

Svarstyklės. Mažiau dvejonių. Ne veltui svarstyklių ženklas toks abejojantis. Lygiai tas pats yra ir mokslo srityje. Dažnai dvejoji prieš pasirenkant rašto ar kalbėjimo temas, ieškant šaltinių painiojiesi, pradėdi ieškoti, o greitai pereini prie kito. Ir kalbėdama dažnai pradedi viena teze, baigi visai kita. Taip ne tik klaidini kitus, bet ir pati sau darai sau neigiamą darbą. Stenkis labiau susikaupti, nekreipk dėmesio į pašalinius trikdžius.

Skorpionas. Daugiau diplomatiškumo. Skorpionės mokslo srityje nepralenkiamos (jei, žinoma, joms nestinga motyvacijos), tačiau retkarčiais jos gali pasirodyti ganėtinai grubios. Joms būdinga pertraukinėti žmonės, jiems įsakinėti, pernelyg aktyviai reikšti savo nuomonę. Sukurtum tobulą mokymosi sistemą, jei pajėgtum dvi savybes - imlumą ir kuklumą sujungti į vieną.

Šaulys. Daugiau konkretumo. Šauliai meniškos asmenybės, todėl ne veltuo apie šaulius kalbama apie tuos, kurie skraido padebesiais. Dažnai tiek kalbėdama, tiek rašydama rašto darbus nusivažiuoji į lankas - pasakai ar parašai per daug nereikalingos informacijos. Taip nutinka dėl to, jog nenusibrėži aiškių gairių. Prieš imdamasi kokio nors rašto darbo ar besiruošdama kalbai popieriaus lape susirašyk konkrečius veiksmus.

Ožiaragis. Spartesnio tempo. Ožiaragiai profesinėje srityje labai imlūs ir uolūs, tačiau jiems vertėtų neužsisedėti vietoje ir nesistengti atlikti visko tobulai. Tobulumo paprasčiausiai nėra, todėl pasistenk dirbti šiek tiek sparčiau - negvildenk temos valandų valandas, ypač, kai jos nėra pačios svarbiausios. Tas pats ir su atsiskaitymais - tikriausiai dažnai pasilieki paskutinė, kitiems jau senokai pabaigus visus darbus. Priprask prie tempo, nes šiuolaikinis gyvenimo ritmas reikalauja veikti intensyviau.

Vandenis. Daugiau darbo grupėje. Vandeniai - tobuli, kai darbą reikia atlikti vienumoje, tyloje. Vis dėlto daugiau komunikuoti su kitais tau labai praverstų. Darbas komandoje - puiki išeitis, todėl nepabijok apsiimti komandos lyderės vaidmens. Jei iki šiol tyki sedėdavai kampe, leisk sau pasireikšti. Žinių ir išminties turi nemažai, tau tereikia pasiryžti drąsiai prabilti.

Žuvys. Mažiau kalbų. Žuvys - tikros pleputės, galinčios bet kur sudrumzti ramybę. Viena vertus, taip tikrai nepervargsti ir nepersimokai, tačiau savo kalbomis gali išvęsti iš kantrybės ne tik mokytojus bei dėstytojus, bet ir savo klasės / kurso draugus. Susikoncentruok į mokslus ir nešvaistyk laiko tuščioms kalboms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis