N18: anksčiau iš šios garsios dainininkės juokėsi, o šiandien pasaulis su ja

Kesha Rose Sebert būdama vos septyniolikos metų pasivadino Ke$ha, metė mokyklą ir išvyko į Los Andželą tapti garsia dainininke. Mergina pradėjo dirbti su prodiuseriu Lukaszu Gottwaldu, geriau žinomu Dr. Luke slapyvardžiu ir iškilo į aukštumas. Būtent jo dėka dainininkė tapo garsi. Tačiau prieš gerus metus gerbėjai liko šokiruoti, „Tik Tok“ dainos atlikėja padavė prodiuserį į teismą.

Kesha jau metus bando nutraukti kontraktą su bendradarbiu ir prodiuseriu Dr. Luke. Ši sutartis dainininkę supančiojo daugybę metų bendradarbiauti su dukterine SONY kompanija, nuo kurios Keshos karjera, įrašai bei gyvenimas visiškai priklausė ir vis dar priklauso. Mergina tikina, kad jos prodiuseris daugybę metų ją versdavo vartoti narkotikus, fiziškai ir emociškai prievartaudavo bei kontroliuodavo manipuliacijomis ir grasinimais. Dėl tokio prodiuserio elgesio mergina susidūrė su valgymo sutrikimais, dėl kurių teko gultis į reabilitacijos kliniką. Aplinkiniai, sužinoję, kad mergina gydosi, buvo įsitikinę, jog ji bando atsikratyti priklausomybių nuo alkoholio, narkotikų ir kad jai seniai laikas tiesiog susitvarkyti gyvenimą, tačiau realybė buvo visai kitokia. Mergina kentėjo prievartą.

Kai ji nustojo alinti savo kūną badavimu ir pagaliau suprato, jog maistas yra draugas, Kesha nutarė, kad laikas ginti savo teises. Atėjo diena, kai mergina suprato, jog gąsdinantys ir į paniką vedantys santykiai su prodiuseriu ją nužudys, todėl kreipėsi į teismą, kur reikalavo nutraukti sutartį su Dr. Luke. Galima drąsiai teigti, jog dainininkės prašymas logiškas ir teisingas, juk niekas nenori dirbti, bendrauti ar net būti vienoje patalpoje su žmogumi, kuris naudojo fizinį ir psichologinį smurtą. Kodėl Kesha neprašė pagalbos anksčiau? Manoma, kad savo jausmus pirmiausia ji išliejo dainoje „Dancing with the devil“, kuri nepateko į albumą WARRIOR. Šioje dainoje mergina dainuoja „Mes sudarėme sutartį, aš buvau labai jauna, o viskas tapo labai rimta <...> aš negaliu pabėgti nuo savo purvinos praeities, aš pridariau klaidų <...> žinau, kad tau patinka, stebėti kaip verkiu <...> Jis turi mano protą, jis turi mano sielą, jis nepaleidžia manęs <...> aš vis šoku su velniu.“


Išgirdę šią dainą kritikai nusprendė, jog Kesha prisipažino, esanti sataniste, bet šį kartą turbūt nereikėtų visko suprasti taip tiesmukai. Žinant Keshos istoriją galima spėti, jog visos jos patirtys sudėtos būtent į šią dainą. Mergina trokšta išsivaduoti iš prievartos ir pagaliau gyventi ramų bei gražų gyvenimą.

Deja, SONY įnirtingai gelbėjo savo prodiuserį, juk jis kompanijai uždirba galybę pinigų, ir po daugelio teismo posėdžių teisę rūpintis merginos karjera teismas vis tiek paliko Lukaszui Gottwaldui. Su juo atlikėja turės įrašyti dar ne vieną albumą. Jai nebūtina būti su juo tame pačiame kambaryje ar kaip nors kitaip kontaktuoti, užtenka su juo kurti muziką. Argi ne absurdiškai tai skamba? Išgirdus nuosprendį, merginos reakcija buvo atitinkama - iš teismo ji išėjo paplūdusi ašaromis, o vėliau kalbėjo, kad ši byla niekada nebuvo apie tai, kad jos kontraktas būtų persvarstytas arba, kad ji pasirašytų kitą sutartį ir uždirbtų daugiau pinigų. Ši byla visada buvo apie norą išsilaisvinti iš prievartautojo priespaudos. „Aš mielai dirbčiau su SONY ir toliau, jei jie pasielgtų teisingai ir nutrauktų visus mano ryšius su žmogumi, kuris daugybę metų mane prievartavo.“

Demi Lovato, Adele, Taylor Swift, Lady Gaga ir Lena Dunham visiškai palaiko Kesha ir skatina kitus neatsukti nugaros nuskriaustai dainininkei. Puikiai šią situaciją apibūdino teismo sprendimu pasipiktinusi rašytoja, aktorė ir režisierė Lena Dunham. Savo straipsnyje ji rašė: „Pabandykite įsivaizduoti žmogų, kuris jus labai įskaudino: fiziškai ir psichologiškai skriaudė, grasino jūsų šeimai. Teisėjas sako, jog jums nebūtina su tuo žmogumi dar kartą susitikti, bet tam žmogui priklauso jūsų namas. Tas žmogus gali nuspręsti kada įjungti arba išjungti šildymą, tas žmogus gali taisyti prakiurusį stogą ar mokėti sąskaitas už komunalinius. Nejaugi po visko, ką patyrėte, tame name jausitės saugūs?“

Free Kesha

A photo posted by Lady Gaga (@ladygaga) on Feb 24, 2016 at 3:12pm PST

Free Kesha

A photo posted by Lady Gaga (@ladygaga) on Feb 24, 2016 at 3:12pm PST

O ar tu jaustumeis saugi? Pati pagalvok, Kesha apkaltino prodiuserį fiziniu smurtu, prievartavimu, manipuliavimu ir tas žmogus toliau rūpinsis jos karjera. Dažnai piktinamasi merginomis, kurios nepalieka jas skriaudusių vaikinų ir taip neva pačios prisideda prie smurto, bet Kesha nori pabėgti ir pradėti kitokį, gražesnį gyvenimą, o teismas jai to neleidžia... Ar tai normalu? Atsakyti teisę paliekam tau pačiai.

Kesha išeinanti iš teismo ir ją palaikantys gerbėjai
Kesha išeinanti iš teismo ir ją palaikantys gerbėjai
Vida Press

Tik nepamiršk, ši byla ne tik apie Kesha, ši byla yra apie visas merginas, su kuriomis kažkas elgėsi panašiai! Kesha kviečia nebebijoti ir kovoti už save bei savo laimę. Pagaliau ji tai daro pati ir ketina nesustoti. Patyrei ką nors panašaus? Nebetylėk.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis