„PANELĖS“ vasaros numeryje – išleistuvių karštinė ir staigmenų kupinos atostogos

Gąsdinantys egzaminai, bemiegių naktų reikalaujantys rašto darbai ir stresą keliantys atsiskaitymai jau beveik praeityje. Prieš akis – nuotykių kupina vasara. Spalvota, kūrybiška, pilna staigmenų, kaip ir naujas „PANELĖS“ numeris, šį kartą džiuginsiąs ne mėnesį, bet visas pašėlusias atostogas.
© www.panele.lt

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vasaros numerio viršelio mergina Paula Valentaitė (16) per tris mėnesius iš niekam nežinomos dešimtokės tapo jauniausia Lietuvos žvaigžde, su savo kūrybos daina „Let U Go“ vos nelaimėjusi „Eurovizijos“ finalo. Tačiau pati Paula sako, kad šiam iškilimui tyliai ruošėsi kone dešimtmetį: „Nuo mažens mokiausi dainavimo, judesio meno, repetavau ištisas dienas, kad pagaliau užlipusi ant didžiosios scenos atrodyčiau kaip profesionalė, o ne mergaitė, atėjusi išbandyti savo laimės.“

Nors į „Euroviziją“ šiemet neišvažiavo, Paula nesėdi rankų sudėjusi ir jau kitą dieną po finalo pradėjo gyventi kitų projektų idėjomis. Apie jas, išgyventas emocijas ir išmoktas pamokas – ypatingame viršelio interviu! Po susitikimo su Paula mums atrodo, kad šiai perfekcionistei tapti naująja Beyonce kol kas nėra jokių kliūčių.

Jaunajam teisininkui Benui Poderiui (27) teko dirbti advokatų kontoroje, banke, išbandyti net finansų maklerio amplua, bet visai neseniai jis atrado kitokią, kostiumo ir griežtų darbo valandų nesuvaržytą savo asmenybės pusę. Praėjusį mėnesį pasaulis išvydo Beno naktimis tapytų paveikslų kolekciją ir meno projektą „2H.ART“, sulaukusį įvairiausių vertinimų: „Girdėjau tiek pat pasakymų „viešink greičiau, geri darbai“, kiek ir „tu tapai? čia gi menininkų reikalas“, bet galimybė sulaužyti stereotipą ir išspardyti kai kurias sėdynes buvo gera motyvacija.“

Pasak jaunojo karjeristo, nereikia ilgų riebaluotų plaukų, asmeninės dramos, net turėti daug laisvo laiko tam, kad galėtum kurti: „Pristatau visiškai kitokį savo startuolį, kuris po truputį gimdavo per dvi valandas kažkur tarp 22:30 ir 00:30 val.“ „PANELĖS“ skaitytojos ne tik pirmosios pamatys Beno paveikslus, bet ir išgirs apie vis daugiau širdžių prisijaukinančio projekto užkulisius.

Vilnietė Ona Adamavičiūtė (24) per dešimtmetį spėjo aplankyti trisdešimt pasaulio šalių, septyniose iš jų gyveno, o šiuo metu yra pakeliui į vasaros nuotykį Aliaskoje. Ji turbūt vienintelė Lietuvos studentė, spėjusi tris kartus išvažiuoti į „Erasmus“ mainus ir du kartus patekti į „Work & Travel“ programą. Nuotykių ištroškusi Ona visada keliauja viena, ant peties pasikabinusi medžiaginį maišelį: „Tiek tereikia, jeigu tikrai nori pažinti pasaulį.“

Pasak vietoje nenustygstančios pasaulio pilietės, galvojame, kad vis daug turėdami pasilengviname sau gyvenimą, bet išties yra visiškai atvirkščiai: „Ne tai, kaip atrodysi kitų akyse, ne pinigai, ne pripažinimas, o laimė pati svarbiausia gyvenime.“

Vilnietis Ignas Šapoka (24) nuo mažumės žavėjosi verslo žmonėmis, o besimokydmas gimnazijoje taip pat susidomėjo ekonomikos mokslu, tačiau įstojęs į ekonomiką stabtelėjo, simuliuodamas savo ateitį po studijų. Tuomet apsisuko ant kulno ir rugsėjo 1-osios šventėje nepasirodė. Po metų jis įstojo į filosofiją, tačiau labiau asmeniniam tobulėjimui skirtos studijos pasirodė per intensyvios. Visą laiką, paaukojęs galimybę universitete sutikti naujų žmonių ir žinių, jis skyrė savo aistrai – IT marketingui.

Po ketverių metų ji virto nuosava veikla, kurios darbo valandas Ignas dabar nusistato pats. „Taisyklė, įstatymas ar fizikos dėsnis, kad aštuoniolikos aš privalau tapti studentu?“ – retoriškai klausia Ignas, kasdien mokydamasis verslo ne universitete, bet gyvenimo praktikoje.

Mėgstame sakyti, kad viską įmanoma suspėti, tereikia susidėlioti prioritetus. Deja, sportas dažniausiai į tą prioritetų sąrašą nepatenka. Jį aplenkia mokslai, darbas, šeima, o kur dar draugai ir pramogos. Jeigu neturi valios sveikai maitintis, o laiko sportui neužtenka, paruošėme tau keletą aktyvios veiklos pasiūlymų vasarai. Žaisdama ir linksmindamasi su draugais nė nepastebėsi, kad pradėjai gyventi aktyviau!

Vasaros numeryje atsisveikinanti vyr. redaktorė Vytautė Žališkevičiūtė kviečia pasikalbėti apie laiką, kuris geriausiai gydo žaizdas. Jeigu reikėtų sudaryti labiausiai nuvalkiotų fazių dešimtuką, „laikas viską gydo“ tikriausiai būtų trejetuke. Ir nors šie žodžiai iš pirmo žvilgsnio skamba banaliai, nieko gudriau nesugalvosi: „Laikas tikrai gydo, padeda nusiraminti, atsitraukti, pamąstyti ir įvertinti tam tikrus savo gyvenimo momentus. Ypač, kai kalbame apie akimirkas iš „pasaulio pabaigos“ sąrašo.“

Gyvenimo skiltyje šį kartą kalbame ne tokia nuotaikinga tema – tėvų skyrybas. Didelė dalis tėvų po skyrybų nustoja bendrauti su savo vaikasi ir taip yra ne tik Lietuvoje. Į visus klausimus, kuriuos dažniausiai užduota išsiskyrusių porų vaikai, atsako skyrybų specialistė, psichologė psichoterapeutė Asta Groblytė. Ką daryti, jeigu mama draudžia matytis su tėčiu? Ar galima atgaivinti išblėsusius santykius? Kaip elgtis, jeigu susitikti trukdo naujoji tėčio draugė? Visus atsakymus rasi šioje rubrikoje.

„NU KAIP“ tinklaraščio autorė Monika šį mėnesį savo skiltyje kalbina jaunąjį Lietuvos kulinarą Paulių Strasevičių, pristačiusį antrąją savo knygą „Superpietūs dėžutėje“: „Virtuvėje visiems siūlydavau savo pagalbą, o 16 metų atsitiko tas „cinkt“! Tada supratau, kad noriu būti kulinaras, noriu dirbti virtuvėje, noriu gaminti ir vaišinti kitus.“

Grožio tinklaraštininkė Chanelette savo skiltyje rašo apie vasaros planus. Ieva paruošė net penkis dalykus, kurie tavo vasarą gali paversti neužmirštama. Tam nereikia didelių santaupų ar aplinkybių, tik noroю Jeigu atostogos nori praleisti turiningai, veiklų ieškok čia!

Vasaros numeryje skaitytojas pradžiugins ir tradicinė Beatos Tiškevič rubrika, kurioje ji kvies pasikalbėti apie dovanas sau: „Pastebėjau, kad buvau iki pažastų įklimpusi į kitų žmonių gyvenimus – sprendžiau, kontempliavau, stebėjausi, patarinėjau, gelbėjau… Ir, žinoma, nieko gero iš to neišėjo nei tiems žmonėms, nei man. Stipriai padėti aš ir nenorėjau, tiesiog tngėjau užsiimti savo reikalais, todėl ir lindau pas kitus.“ O tau taip nebūna?

Grožio rubrikoje vasarą karaliauja išleistuvės. Tiesa, čia svarbiausia užduotis – išlikti savimi ir nebandyti įsisprausti į nereikalingus rėmus. Nepamiršk, kad vasaros grožis – tai ir rūpinimasis sveikata, tad pailsėk, apsiginkluok priemonėmis ir tik tada planuo vasaros įvaizdžius. Tiesa, savo makiaže neužmiršk rožinės ir alyvinės. Šios spalvos bus karšta vasaros tendencija! O kaip jų pagalba susikurti įspūdingą makiažą, rasi naujoje „PANELĖJE“.

Vasaros numerio mados skiltis dedikuota eksperimentams. Tebūna atostogos kupinos pačių įvairiausių patirčių. Drąsiai trauk iš spintos gelmių pamirštus pankiškus drabužius, įpūsk jiems reivo karščio ir atskiesk romantikos natomis. Juk vasara – nuostabiausias metas kurti ir tobulinti save be baimės suklysti!

TAIP PAT NUMERYJE:

Nauja rubrika „8 klausimai“, kurioje svečiuojasi Gabrielė Kulpytė

Vasaros plaukų tendencijos

Festivalių mados dienynas

... ir daug kitų temų!

BIRŽELIO MĖNESIO „PANELĖ“ PREKYBOJE JAU NUO BIRŽELIO 6 DIENOS!

Nori mylimiausią žurnalą skaityti pirmoji? Prenumeruok geriausiomis sąlygomis ir gauk „PANELĘ“ tiesiai į namus!

PRENUMERATOS PASIŪLYMO IEŠKOK ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją