Sasha Son mokslo metai Anglijoje (foto)

 (11)
Vos dešimties metų Dima Šavrovas - jau žvaigždė. Dainininkas tapo visų mamyčių numylėtiniu - sėkmė Dimai nusišypsojo po dainos „Mamai", kurią dar ir dabar prisimena daugelis.
Sasha Son
© Scanpix

Vėliau D. Šavrovas išvyko į Londoną, kur praleido aštuonis metus. Ten jis mokėsi (beveik pabaigė koledžą), ir grįžo į Lietuvą, kur tęsia dainininko karjerą. Dabartinis jaunimas jį geriau pažįsta kaip Sashą Son.

Atlikėjas du kartus dalyvavo nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose su dainomis „U soul" ir „Miss Kiss", kartu su E. Dragūnu sukūrė dainą „Ne uletaj". Netrukus Sasha Son ketina išleisti savo debiutinį albumą.

DELFI gatvė: kodėl išvykai į Londoną?

Sasha Son: man išvažiuoti pasiūlė tėvas, nes jis į Angliją turėjo vykti darbo reikalais. Aš tada svajojau tik apie Londoną, todėl ilgai nedvejodamas nusprendžiau išvažiuoti. Aišku, buvo sunku palikti draugus, bet tuo metu aš galvojau tik apie galimybes užsienyje.

DELFI gatvė: buvai dar jaunas ir žinomas dainininkas Lietuvoje.Ar niekada nesigailėjai, kad išvažiavai?

Sasha Son: mano karjera Lietuvoje prasidėjo, kai man buvo dešimt metų, o išvažiavau būdamas penkiolikos.

Aš buvau nemažai pasiekęs kaip vaikas, bet tuomet man prasidėjo balso mutacija ir pamaniau, kad reiktų pakeisti aplinką.

Buvau nemažai pasiekęs Lietuvoje, ir galvojau, jog man gali pasisekti ir Anglijoje. Taip pat norėjau pamatyti kitą kultūrą.

Visuomet klausiau užsienio atlikėjų dainų ir visuomet norėjau patekti į tą bendruomenę.

Sasha Son
© Asmeninio archyvo nuotr.DELFI gatvė: kuo skiriasi požiūris į muziką Lietuvoje ir Anglijoje?

Sasha Son: Anglijoje yra daugiau galimybių. Pas mus nėra tokios dainavimo kultūros, kad žmonės dainuotų džiazą, R'n'B, soul muziką arba gospel.

Ten yra visiškai kitokia kultūra ir žmonės Londone muziką supranta kitaip. Lietuvoje daugiausia parduodama „69 danguje“ kūryba ir kitokia pop muzika. Dabar po truputį muzika pradeda progresuoti, yra tokių grupių ir atlikėjų kaip „Saulės kliošas“, Alina Orlova. Atsiranda daugiau originalių atlikėjų.

DELFI gatvė: kaip sekėsi mokytis nuvykus į Angliją?

Sasha Son: kai tik nuėjau į mokyklą, buvo labai sunku, nes nemokėjau anglų kalbos. Tačiau man pasisekė, nes padėjo draugai ir dainavimas.

Mano klasiokai pastebėjo, jog moku dainuoti ir tokiu būdu pradėjau susirasti draugų. Mane bendraklasiai net vadino „Dima the diva" (primadona – red. past.), nes per kiekvieną pertrauką dainuodavau. Vėliau, patekęs į koledžą, pradėjau koncertuoti.

Sasha Son
© Asmeninio archyvo nuotr.DELFI gatvė: ką koledže mokeisi?

Sasha Son: tai buvo paprastas Londono Koledžas, kuriame studijavau muziką, muzikos technologijas ir anglų kalbą.

Mokytis buvo tikrai smagu, nes ten radau tai, ko norėjau: susipažinau su talentingais žmonėmis, mes nuolat grodavome, koncertuodavome, net po paskaitų iki vėlaus vakaro praleisdavome kartu grodami. Išties buvo labai smagu, sunku net papasakoti.

DELFI gatvė: ar Lietuvoje yra tokių muzikos mokyklų, kokias matei Anglijoje?

Sasha Son: tokių tikrai nėra. Anksčiau mokiausi Balio Dvariono muzikos mokykloje, tačiau ten nebuvo suteiktos tokios galimybės, kaip užsienyje.

Anglijoje buvo komiuterių, studija, gaudavome visus reikiamus instrumentus. Man patiko, jog ten gali išmokti ne tik skaityti knygas, bet ir gauti praktinių žinių.

Sasha Son
© ScanpixDELFI gatvė: kokį įspūdį paliko Londono barai ir klubai?

Sasha Son: kai baigiau koledžą, su draugais eidavome į „Open Mike Nights", tai - kaip karaoke Lietuvoje, tik ten dainuoti reikia savo kūrybos dainas bei mokėti groti instrumentu.

Buvo daug prodiuserių, kurie mane pastebėję siūlė kontraktus, tačiau aš jų nepasirašiau, nes nenorėjau dainuoti pop muzikos. Tada buvau užsispyręs ir norėjau dainuoti tik tokią muziką, kuri man patinka.

Net nelabai suvokiau, kas yra muzikos verslas. Pagyvenęs Lietuvoje supratau, jog ne visada gali dainuoti tai, ką nori, dažnai reikia dainuoti tai, kas patinka žmonėms.

DELFI gatvė: kokie tavo muzikiniai planai ateityje?

Sasha Son: dabar kaip tik kuriu dainas albumui, kurį ketinu išleisti šiais metais.

Rugsėjo devynioliktą dieną bus mano koncertas, kaip tik per jubiliejinį gimtadienį. Planuoju padaryti ką nors įspūdingo. Na, o vėliau planuoju ir vėl dalyvauti „Eurovizijoje“.

DELFI gatvė: dainas kuri trimis kalbomis: anglų, lietuvių ir rusų. Ar tai reiškia, kad tavo klausytojai yra įvairaus amžiaus ir stiliaus žmonės?

Sasha Son: aš manau, kad kuo daugiau žmonių klauso, tuo geriau. Lietuvoje gyvena ne tik lietuviai. Nenoriu, kad mano klausytojai būtų tik rusai ar tik lietuviai.

Man patiko kaip kūrė grupė „Funky": jie dainavo ir lietuviškai, ir lenkiškai, ir rusiškai, ir angliškai. Manau, kad mano albume bus daugiausia lietuviškų dainų, tačiau įdėsiu ir keletą kitokių.

Man sunku kurti lietuviškai, bet padeda draugai: aš jiems dainuoju melodiją, o jie pagal ją kuria dainas (juokiasi).

DELFI gatvė: girdėjau, jog mokai dainavimo. Kaip sekasi mokyti?

Sasha Son: dabar turiu nedaug mokinių, tik du. Ir jie yra mano draugai. Tai nėra labai rimtos pamokos: mes galime pusvalandį prašnekėti apie muziką, o tik po to dainuoti.

Sasha Son
© ScanpixJie manęs iškart prašo išmokyti atlikti žymių atlikėjų kūrinius ir nesupranta, jog reikia pradėti nuo pratimų, kurie kartais nėra labai įdomūs.

DELFI gatvė: ar neteko Londone susidurti su priešiška anglų reakcija dėl to, kad esi ne anglas?

Sasha Son: man tikrai neteko. Aš manau, kad anglų požiūris priklauso nuo to, kaip žmogus elgiasi. Mačiau daug lenkų, lietuvių, kurie eina miesto viduryje su buteliais rankose, rėkauja, keikiasi.

Aš nesakau, kad patys anglai to nedaro, bet kaip bebūtų, viskas priklauso nuo to, kaip tu save pristatai kitiems. Aš niekuomet neišsišokdavau ir garsiai nesireikšdavau: net ir mokykloje buvau tylus, nes nemokėjau anglų kalbos (juokiasi).

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Žmonės

Garsių Lietuvos žvaigždžių rugsėjo pirmoji: kas nustebino, prabilę apie šventimą? (FOTO)

Šiandien visoje Lietuvoje švenčiama rugsėjo pirmoji - mokiniai ir studentai skuba pradėti naujo mokslų metų sezono. Neaplenkia ji ir Lietuvos įžymybių - kaip jie šventė šią šventę? Kur minėjo, kokia šventė jiems labiausiai įsiminė? Pasirodo, kai kurios žvaigždutės į rugsėjo pirmosios šventimą net nenorėtų sugrįžti...

3 su Justinu Bieberiu susiję skandalai, nutikę VMA apdovanojimuose (FOTO) (4)

Šį savaitgalį įvykusiuose MTV vaizdo klipų apdovanojimuose (VMA) karaliavo Justino Bieberio žvaigždė. Pradedant išskirtine jo išvaizda ir baigiant... ašaromis. Paskaityk apie 3 su Justinu susijusius įvykius VMA apdovanojimuose!

Selena Gomez bei Taylor Swift gerbėjus ir sugraudino, ir privertė raukytis (FOTO) (VIDEO) (5)

Visai neseniai atlikėja Selena Gomez prisipažino, jog jos geriausia draugė dainininkė Taylor Swift ją lydi kiekviename gyvenimo žingsnyje. Taip Selena privertė visus gerbėjus mielai nusišypsoti - juk tokių gerų draugių pramogų pasaulyje reta!

Populiarėjanti gražuolė Greta Matiukaitė mados olimpą užkariauja drąsa ir išskirtine išvaizda (FOTO)

Vis labiau populiarėjantis lietuvos modelis Greta Matiukaitė (21) spinduliuoja energija, optimizmu ir charizma. Ji ir pati pripažįsta - vien gražios išvaizdos modeliui nepakanka. Juk nuo ankstyvos paauglystės po svečius kraštus keliaujanti mergina privalo būti drąsi bei žinanti, ko nori iš gyvenimo.

Po chirurgo peiliu - jau paauglystėje: garsiausi žvaigždžių pavyzdžiai (FOTO) (APKLAUSA) (2)

Nors mūsų šalyje plastinės operacijos tampa įprastomis procedūromis suaugusioms moterims, užsienyje savo kūno ar veido dalis pasitobulina vis jaunesnės merginos.

Selena Gomez prisipažino tai, kas apstulbino visą pasaulį (FOTO) (3)

Atlikėjos Selenos Gomez (23) gyvenimas yra nuolat aptarinėjimas ir stebimas pro padidinamąjį stiklą. Vis dėl to tai, kas susiję su santykiais, meile ir jausmais, plika akimi taip lengvai nepastebėsi, kaip, pavyzdžiui, figūros pokyčių.

5 įžymybės, kurios iš vargšų tapo turtuoliais (FOTO) (5)

Dažnai paprasti žmonės pavydi įžymybėms jų prabangaus gyvenimo - gražių drabužių, ištaigingų namų ar naujausio modelio mašinų. Tačiau po prabangos kauke slypi skurdi, kiekvieną centą privertusi skaičiuoti praeitis. Kurios įžymybės, dabar garbinamos, kadaise kentė didžiulį nepriteklių? Kai kurios net miegojo gatvėje...

Lietuvos „Facebook“ žvaigždė, gražuolė Vaida internetą pavergė ypatingu dalyku (FOTO) (3)

Kaip reikia išgarsėti Facebooke? Gražiomis nuotraukomis, juokingais vaizdo įrašais ar išmintingais pasakymais? Facebooke net 13 tūkstančių sekėjų turinti Vaida Mac'erenkaitė turi atsakymą ir jis labai paprastas - daryti tai, kas tuo metu yra „ant bangos“.

„One Direction“ gerbėjai griebiasi už galvų - grupės kartu nebeišvysime?! (FOTO) (12)

Šį savaitgalį visi „One Direction“ gerbėjai nuščiuvo. Vieni braukė ašarą, kiti linkėjo „One Direction“ vaikinams visokeriopos sėkmės, tačiau visi pripažino - savaitgalio žinia sukretė.

Selenos Gomez figūra pasikeitė taip, jog sunku ir atpažinti (FOTO) (APKLAUSA) (8)

Vos prieš kelis mėnesius dainininkės Selenos Gomez kiekvienas kūno centimetras buvo garsiai aptarinėjamas. Tai, jog atlikėja buvo priaugusi keletą kilogramų, pripažino ir ji pati.

Mados blogerė lietuvė Gabrielė - išskirtinių bruožų mergina, kuriai veriasi didžiausių mados kompanijų durys (FOTO) (12)

Lietuvės Gabrielės Gzimailaitės, kuri šiuo metu gyvena Londone, nesumaišysi su niekuo. Išskirtiniai veido bruožai, nepriekaištingas stilius ir įspūdinga darbo vieta - vienintelė visoje Didžiojoje Britanijoje esanti dizainerio Karlo Lagerfeldo parduotuvė.

Nepatikėsi, kuris „Saulėlydžio“ aktorius rodo dėmesį Kristen Stewart (FOTO) (APKLAUSA) (4)

Kažkada visos pasaulio panelės alpo nuo „Saulėlydžio“ sagos žvaigždžių, aktorių Kristen Stewart ir Roberto Pattinsono romantiškos draugystės. Deja, šioje meilės istorijoje jau senokai padėtas taškas. Tačiau visko gali būti, jog kuriasi nauja romantiška istorija, liečianti du „Saulėlydžio“ aktorius.

5 žvaigždės, kurios be makiažo yra neatpažįstamos (FOTO) (5)

Makiažas daugelį merginų paverčia gulbėmis. Liūdna tik tai, jog kartais be makiažo kai kurias merginas sunku atpažinti. Lygiai taip pat yra su žvaigždėmis - pamatę jas be makiažo gerbėjai nustėra. „Visai kitas žmogus!“, „Ji neatpažįstama“, - sako jie ir yra teisūs, nes kai kurios žvaigždės be kosmetikos visai neatskiriamos.

Modelių pasaulio pažiba diktuoja naują, stebinantį grožio standartą (FOTO)

Dar visai neseniai iš mūsų kaimynės Estijos kilusi Alexandra Elizabeth Ljadov (17) buvo paprasta paauglė, kuriai modelių olimpas buvo tolimas tarsi Mėnulis. Sėkmė jai nusišypsojo keistoje vietoje - dalyvaudama grilio festivalyje su draugais ji buvo pastebėta garsios modelių agentūros.

Žmonės gąsdinanti odos liga paauglei - ne kliūtis (FOTO) (1)

Turėti apgamėlį vienoje ar kitoje kūno vietoje yra įprasta. Vis dėlto, kai apgamai yra nusėdę visą kūną, tai tikrai nepuošia. O gal... priešingai?