Sasha Son mokslo metai Anglijoje (foto)

 (11)
Vos dešimties metų Dima Šavrovas - jau žvaigždė. Dainininkas tapo visų mamyčių numylėtiniu - sėkmė Dimai nusišypsojo po dainos „Mamai", kurią dar ir dabar prisimena daugelis.
Sasha Son
© Scanpix

Vėliau D. Šavrovas išvyko į Londoną, kur praleido aštuonis metus. Ten jis mokėsi (beveik pabaigė koledžą), ir grįžo į Lietuvą, kur tęsia dainininko karjerą. Dabartinis jaunimas jį geriau pažįsta kaip Sashą Son.

Atlikėjas du kartus dalyvavo nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose su dainomis „U soul" ir „Miss Kiss", kartu su E. Dragūnu sukūrė dainą „Ne uletaj". Netrukus Sasha Son ketina išleisti savo debiutinį albumą.

DELFI gatvė: kodėl išvykai į Londoną?

Sasha Son: man išvažiuoti pasiūlė tėvas, nes jis į Angliją turėjo vykti darbo reikalais. Aš tada svajojau tik apie Londoną, todėl ilgai nedvejodamas nusprendžiau išvažiuoti. Aišku, buvo sunku palikti draugus, bet tuo metu aš galvojau tik apie galimybes užsienyje.

DELFI gatvė: buvai dar jaunas ir žinomas dainininkas Lietuvoje.Ar niekada nesigailėjai, kad išvažiavai?

Sasha Son: mano karjera Lietuvoje prasidėjo, kai man buvo dešimt metų, o išvažiavau būdamas penkiolikos.

Aš buvau nemažai pasiekęs kaip vaikas, bet tuomet man prasidėjo balso mutacija ir pamaniau, kad reiktų pakeisti aplinką.

Buvau nemažai pasiekęs Lietuvoje, ir galvojau, jog man gali pasisekti ir Anglijoje. Taip pat norėjau pamatyti kitą kultūrą.

Visuomet klausiau užsienio atlikėjų dainų ir visuomet norėjau patekti į tą bendruomenę.

Sasha Son
© Asmeninio archyvo nuotr.DELFI gatvė: kuo skiriasi požiūris į muziką Lietuvoje ir Anglijoje?

Sasha Son: Anglijoje yra daugiau galimybių. Pas mus nėra tokios dainavimo kultūros, kad žmonės dainuotų džiazą, R'n'B, soul muziką arba gospel.

Ten yra visiškai kitokia kultūra ir žmonės Londone muziką supranta kitaip. Lietuvoje daugiausia parduodama „69 danguje“ kūryba ir kitokia pop muzika. Dabar po truputį muzika pradeda progresuoti, yra tokių grupių ir atlikėjų kaip „Saulės kliošas“, Alina Orlova. Atsiranda daugiau originalių atlikėjų.

DELFI gatvė: kaip sekėsi mokytis nuvykus į Angliją?

Sasha Son: kai tik nuėjau į mokyklą, buvo labai sunku, nes nemokėjau anglų kalbos. Tačiau man pasisekė, nes padėjo draugai ir dainavimas.

Mano klasiokai pastebėjo, jog moku dainuoti ir tokiu būdu pradėjau susirasti draugų. Mane bendraklasiai net vadino „Dima the diva" (primadona – red. past.), nes per kiekvieną pertrauką dainuodavau. Vėliau, patekęs į koledžą, pradėjau koncertuoti.

Sasha Son
© Asmeninio archyvo nuotr.DELFI gatvė: ką koledže mokeisi?

Sasha Son: tai buvo paprastas Londono Koledžas, kuriame studijavau muziką, muzikos technologijas ir anglų kalbą.

Mokytis buvo tikrai smagu, nes ten radau tai, ko norėjau: susipažinau su talentingais žmonėmis, mes nuolat grodavome, koncertuodavome, net po paskaitų iki vėlaus vakaro praleisdavome kartu grodami. Išties buvo labai smagu, sunku net papasakoti.

DELFI gatvė: ar Lietuvoje yra tokių muzikos mokyklų, kokias matei Anglijoje?

Sasha Son: tokių tikrai nėra. Anksčiau mokiausi Balio Dvariono muzikos mokykloje, tačiau ten nebuvo suteiktos tokios galimybės, kaip užsienyje.

Anglijoje buvo komiuterių, studija, gaudavome visus reikiamus instrumentus. Man patiko, jog ten gali išmokti ne tik skaityti knygas, bet ir gauti praktinių žinių.

Sasha Son
© ScanpixDELFI gatvė: kokį įspūdį paliko Londono barai ir klubai?

Sasha Son: kai baigiau koledžą, su draugais eidavome į „Open Mike Nights", tai - kaip karaoke Lietuvoje, tik ten dainuoti reikia savo kūrybos dainas bei mokėti groti instrumentu.

Buvo daug prodiuserių, kurie mane pastebėję siūlė kontraktus, tačiau aš jų nepasirašiau, nes nenorėjau dainuoti pop muzikos. Tada buvau užsispyręs ir norėjau dainuoti tik tokią muziką, kuri man patinka.

Net nelabai suvokiau, kas yra muzikos verslas. Pagyvenęs Lietuvoje supratau, jog ne visada gali dainuoti tai, ką nori, dažnai reikia dainuoti tai, kas patinka žmonėms.

DELFI gatvė: kokie tavo muzikiniai planai ateityje?

Sasha Son: dabar kaip tik kuriu dainas albumui, kurį ketinu išleisti šiais metais.

Rugsėjo devynioliktą dieną bus mano koncertas, kaip tik per jubiliejinį gimtadienį. Planuoju padaryti ką nors įspūdingo. Na, o vėliau planuoju ir vėl dalyvauti „Eurovizijoje“.

DELFI gatvė: dainas kuri trimis kalbomis: anglų, lietuvių ir rusų. Ar tai reiškia, kad tavo klausytojai yra įvairaus amžiaus ir stiliaus žmonės?

Sasha Son: aš manau, kad kuo daugiau žmonių klauso, tuo geriau. Lietuvoje gyvena ne tik lietuviai. Nenoriu, kad mano klausytojai būtų tik rusai ar tik lietuviai.

Man patiko kaip kūrė grupė „Funky": jie dainavo ir lietuviškai, ir lenkiškai, ir rusiškai, ir angliškai. Manau, kad mano albume bus daugiausia lietuviškų dainų, tačiau įdėsiu ir keletą kitokių.

Man sunku kurti lietuviškai, bet padeda draugai: aš jiems dainuoju melodiją, o jie pagal ją kuria dainas (juokiasi).

DELFI gatvė: girdėjau, jog mokai dainavimo. Kaip sekasi mokyti?

Sasha Son: dabar turiu nedaug mokinių, tik du. Ir jie yra mano draugai. Tai nėra labai rimtos pamokos: mes galime pusvalandį prašnekėti apie muziką, o tik po to dainuoti.

Sasha Son
© ScanpixJie manęs iškart prašo išmokyti atlikti žymių atlikėjų kūrinius ir nesupranta, jog reikia pradėti nuo pratimų, kurie kartais nėra labai įdomūs.

DELFI gatvė: ar neteko Londone susidurti su priešiška anglų reakcija dėl to, kad esi ne anglas?

Sasha Son: man tikrai neteko. Aš manau, kad anglų požiūris priklauso nuo to, kaip žmogus elgiasi. Mačiau daug lenkų, lietuvių, kurie eina miesto viduryje su buteliais rankose, rėkauja, keikiasi.

Aš nesakau, kad patys anglai to nedaro, bet kaip bebūtų, viskas priklauso nuo to, kaip tu save pristatai kitiems. Aš niekuomet neišsišokdavau ir garsiai nesireikšdavau: net ir mokykloje buvau tylus, nes nemokėjau anglų kalbos (juokiasi).

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Žmonės

Garsi fotografė Evie Parazite: kas slepiasi už objektyvo? (FOTO) (4)

Jau ketverius metus už žinomo fotografės Evie Parazite slapyvardžio slepiasi vilnietė Ieva Urenceva (26), šiuo metu gyvenanti ir kurianti Londone. Ryškiomis fotografijomis išsiskirianti Ievos kūryba kupina spalvų, įkvėpiančių, nestandartinės išvaizdos žmonių ir drąsių sprendimų, kurie nelieka nepastebėti.

Sunku suvokti, kiek kainuoja būti Kylie Jenner (FOTO)

Realybės šou žvaigždė Kylie Jenner populiari ne tik dėl savo įspūdingų asmenukių, talpinamų socialiniuose tinkluose.

Kendall Jenner gerbėjai sunerimę dėl jos išvaizdos: gal jau pakanka?! (FOTO) (12)

Realybės šou žvaigždė, manekenė Kendall Jenner niekuomet nesiskundė savo kūno formomis.

Nepatikėsi, kokį laikotarpį dabar išgyvena Selena Gomez (FOTO) (2)

Regis, Justinui Bieberiui dėl savo buvusios (o gal ir esamos?) meilės Selenos Gomez šiuo metu tenka graužti nagus.

Neįsivaizduoji, kokie ypatingi ryšiai sieja Gigi Hadid ir Zayną Maliką (FOTO)

Vos pasauliui spėjus atsigauti po atlikėjų Zayno Maliko ir Perry Edwards skyrybų, buvo pranešta, jog išsiskyrė svajonių porele laikyti modelis Gigi Hadid ir muzikantas Joe Jonas.

Metų renginyje Selena Gomez parodė tai, ką dažnai slėpdavo (FOTO)

Savaitgalį Los Andžele praūžę Amerikos muzikos apdovanojimai 2015 (AMAs) traukė ne tik populiariausios muzikos, bet ir stiliaus bei mados mėgėjus.

Nebūsi pagalvojusi, kokio grožio yra Sylvesterio Stallonės paauglės dukros (FOTO) (11)

Kino legenda Sylvesteris Stallone labiausiai pasauliui žinomas kaip garsių veiksmo filmų herojus. Tvirtas it plienas, vyriškas ir iš pažiūros kiek griežtokas Stallone yra tik kino ekranuose.

Aktorės Nicoles Kidman išvaizda byloja apie tai, kas keista (FOTO) (6)

Viena garsiausių pasaulio aktorių Nicole Kidman jau skaičiuoja penkiasdešimt vienerius savo gyvenimo metus. Vis dėlto niekas negali paneigti, jog ji atrodo lyg tikra jauniklė!

Blogerė ir modelis Simona Burbaitė veikli net savaitgaliais (FOTO)

Panevėžietę Simoną Burbaitę (23) dalis atsimena iš „Mis Visata 2013“ konkurso, kuriame ji dalyvavo, kiti ją atpažįsta iš fotosesijų ir pristatymų, kuriuose ji dirba modeliu, o treti kasdien skaito jos sveikai gyvensenai, kūrybai, madai ir grožiui įkvėpiantį blogą. Apie sportišką ir aktyvų jos laisvalaikį kalbame tradicinėje savaitgalio rubrikoje „Pramogų receptai“.

Aktorė Jennifer Lawerence prisipažino tai, kas palies kiekvieno širdį (FOTO)

Šiuo metu visas pasaulis kvaišta dėl filmo „Bado Žaidynės: Strazdas Giesmininkas. II dalis”, kurio žvaigždė - gražuolė aktorė Jennifer Lawrence.

Gražuolės Milos Kunis išvaizdos pokyčiai - ar verta nerimauti? (FOTO) (21)

Gražuolė ukrainiečių kilmės aktorė Mila Kunis ne kartą buvo pripažinta patraukliausia aktore. Nors šiuo metu Milos didžiuosiuose ekranuose nebeišvystame, ją vis dar akylai seka paparaciai.

Justinas Bieberis susidėjo su ta, apie kurią tuoj kalbės visi (FOTO)

Jei kas ir pretenduoja į metų mergišiaus titulą, tai garsusis atlikėjas Justinas Bieberis. Šie jo metai, nors ir nebuvo tokie skandalingi, vis dėlto pasižymėjo aistringais meilės romanais.

Dainininkė Adele per 7 metus pasikeitė neatpažįstamai (FOTO) (2)

Pramogų pasaulyje šiuo metu atlikėjos Adeles vardas skamba itin dažnai. Juk ji po penkerių metų pertraukos į muzikos olimpą įsiveržė su tokia jėga, jog retas kuris galėjo tai nuspėti.

5 garsiausi ir stilingiausi vaikai, gimę įžymybėms (FOTO) (9)

Garsių tėvų vaikai dažniausiai būna stebimi lyg pro padidinamąjį stiklą. Žmonėms smalsu ką jie veikia, kaip rengiasi ir kaip sutaria su įžymiaisiais tėvais. Paskaityk apie penkias garsiausias ir stilingiausias įžymybių atžalas!

Išsiaiškinta, dėl ko labiausiai konfliktuoja sesutės Jenner (FOTO) (2)

Realybės šou žvaigždutės, sesutės Kylie ir Kendall Jenner - ne tik seserys, bet ir labai geros draugės.