N-18: mano nuogos nuotraukas turi svetimi vaikinai

 (81)
KLAUSIMAS: per savo kvailumą išsiunčiau savo nuogos nuotraukas keliems vaikinams, kuriuos anksčiau pažinojau, o dabar vis labiau jaudinuosi, kad mano vaikinas tai išsiaiškins ir pasišlykštės manimi.
N-18: mano nuogos nuotraukas turi svetimi vaikinai

Man 18 metų, esu studentė. Kai buvau kokių 16 metų, jaučiausi vieniša ir daug laiko praleisdavau internetinėse pokalbių svetainėse, kur sužinodavau telefono numerių ir SMS žinutėmis susirašinėdavau su daug vaikinų.

Su vienu vaikinu buvau susitikusi ir permiegojau. Buvau tokia kvaila, kad leidau jam mane fotografuoti nuogą. Žinau, kad tai labai kvailas elgesys, tačiau tada aš buvau labai jauna.

Šias nuotraukas jis dabar paskelbė savo „Facebook“ puslapyje. Prašiau jo, kad jis jas išimtų, bet jis atsisakė motyvuodamas tuo, kad jam priklauso nuotraukų autorinės teisės.

Dabar dar vienas vaikinas susisiekė su manimi per MSN ir paklausė, ar jau išgarsėjau (kažkada jam minėjau, kad noriu tapti modeliu). Tada jis pasakė, kad turi nuotraukų, kuriose aš nuoga, ir kurias kažkada jam išsiunčiau mobiliuoju telefonu.

Paprašiau, kad jis jas ištrintų, ir jis pažadėjo tai padaryti, tačiau aš netikiu, kad jis tai padarys. Aš jam taip pat siunčiau filmuotą medžiagą, kur aš su apatiniais drabužiais.

Aš labai nerimauju, kad šios nuotraukos bus paviešintos ir skandalas persekios mane kelis mėnesius ar net kelerius metus.

Ar galėčiau ką nors padaryti, kad mano šeima ir draugai, o ypač mano vaikinas jų nepamatytų?

ATSAKYMAS: situacija prasta, suprantama, kad jautiesi nepavydėtinai, ypač, kai jaunystės klaidos grasina sugadinti brandų gyvenimą.

Vis dėlto verta pasimokyti iš šitos nedėkingos padėties, kad ateityje internetu niekam nesiuntinėtum savo nuotraukų, kurių nenori viešinti.

Tas vaikinas neturi tavo nuotraukų autorystės teisių, todėl neturi teisės skelbti jų trečiosioms šalims.

Daugelis svetainių, tokių kaip „Facebook“, nėra pavaldžios kitų šalių policijai, tačiau policija gali perduoti informaciją JAV policijai.

Be to visi šie puslapiai skelbia kontaktinę informaciją klausimams ir skundams. Svetainės turi moderatorius, tad visų pirma turi susisiekti su jais ir paprašyti pašalinti tave įžeidžiančią medžiagą.

Tam vaikinui pranešk, kad išmanai įstatymus, ir ateityje, jei jis vėl paskelbs tavo nuotraukas be tavo žinios, tu praneši apie tai policijos internetinių skundų skyriui.

Šio skyriaus veikla susijusi su neleistina informacija, todėl jie gali imtis veiksmų prieš jį.

Taip pat pagalvok, ar nevertėtų savo vaikinui prisipažinti, kad kažkada pasielgei kvailai, o dabar dėl to gailiesi. Pasekmės nebus tokios skaudžios, nei tuomet, kai jis apie tai sužinos kitais būdais.

Nepamiršk, kad šis tavo poelgis yra praeitis. Dabar tu visai kitokia. Visi mes mokomės iš klaidų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Protas ir jausmai

Konfliktai su tėvais, ar įmanoma jų išvengti?

Paauglystė turbūt vienas keisčiausių gyvenimo etapų, kai norisi išbandyti bei patirti absoliučiai viską, bet labai daug kas yra draudžiama. Tėvai, kurie už tave vyresni mažiausiai 20 metų turi tvirtas savo vertybes, požiūrį bei nuomonę, todėl liepia tau iš šokių grįžti dešimtą, draudžia auskarus veide, grasina, kad tas trumpas sijonas bus kada nors panaudotas vietoj dulkių šluostės, o kalbant apie dvyliktokų organizuojamą vakarėlį... Na, ar tu juokauji? Retas gimdytojas patikės, jog tu ten tyliai ir ramiai žaisi stalo žaidimus, greičiau prisigalvos baisiausių dalykų ir niekur tavęs neišleis. Todėl jūs konfliktuojat, bet ar įmanoma tokių pykčių išvengti? Psichologė Aurelija Ananjevaitė teigia, kad galima pasistengti.

7 priežastys, kodėl gera turėti vaikiną žiemą (1)

Paskutinis rudens savaitgalis praneša ateinančios žiemos pradžią. Ar tavo žiema bus kupina meilės? Yra aštuoni įrodymai, kodėl verčiau ji būtų tokia!

10 būdų, kaip pasiekti visko, ko trokšti

Pamažu artėjant naujiems metams dažna susimąstome, ką galėtume kitais metais padaryti, jog taptume laimingesnėmis ir sėkmingesnėmis. Yra dešimt būdų, kurie tikrai gali pagelbėti pasikeisti į gerą!

4 klišės apie meilę, kuriomis neverta tikėti

Populiariausios klišės apie meilę... kokios jos?

3 dalykai, kuriuos supranta patyrę meilės skausmą

Ar kada patyrei meilės skausmą? Yra trys dalykai, kuriuos supranta tie, kurie patyrė meilės skausmą...

4 keisti dalykai, kuriuos dievina vaikinai

Yra keturi dalykai, kurie mums atrodo keistoki, tačiau vaikinai juos dievina... Kokie jie?

7 ženklai, jog jis rimtai žiūri į jūsų santykius

Kaip atskirti, ar vaikinas rimtai žiūri į jūsų santykius? Septyni ženklai aiškiai rodo, jog vaikinas yra pasirengęs rimtai draugystei!

4 dalykai, kurie privers kitus tavimi žavėtis

Šarmas, charizma, spinduliuojama energija - šie trys bruožai dažniausiai nusako žmogaus patrauklumą ir gebėjimą prikaustyti dėmesį.

2016 metų prognozė 3 Zodiako ženklams: kam seksis, o kas patirs nesėkmes?

Esi Šaulio, Ožiaragio ar Vandenio ženklo atstovė? O gal tavo artimas žmogus yra gimęs po šiais ženklais? Kaip bebūtų, smalsu sužinoti, kas šiems ženklams žadama ateinančiais metais. Astrologinę prognozę parengė astrologė Rasa Baliutavičiūtė Kungienė.

6 meilės tipai: vienam jų priklausai ir TU

Mokslininkai ir santykių specialistai išskiria šešis pagrindinius meilės tipus, kurie būdingi žmonijai. Jei manai, jog meilė - tik du žmones siejantis jausmas, labai klysti. O kuriai meilės rūšiai priklausai tu?

Šneka 7 vaikinai: kalbant apie merginas, netoleruočiau... (1)

Apklausėme septynis vaikinus ir pabandėme išsiaiškinti, ko, kalbant apie merginų išvaizdą ar elgesį, vaikinai negali toleruoti. Paskaityk - gal viskas bus žinoma, o gal kažkas ir nustebins?

Nepatikėsi, ką apie tave atskleis tai, kokiu sezonu gimei (FOTO) (5)

Puikiai žinai, kokiu sezonu gimei - ar tai buvo kaitri vasara, ar gūdi žiema. Lygiai taip pat, kaip mūsų gimimo data nusako mums būdingus bendrus bruožus, taip pat ir metų sezonas pasako, kokie asmenybės bruožai mums būdingi.

Akys atspindi tai, koks yra tavo meilės pasaulis (FOTO) (1)

Akys - sielos veidrodis, kuris atsipindi ne tik tavo asmenines savybes, bet ir gebėjimą mylėti ir būti mylimai.

Ką rinktis: meilę ar karjerą?

Įsivaizduok, baigusi dvylika klasių, gali daryti beveik viską, ką tik nori: rinktis mokslus, apie kuriuos svajojai visą paauglystę, susirasti naujų draugų, aplankyti dar neregėtas šalis ir patirti jaudinantį bei kitokį gyvenimą. Tokį, kuriame mama neliepia grįžti namo dešimtą valandą vakaro, o tėtis kreivai nežiūri į tavo kavalierių. Tačiau ateities laukimo džiaugsmą gali aptemdyti mylimasis, kuris neketina stoti į universitetą arba nori mokytis kitame mieste, o gal net kitoje šalyje. Ką tada daryti?

4 priežastys, kodėl gera būti vienai

Kodėl gera būti vienai, bet nevienišai? Mes žinome keturias priežastis.