N-18: mano nuogos nuotraukas turi svetimi vaikinai

 (81)
KLAUSIMAS: per savo kvailumą išsiunčiau savo nuogos nuotraukas keliems vaikinams, kuriuos anksčiau pažinojau, o dabar vis labiau jaudinuosi, kad mano vaikinas tai išsiaiškins ir pasišlykštės manimi.
N-18: mano nuogos nuotraukas turi svetimi vaikinai

Man 18 metų, esu studentė. Kai buvau kokių 16 metų, jaučiausi vieniša ir daug laiko praleisdavau internetinėse pokalbių svetainėse, kur sužinodavau telefono numerių ir SMS žinutėmis susirašinėdavau su daug vaikinų.

Su vienu vaikinu buvau susitikusi ir permiegojau. Buvau tokia kvaila, kad leidau jam mane fotografuoti nuogą. Žinau, kad tai labai kvailas elgesys, tačiau tada aš buvau labai jauna.

Šias nuotraukas jis dabar paskelbė savo „Facebook“ puslapyje. Prašiau jo, kad jis jas išimtų, bet jis atsisakė motyvuodamas tuo, kad jam priklauso nuotraukų autorinės teisės.

Dabar dar vienas vaikinas susisiekė su manimi per MSN ir paklausė, ar jau išgarsėjau (kažkada jam minėjau, kad noriu tapti modeliu). Tada jis pasakė, kad turi nuotraukų, kuriose aš nuoga, ir kurias kažkada jam išsiunčiau mobiliuoju telefonu.

Paprašiau, kad jis jas ištrintų, ir jis pažadėjo tai padaryti, tačiau aš netikiu, kad jis tai padarys. Aš jam taip pat siunčiau filmuotą medžiagą, kur aš su apatiniais drabužiais.

Aš labai nerimauju, kad šios nuotraukos bus paviešintos ir skandalas persekios mane kelis mėnesius ar net kelerius metus.

Ar galėčiau ką nors padaryti, kad mano šeima ir draugai, o ypač mano vaikinas jų nepamatytų?

ATSAKYMAS: situacija prasta, suprantama, kad jautiesi nepavydėtinai, ypač, kai jaunystės klaidos grasina sugadinti brandų gyvenimą.

Vis dėlto verta pasimokyti iš šitos nedėkingos padėties, kad ateityje internetu niekam nesiuntinėtum savo nuotraukų, kurių nenori viešinti.

Tas vaikinas neturi tavo nuotraukų autorystės teisių, todėl neturi teisės skelbti jų trečiosioms šalims.

Daugelis svetainių, tokių kaip „Facebook“, nėra pavaldžios kitų šalių policijai, tačiau policija gali perduoti informaciją JAV policijai.

Be to visi šie puslapiai skelbia kontaktinę informaciją klausimams ir skundams. Svetainės turi moderatorius, tad visų pirma turi susisiekti su jais ir paprašyti pašalinti tave įžeidžiančią medžiagą.

Tam vaikinui pranešk, kad išmanai įstatymus, ir ateityje, jei jis vėl paskelbs tavo nuotraukas be tavo žinios, tu praneši apie tai policijos internetinių skundų skyriui.

Šio skyriaus veikla susijusi su neleistina informacija, todėl jie gali imtis veiksmų prieš jį.

Taip pat pagalvok, ar nevertėtų savo vaikinui prisipažinti, kad kažkada pasielgei kvailai, o dabar dėl to gailiesi. Pasekmės nebus tokios skaudžios, nei tuomet, kai jis apie tai sužinos kitais būdais.

Nepamiršk, kad šis tavo poelgis yra praeitis. Dabar tu visai kitokia. Visi mes mokomės iš klaidų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Protas ir jausmai

10 dalykų, kuriuos privalai prisižadėti sau šį rudenį (1)

Ar jau matei ant gatvės nukritusius medžių lapus? Apsidairyk, ateina ruduo... O su juo - daugybę naujų potyrių ir įsimintinų akimirkų. Ką šį rudenį turėtų sau prisižadėti kiekviena panelė?

10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena dvidešimtmetė (4)

Nesvarbu, ar tau dar tik šviečiasi dvidešimtojo gimtadienio šventė, o gal ji jau praeityje - šiuos 10 dalykų privalo įsiminti kiekviena panelė. Paskaityk... Ar žinojai visas tiesas?

5 patarimai, ką turėtum daryti, jei kas nors tave įžeidinėja (2)

Patyčios ir skaudūs žodžiai neaplenkia nė vienos iš mūsų. Kai kas su patyčiomis susiduria mokykloje, draugų būryje, yra atvejų, kai jauni žmonės patyčias patiria net namuose.

8 sakiniai, kurių geriau nesakyti vaikinui

Vaikinų yra įvairiausių - vieni jų yra kantrūs, kiti kiek greičiau užsiplieskia. Kaip bebūtų, yra 8 sakiniai, kurių iš merginos lūpų nenorėtų išgirsti net ir patys kantriausieji. Kokie tie sakiniai?

8 melai apie nekaltybę, kurios sužinojai iš filmų ir serialų

Juk žinai tas romantiškas (arba priešingai - visiškai nesėkmingas ar juoką keliančias) pirmojo karto scenas filmuose ar serialuose. Dažna panelė į jas taip įsijaučia, jog pradeda tapatinti su tikru gyvenimu...

Svarbūs žingsniai, kaip iš karto pritapti naujoje kompanijoje

Ko gero, visos mes esame susidūrusios su naujos kompanijos baime. Ar tai būtų nauja mokykla, universitetas, o gal naujas darbas - visuomet iš pradžių yra nejauku. Tad kaip tą nejaukumą nuslopinti? Yra keli būdai, kaip gali tai padaryti!

10 dalykų, kuriuos privalai padaryti prieš naujus mokslo metus

Besibaigiant vasarai ir prasidedant naujam sezonui, privalai suspėti padaryti bent kelis dalykus iš šio sąrašo! Pamatysi, įvykdžiusi bent vieną jų, galėsi džiaugtis sėkminga vasaros pabaiga...

Dešimt žingsnių, jog tavo metai būtų sėkmingi

Nors tavo gyvenimas - tavo tvirtovė ir vargu, ar galima įsakyti, kaip geriau tau gyventi, tačiau yra laiko patikrintų būdų, kaip padaryti, jog tavo metai būtų sėkmingi. Pradėk nuo dabar laikytis šių dešimties žingsnių plano ir pamatysi, jog greitai tau nusišypsos sėkmė.

5 protingos merginos patarimai, kaip tapti išmintingesne (3)

Artėjant rugsėjui kiekviena iš mūsų pamąstome ne tik apie tai, kokius naujus drabužių derinius rinksimės naujuoju mokslo sezonu. Susimąstome ir apie savo mokyklinius ar studijų pasiekimus.

Tavo gimimo dienos skaičius pasakys, kokia esi iš tikrųjų (5)

Tiki Zodiakais? Tuomet turėtum tikėti ir skaičių galia. Ypatingą galią turi skaičiai, kurie mena tavo gimimo datą. Ne veltui mėnesis, kuriuo gimei, turi didelę įtaką tavo asmenybei. O kaip yra su gimimo dienos data? Rask savo gimimo datos skaičių (jei 11 - skaityk 1 skaičiaus apibūdinimą, jei 31 - skaityk 3 ir 1 skaičiaus apibūdinimus). Sužinosi apie save!

10 dalykų apie meilę, kuriuos privalo žinoti kiekviena paauglė (7)

Meilė yra tai, ką kiekviena iš mūsų patiriame labai skirtingai. Vis dėlto egzistuoja dešimt tiesų, kurias privalai įsidėmėti, jei esi paauglė. Ar visas meilės pamokas išmokai?

Ką daryti, jei negali nustoti galvoti apie vaikiną (2)

Galvoji apie vaikiną dieną ir naktį? Kiek daug laiko prarandi... Paskaityk penkis punktus, kurie tau padės atitolinti nuo vaikino mintis arba priešingai - pritraukti jį ir pagaliau užmegzti romantišką ryšį.

Netikėčiausios priežastys, kodėl vaikinai PAVYDI (3)

Pavydas nėra gera jausmas. Jis graužia žmones iš vidaus ir paskatina daryti tokius dalykus, kurie griauna gėrį ir santarvę. O ko pavydi vaikinai? Pusiau juokais, pusiau rimtai - paskaityk, kaip anonimiškai į šį klausimą atsakė 7 vaikinai.

Dalykai, kuriuos daro visiems patinkančios merginos (4)

Kas yra mergina, kuri visiems patinka? Sakysite, tobulų nebūna, ir būsite teisios. Vis dėlto yra merginų, kurios traukia visų žmonių dėmesį ne savo išvaizda, tačiau stipriu charakteriu, mokėjimu pakovoti už save ir gebėjimu tinkamai komunikuoti.

5 priežastys, kodėl esi vieniša (4)

Neturi vaikino? Galimas variantas, jog dėl to labai liūdi. O gali būti, jog vaikinas tau visai nereikalingas. Juk ir be jo smagiai gyveni ir puikiai leidi laiką!