Man obsesija

 (12)
Baimė, mergaitė
Baimė, mergaitė
© Corbis/Scanpix

Prieš keletą metų prisigalvojau nesąmonių. Prisiskaičiau kažkokių knygelių, prisižiūrėjau filmų, ėmiau mąstyti, kad menkiausias veiksmas gali pakeisti visą gyvenimą. Tada ir prasidėjo visos baisybės...

Man atrodo, kad, jei ne taip sulankstysiu drabužį, nusiplausiu rankas, mokykloje pasidėsiu kuprinę, pasižiūrėsiu į veidrodį, įjungsiu televizorių, išjungsiu šviesą ar uždarysiu duris, atsitiks kažkas blogo. Todėl visa tai kartoju begales kartų. Gal atrodo kvailai, bet rankas plaunu kelis kartus, kai susinervinu, net kokius 5-10 kartų.

Drabužiai - apsirengt ir nusirengt taip pat normaliai negaliu... Net šiukšlę į kibirą kelissyk metu. Ir praktiškai viską skaičiuoju - jei rankas nusiplausiu 5 kartus, bus gerai... jei 6 - negerai, kažkam kažkas atsitiks... jei 8 - kas nors numirs...Pranienės knygoj, kad atseit senovėj skaičius 8 reiškė mirtį... Ir įlindo ta mintis į galvą, bijau šio skaičiaus... Iš pradžių gal ir nebuvo taip baisu, bet tos įkyrios mintys “nebeišlenda” iš galvos. Ir užmigti sunku: ne tiek kartų sumirksėjau, ar kambario neapžvelgiau...Kad tai obsesija - žinau, radau medicinos punkte lankstinuke su mažu aprašymu, ir daugumą požymių atpažinau. Gal galite duoti nors kelis patarimus, kaip atsikratyti šių nelemtų įsikalbėjimų...

ATSAKYMAS: Sveika. Ačiū už nuoširdų laišką. Tu supranti, kad tai obsesinis – kompulsinis nerimo sutrikimas. Jam būdinga nevalingai pasikartojančios mintys (obsesijos) ir (arba) veiksmai (kompulsijos). Kartais mus gali užvaldyti neprotingos ar baisios mintys, nepaliekančios mūsų ramybėje.Įkyrios mintys ir veiksmai pasireiškia vėlyvoje paauglystėje ir jaunystėje. Nuo obsesinio – kompulsinio nerimo sutrikimo kenčia 2 – 3 proc. žmonių.

Puiku, kad supranti, jog tai tęstis negali. Šį nerimo sutrikimą būtina gydyti. Kuo skubiau kreipkis į specialistus (psichologą ar psichoterapeutą). Jie Tau padės suprasti šio sutrikimo priežastis ir paskirs gydymą.

Tai tikrai nėra kvaila, tiesiog tai tampa nebevaldoma ir Tu tampi įkalinta šių pasikartojančių obsesijų ir kompulsijų, o tai tikrai apsunkina gyvenimą. Tikiuosi, kad Tu esi ryžtinga ir nugalėsi šį nerimo sutrikimą.

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Protas ir jausmai

4 dalykai, kurie privers kitus tavimi žavėtis

Šarmas, charizma, spinduliuojama energija - šie trys bruožai dažniausiai nusako žmogaus patrauklumą ir gebėjimą prikaustyti dėmesį.

2016 metų prognozė 3 Zodiako ženklams: kam seksis, o kas patirs nesėkmes?

Esi Šaulio, Ožiaragio ar Vandenio ženklo atstovė? O gal tavo artimas žmogus yra gimęs po šiais ženklais? Kaip bebūtų, smalsu sužinoti, kas šiems ženklams žadama ateinančiais metais. Astrologinę prognozę parengė astrologė Rasa Baliutavičiūtė Kungienė.

6 meilės tipai: vienam jų priklausai ir TU

Mokslininkai ir santykių specialistai išskiria šešis pagrindinius meilės tipus, kurie būdingi žmonijai. Jei manai, jog meilė - tik du žmones siejantis jausmas, labai klysti. O kuriai meilės rūšiai priklausai tu?

Šneka 7 vaikinai: kalbant apie merginas, netoleruočiau...

Apklausėme septynis vaikinus ir pabandėme išsiaiškinti, ko, kalbant apie merginų išvaizdą ar elgesį, vaikinai negali toleruoti. Paskaityk - gal viskas bus žinoma, o gal kažkas ir nustebins?

Nepatikėsi, ką apie tave atskleis tai, kokiu sezonu gimei (FOTO) (3)

Puikiai žinai, kokiu sezonu gimei - ar tai buvo kaitri vasara, ar gūdi žiema. Lygiai taip pat, kaip mūsų gimimo data nusako mums būdingus bendrus bruožus, taip pat ir metų sezonas pasako, kokie asmenybės bruožai mums būdingi.

Akys atspindi tai, koks yra tavo meilės pasaulis (FOTO) (1)

Akys - sielos veidrodis, kuris atsipindi ne tik tavo asmenines savybes, bet ir gebėjimą mylėti ir būti mylimai.

Ką rinktis: meilę ar karjerą?

Įsivaizduok, baigusi dvylika klasių, gali daryti beveik viską, ką tik nori: rinktis mokslus, apie kuriuos svajojai visą paauglystę, susirasti naujų draugų, aplankyti dar neregėtas šalis ir patirti jaudinantį bei kitokį gyvenimą. Tokį, kuriame mama neliepia grįžti namo dešimtą valandą vakaro, o tėtis kreivai nežiūri į tavo kavalierių. Tačiau ateities laukimo džiaugsmą gali aptemdyti mylimasis, kuris neketina stoti į universitetą arba nori mokytis kitame mieste, o gal net kitoje šalyje. Ką tada daryti?

4 priežastys, kodėl gera būti vienai

Kodėl gera būti vienai, bet nevienišai? Mes žinome keturias priežastis.

Ką vaikinas sako, kai jam rūpi

Keturi dažniausiai kartojami sakiniai iš vaikino, kuriam labai rūpi...

7 ženklai, rodantys, jog vaikinas tavęs pasiilgo

Vis mąstai, ar vaikinas tavęs pasiilgo? Mes žinome net septynis ženklus, kurie aiškiai išduoda, kad vaikinas tavęs ilgisi. Paskaityk!

Tavo likimą atskleis... tai, ką mėgsti piešti (FOTO) (2)

Visi turi savo firminį piešinėlį, kurį dažniausiai piešia paraštėse. Koks yra tavasis? Žinok, jog tavo dažniausiai piešiamas piešinys gali labai daug ką pasakyti apie tavo lemtį, asmenybę bei santykį su kitais žmonėmis!

Tai akivaizdu: 5 ženklai, jog jis tave dievina

Yra penki ženklai, kurie iš karto nusakys vaikino simpatiją tau. Perskaičiusi juos suprasi, kaip atskirti, jog vaikinas tave dievina!

4 dalykai, kurie išduos, ar turi magiškų galių (7)

Kas išduoda, jog turi neįprastų ir magiškų galių? Pasirodo, labai lengva atskirti, turi jų ar ne. Įsiklausyk į save ir atidžiai paanalizuok - štai keturi pagrindiniai magiškas galias išduodantys dalykai.

5 savybės, kurias turi savimi pasitikinčios merginos (4)

Nepasitiki savimi? Dažnai jautiesi tarsi įspausta į kampą? Nedrąsiai reiški mintis? Paskaityk, kokiomis savybėmis pasižymi savimi pasitikinčios merginos. Galbūt jos tave įkvėps?

6 požymiai, kurie signalizuoja, jog trauki žmones (2)

Ar žinai, kokie požymiai išduoda, jog trauki žmonės? Ir šį kartą mes visai ne apie vaikinus. Šie šeši požymiai išduos, kada aplinkiniai rodo tau akivaizdžius tu man patinki ženklus.