Man obsesija

 (12)
Baimė, mergaitė
© Corbis/Scanpix

Prieš keletą metų prisigalvojau nesąmonių. Prisiskaičiau kažkokių knygelių, prisižiūrėjau filmų, ėmiau mąstyti, kad menkiausias veiksmas gali pakeisti visą gyvenimą. Tada ir prasidėjo visos baisybės...

Man atrodo, kad, jei ne taip sulankstysiu drabužį, nusiplausiu rankas, mokykloje pasidėsiu kuprinę, pasižiūrėsiu į veidrodį, įjungsiu televizorių, išjungsiu šviesą ar uždarysiu duris, atsitiks kažkas blogo. Todėl visa tai kartoju begales kartų. Gal atrodo kvailai, bet rankas plaunu kelis kartus, kai susinervinu, net kokius 5-10 kartų.

Drabužiai - apsirengt ir nusirengt taip pat normaliai negaliu... Net šiukšlę į kibirą kelissyk metu. Ir praktiškai viską skaičiuoju - jei rankas nusiplausiu 5 kartus, bus gerai... jei 6 - negerai, kažkam kažkas atsitiks... jei 8 - kas nors numirs...Pranienės knygoj, kad atseit senovėj skaičius 8 reiškė mirtį... Ir įlindo ta mintis į galvą, bijau šio skaičiaus... Iš pradžių gal ir nebuvo taip baisu, bet tos įkyrios mintys “nebeišlenda” iš galvos. Ir užmigti sunku: ne tiek kartų sumirksėjau, ar kambario neapžvelgiau...Kad tai obsesija - žinau, radau medicinos punkte lankstinuke su mažu aprašymu, ir daugumą požymių atpažinau. Gal galite duoti nors kelis patarimus, kaip atsikratyti šių nelemtų įsikalbėjimų...

ATSAKYMAS: Sveika. Ačiū už nuoširdų laišką. Tu supranti, kad tai obsesinis – kompulsinis nerimo sutrikimas. Jam būdinga nevalingai pasikartojančios mintys (obsesijos) ir (arba) veiksmai (kompulsijos). Kartais mus gali užvaldyti neprotingos ar baisios mintys, nepaliekančios mūsų ramybėje.Įkyrios mintys ir veiksmai pasireiškia vėlyvoje paauglystėje ir jaunystėje. Nuo obsesinio – kompulsinio nerimo sutrikimo kenčia 2 – 3 proc. žmonių.

Puiku, kad supranti, jog tai tęstis negali. Šį nerimo sutrikimą būtina gydyti. Kuo skubiau kreipkis į specialistus (psichologą ar psichoterapeutą). Jie Tau padės suprasti šio sutrikimo priežastis ir paskirs gydymą.

Tai tikrai nėra kvaila, tiesiog tai tampa nebevaldoma ir Tu tampi įkalinta šių pasikartojančių obsesijų ir kompulsijų, o tai tikrai apsunkina gyvenimą. Tikiuosi, kad Tu esi ryžtinga ir nugalėsi šį nerimo sutrikimą.

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Protas ir jausmai

Tavo asmenybė: profilio nuotrauka gali daug ką pasakyti apie tave (2)

Socialiniai tinklai šiuo metu yra taip smarkiai paveikę mūsų asmeninius gyvenimus, jog iš mūsų profilių galima nesunkiai atspėti, kokios esame. Ypač daug gali išduoti mūsų pasirinkta profilio nuotrauka. Juk keldamos nuotrauką į socialinį tinklą dažnai nesusimąstome, ką ji signalizuoja kitiems?

vaikino žinutė online reiškia iš tikrųjų?

Jei domiesi virtualiuoju pasauliu, ko gero, esi aktyvi „Snapchat“ programėlės naudotoja. O jei dar turi simpatiją, be abejonės daliniesi su juo savo kasdienybe, siųsdama jam nuotraukas su prierašais.

5 požymiai, jog tau būtinai reikia vaikino (3)

Gal apie tai akivaizdžiai negalvoji, tačiau tavo elgesys kalba pats už save. Egzistuoja penki pagrindiniai požymiai, kurie rodo, jog tau būtinai reikia vaikino!

Tai rimta. 8 ženklai, jog vaikinas nevertas tavęs

Tikriausiai esi mačiusi filmą „Jis - ne tau“. Filme puikiai atsispindi vaikinų ir merginų skirtumai, minčių nesutapimai ir kitos su santykiais susijusios peripetijos. Lygiai taip pat viskas vyksta ir gyvenime...

6 dalykai, kuriems vaikinai negali atsispirti (2)

Yra dalykų, kuriems vaikinai tiesiog negali atsispirti. Ne, tai ne vien gardus maistas ar automobiliai. Tai mes, panelės, savo elgesiu vedame juos iš proto.

Vaikinai atsako į tai, kas labiausiai Lietuvos merginas domina „Google“ paieškoje (1)

„Google“ žino viską. Ypač daug ji nusimano apie tai, kas mus domina santykiuose su vaikinais. Kaip gi kitaip - juk beveik visų Lietuvos „Google“ paieškos sistemoje surinktų klausimų „kodėl vaikinai...“ pabaigos yra susijusios su santykiais.

5 žinutės, kurias kiekvienas vaikinas norėtų gauti (6)

Yra 5 žinutės, kurias kiekvienas be išimties vaikinas trokšta gauti iš merginos. Pasisemk idėjų. Tik patarimas - nesiųsk panašaus turinio žinučių visų paeiliui. Juk gero privalo būti po kąsnelį!

Išsiskirk su vaikinu. LENGVIAUSI žingsniai tai padaryti (2)

Pasakyti vaikinui, jog viskas baigta nėra itin lengva. Ypač jei žinai, kad po išsiskyrimo skaudės ir tau, ir jam. Tad kaip tinkamai pasiruošti, jog išsiskyrimas su vaikinu būtų kuo lengvesnis?

5 panelių išvaizdos trūkumai, kurie traukia vaikinus (10)

Tai, dėl ko mes, panelės, kompleksuojame, vaikinų akimis gali būti visai žavinga. Kokie yra panelių išvaizdos trūkumai, kuriuos vaikinai laiko mielais?

Tavo mėgstamiausia spalva. Ką ji sako apie tave? (6)

Spalvų gama nemažai pasako apie tavo asmenybę. Vis dar manai, jog rausvą spalvą dievinančios panelės yra pamaivos, o garbinančios juodą - uždaros asmenybės? Pakeisi savo nuomonę, paskaičiusi spalvų aprašymus pagal asmenybę.

Vaikinų tipai, kurie yra linkę skaudinti

Atsargiai! Bendraujat su vaikinais galvos pamesti nepatartina. Štai 5 vaikinų tipai, kurie laikui bėgant gali palikti skaudžią žymę tavo gyvenime...

Atskleista, kaip vaikinas vilioja paneles: priverčia susimąstyti (20)

Labas, mano vardas Tomas. Esu turėjęs gana nemažai panelių, todėl man atrodo, jog visai gerai išmanau merginų viliojimo techniką. Draugai sako, jog esu mergišius, nes vos pradėjęs santykius puolu į kitus.

5 merginų įsitikinimai, kurių vaikinai netoleruoja (3)

„Už mus gražias ir juos raguotus“ , - kikendamos sako panelės. Dėl mūsų grožio nesiginčysime, tačiau tai, jog ne vien vaikinai rodo ragus, irgi tiesa. Mes kartais taip pat turime tokių tvirtų įsitikinimų, kurie vaikinus šiek tiek erzina. Kokie gi jie?

Kaip tu bendrauji? Pasakys tavo charakterio tipas

Charakterio tipas gali labai daug ką pasakyti ne vien apie tavo asmenybę. Taip pat charakterio tipas lemia, kaip tu bendrauji su kitais žmonėmis. Smalsu sužinoti kažką naujo?

5 dalykai, kurių vaikinai panelių išvaizdoje niekada nepastebi (4)

Vaikinų ir merginų skirtumai yra ryškūs ne vien fizine prasme. Gamta jau taip sutvėrė, jog mes esame linkusios labiau puoselėti savo išvaizdą. Vaikinai savo ruožtu yra kiek paprastesni. Jie nėra linkę aikčioti ir pamesti galvą dėl naujos kolekcijos batų ar ką tik parduotuvėse pasirodžiusių kvepalų.