Man obsesija

 (12)
Baimė, mergaitė
Baimė, mergaitė
© Corbis/Scanpix

Prieš keletą metų prisigalvojau nesąmonių. Prisiskaičiau kažkokių knygelių, prisižiūrėjau filmų, ėmiau mąstyti, kad menkiausias veiksmas gali pakeisti visą gyvenimą. Tada ir prasidėjo visos baisybės...

Man atrodo, kad, jei ne taip sulankstysiu drabužį, nusiplausiu rankas, mokykloje pasidėsiu kuprinę, pasižiūrėsiu į veidrodį, įjungsiu televizorių, išjungsiu šviesą ar uždarysiu duris, atsitiks kažkas blogo. Todėl visa tai kartoju begales kartų. Gal atrodo kvailai, bet rankas plaunu kelis kartus, kai susinervinu, net kokius 5-10 kartų.

Drabužiai - apsirengt ir nusirengt taip pat normaliai negaliu... Net šiukšlę į kibirą kelissyk metu. Ir praktiškai viską skaičiuoju - jei rankas nusiplausiu 5 kartus, bus gerai... jei 6 - negerai, kažkam kažkas atsitiks... jei 8 - kas nors numirs...Pranienės knygoj, kad atseit senovėj skaičius 8 reiškė mirtį... Ir įlindo ta mintis į galvą, bijau šio skaičiaus... Iš pradžių gal ir nebuvo taip baisu, bet tos įkyrios mintys “nebeišlenda” iš galvos. Ir užmigti sunku: ne tiek kartų sumirksėjau, ar kambario neapžvelgiau...Kad tai obsesija - žinau, radau medicinos punkte lankstinuke su mažu aprašymu, ir daugumą požymių atpažinau. Gal galite duoti nors kelis patarimus, kaip atsikratyti šių nelemtų įsikalbėjimų...

ATSAKYMAS: Sveika. Ačiū už nuoširdų laišką. Tu supranti, kad tai obsesinis – kompulsinis nerimo sutrikimas. Jam būdinga nevalingai pasikartojančios mintys (obsesijos) ir (arba) veiksmai (kompulsijos). Kartais mus gali užvaldyti neprotingos ar baisios mintys, nepaliekančios mūsų ramybėje.Įkyrios mintys ir veiksmai pasireiškia vėlyvoje paauglystėje ir jaunystėje. Nuo obsesinio – kompulsinio nerimo sutrikimo kenčia 2 – 3 proc. žmonių.

Puiku, kad supranti, jog tai tęstis negali. Šį nerimo sutrikimą būtina gydyti. Kuo skubiau kreipkis į specialistus (psichologą ar psichoterapeutą). Jie Tau padės suprasti šio sutrikimo priežastis ir paskirs gydymą.

Tai tikrai nėra kvaila, tiesiog tai tampa nebevaldoma ir Tu tampi įkalinta šių pasikartojančių obsesijų ir kompulsijų, o tai tikrai apsunkina gyvenimą. Tikiuosi, kad Tu esi ryžtinga ir nugalėsi šį nerimo sutrikimą.

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Protas ir jausmai

10 dalykų, kuriuos privalai prisižadėti sau šį rudenį (1)

Ar jau matei ant gatvės nukritusius medžių lapus? Apsidairyk, ateina ruduo... O su juo - daugybę naujų potyrių ir įsimintinų akimirkų. Ką šį rudenį turėtų sau prisižadėti kiekviena panelė?

10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena dvidešimtmetė (4)

Nesvarbu, ar tau dar tik šviečiasi dvidešimtojo gimtadienio šventė, o gal ji jau praeityje - šiuos 10 dalykų privalo įsiminti kiekviena panelė. Paskaityk... Ar žinojai visas tiesas?

5 patarimai, ką turėtum daryti, jei kas nors tave įžeidinėja (2)

Patyčios ir skaudūs žodžiai neaplenkia nė vienos iš mūsų. Kai kas su patyčiomis susiduria mokykloje, draugų būryje, yra atvejų, kai jauni žmonės patyčias patiria net namuose.

8 sakiniai, kurių geriau nesakyti vaikinui

Vaikinų yra įvairiausių - vieni jų yra kantrūs, kiti kiek greičiau užsiplieskia. Kaip bebūtų, yra 8 sakiniai, kurių iš merginos lūpų nenorėtų išgirsti net ir patys kantriausieji. Kokie tie sakiniai?

8 melai apie nekaltybę, kurios sužinojai iš filmų ir serialų

Juk žinai tas romantiškas (arba priešingai - visiškai nesėkmingas ar juoką keliančias) pirmojo karto scenas filmuose ar serialuose. Dažna panelė į jas taip įsijaučia, jog pradeda tapatinti su tikru gyvenimu...

Svarbūs žingsniai, kaip iš karto pritapti naujoje kompanijoje

Ko gero, visos mes esame susidūrusios su naujos kompanijos baime. Ar tai būtų nauja mokykla, universitetas, o gal naujas darbas - visuomet iš pradžių yra nejauku. Tad kaip tą nejaukumą nuslopinti? Yra keli būdai, kaip gali tai padaryti!

10 dalykų, kuriuos privalai padaryti prieš naujus mokslo metus

Besibaigiant vasarai ir prasidedant naujam sezonui, privalai suspėti padaryti bent kelis dalykus iš šio sąrašo! Pamatysi, įvykdžiusi bent vieną jų, galėsi džiaugtis sėkminga vasaros pabaiga...

Dešimt žingsnių, jog tavo metai būtų sėkmingi

Nors tavo gyvenimas - tavo tvirtovė ir vargu, ar galima įsakyti, kaip geriau tau gyventi, tačiau yra laiko patikrintų būdų, kaip padaryti, jog tavo metai būtų sėkmingi. Pradėk nuo dabar laikytis šių dešimties žingsnių plano ir pamatysi, jog greitai tau nusišypsos sėkmė.

5 protingos merginos patarimai, kaip tapti išmintingesne (3)

Artėjant rugsėjui kiekviena iš mūsų pamąstome ne tik apie tai, kokius naujus drabužių derinius rinksimės naujuoju mokslo sezonu. Susimąstome ir apie savo mokyklinius ar studijų pasiekimus.

Tavo gimimo dienos skaičius pasakys, kokia esi iš tikrųjų (5)

Tiki Zodiakais? Tuomet turėtum tikėti ir skaičių galia. Ypatingą galią turi skaičiai, kurie mena tavo gimimo datą. Ne veltui mėnesis, kuriuo gimei, turi didelę įtaką tavo asmenybei. O kaip yra su gimimo dienos data? Rask savo gimimo datos skaičių (jei 11 - skaityk 1 skaičiaus apibūdinimą, jei 31 - skaityk 3 ir 1 skaičiaus apibūdinimus). Sužinosi apie save!

10 dalykų apie meilę, kuriuos privalo žinoti kiekviena paauglė (7)

Meilė yra tai, ką kiekviena iš mūsų patiriame labai skirtingai. Vis dėlto egzistuoja dešimt tiesų, kurias privalai įsidėmėti, jei esi paauglė. Ar visas meilės pamokas išmokai?

Ką daryti, jei negali nustoti galvoti apie vaikiną (2)

Galvoji apie vaikiną dieną ir naktį? Kiek daug laiko prarandi... Paskaityk penkis punktus, kurie tau padės atitolinti nuo vaikino mintis arba priešingai - pritraukti jį ir pagaliau užmegzti romantišką ryšį.

Netikėčiausios priežastys, kodėl vaikinai PAVYDI (3)

Pavydas nėra gera jausmas. Jis graužia žmones iš vidaus ir paskatina daryti tokius dalykus, kurie griauna gėrį ir santarvę. O ko pavydi vaikinai? Pusiau juokais, pusiau rimtai - paskaityk, kaip anonimiškai į šį klausimą atsakė 7 vaikinai.

Dalykai, kuriuos daro visiems patinkančios merginos (4)

Kas yra mergina, kuri visiems patinka? Sakysite, tobulų nebūna, ir būsite teisios. Vis dėlto yra merginų, kurios traukia visų žmonių dėmesį ne savo išvaizda, tačiau stipriu charakteriu, mokėjimu pakovoti už save ir gebėjimu tinkamai komunikuoti.

5 priežastys, kodėl esi vieniša (4)

Neturi vaikino? Galimas variantas, jog dėl to labai liūdi. O gali būti, jog vaikinas tau visai nereikalingas. Juk ir be jo smagiai gyveni ir puikiai leidi laiką!