Man obsesija

 (12)
Baimė, mergaitė
Baimė, mergaitė
© Corbis/Scanpix

Prieš keletą metų prisigalvojau nesąmonių. Prisiskaičiau kažkokių knygelių, prisižiūrėjau filmų, ėmiau mąstyti, kad menkiausias veiksmas gali pakeisti visą gyvenimą. Tada ir prasidėjo visos baisybės...

Man atrodo, kad, jei ne taip sulankstysiu drabužį, nusiplausiu rankas, mokykloje pasidėsiu kuprinę, pasižiūrėsiu į veidrodį, įjungsiu televizorių, išjungsiu šviesą ar uždarysiu duris, atsitiks kažkas blogo. Todėl visa tai kartoju begales kartų. Gal atrodo kvailai, bet rankas plaunu kelis kartus, kai susinervinu, net kokius 5-10 kartų.

Drabužiai - apsirengt ir nusirengt taip pat normaliai negaliu... Net šiukšlę į kibirą kelissyk metu. Ir praktiškai viską skaičiuoju - jei rankas nusiplausiu 5 kartus, bus gerai... jei 6 - negerai, kažkam kažkas atsitiks... jei 8 - kas nors numirs...Pranienės knygoj, kad atseit senovėj skaičius 8 reiškė mirtį... Ir įlindo ta mintis į galvą, bijau šio skaičiaus... Iš pradžių gal ir nebuvo taip baisu, bet tos įkyrios mintys “nebeišlenda” iš galvos. Ir užmigti sunku: ne tiek kartų sumirksėjau, ar kambario neapžvelgiau...Kad tai obsesija - žinau, radau medicinos punkte lankstinuke su mažu aprašymu, ir daugumą požymių atpažinau. Gal galite duoti nors kelis patarimus, kaip atsikratyti šių nelemtų įsikalbėjimų...

ATSAKYMAS: Sveika. Ačiū už nuoširdų laišką. Tu supranti, kad tai obsesinis – kompulsinis nerimo sutrikimas. Jam būdinga nevalingai pasikartojančios mintys (obsesijos) ir (arba) veiksmai (kompulsijos). Kartais mus gali užvaldyti neprotingos ar baisios mintys, nepaliekančios mūsų ramybėje.Įkyrios mintys ir veiksmai pasireiškia vėlyvoje paauglystėje ir jaunystėje. Nuo obsesinio – kompulsinio nerimo sutrikimo kenčia 2 – 3 proc. žmonių.

Puiku, kad supranti, jog tai tęstis negali. Šį nerimo sutrikimą būtina gydyti. Kuo skubiau kreipkis į specialistus (psichologą ar psichoterapeutą). Jie Tau padės suprasti šio sutrikimo priežastis ir paskirs gydymą.

Tai tikrai nėra kvaila, tiesiog tai tampa nebevaldoma ir Tu tampi įkalinta šių pasikartojančių obsesijų ir kompulsijų, o tai tikrai apsunkina gyvenimą. Tikiuosi, kad Tu esi ryžtinga ir nugalėsi šį nerimo sutrikimą.

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

DELFI
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Protas ir jausmai

Nuspręsta: 7 merginos savybės, kurios atstumia vaikinus (2)

Neretai mąstydamos apie tai, kas atstumia vaikinus, pagalvojame vien tik apie išvaizdos niuansus. Pasirodo, tiesa slypi visai kitur, mat vaikinai įvardina ne išvaizdos ypatybes, bet asmenines charakterio savybes, kurios gali dar ir kaip atstumti.

6 ženklai, jog ir vaikinas atsako į tavo simpatiją

Tau jis patinka. Ne, patinka - per menkas žodis. Tu dėl jo tiesiog eini iš proto! Jei kažkam labai simpatizuoji, jau, ko gero, galvoji, ar ir jis tau simpatizuoja. Išsiaiškinam?

6 akivaizdūs ženklai, jog esi rimtai įsimylėjusi

Dažna mergina įsimylėjimo jausmą prilygina lyg sraidymui ant sparnų. Tačiau pasirodo, jog įsimylėjimo jausmas - kur kas žemiškesnis. Yra šeši ženklai, kurie tuoj pat įrodys, jog įsimylėjai nuo galvos iki pirštų galiukų.

Žymus Lietuvos irkluotojas Saulius Ritteris pataria: kaip nepasiduoti, kai niekas tavimi netiki? (FOTO)

Svajoji parašyti knygą, sugalvojai puikų verslo planą, o galbūt trokšti tapti Europos ar pasaulio irklavimo čempionu, tačiau tuo pat metu galvoji, jog laikas viską mesti, nes vienintelis tikintis tavo sėkme, tai žmogus, kurį matai veidrodyje? Nesijaudink, garantuoju, jog taip bus ne visą gyvenimą, o svarbiausia, ką šiuo metu turėtum daryti, tai tikėti savimi. Ir, žinoma, nesėdėti ant sofos, o dirbti, stengtis ir lieti prakaitą dėl to, ko taip stipriai trokšti. Taip darė aktorius Silvestras Stalonė, taip darė ir irkluotojas Saulius Ritteris.

Vaikinai sako: 5 dalykų geriau nedaryti (1)

Vaikinai šiandien atviri - sako viską, ką galvoja. Tad ko, vaikinų nuomone, merginos neturėtų daryti?

Pavargai laukti meilės? Būdai, kaip pagreitinti procesą (3)

Vis lauki, lauki ir lauki meilės, o ji niekaip neištinka? Tas vienintelis niekaip nepasirodo, ir tau atrodo, kad taip teks laukti iki gyvenimo pabaigos?

10 žinučių, kurias vaikinas norėtų gauti

Ar žinai, apie kokias žinutes slapčia svajoja vaikinai? O galbūt ir tu dažnai pagalvoji, ką nusiųsti vaikinui? Paskaityk!

6 įrodymai, kodėl gera kažką mylėti rudenį (1)

Turėti vaikiną ir mylėti jį gera bet kuriuo metų laiku, tačiau ruduo juk toks ypatingas - tiek daug bendros smagios veiklos ir puikaus laiko kartu! Įsitikink tuo paskaičiusi šešis punktus.

5 populiariausi pirmojo karto mitai, kuriuos privalai sulaužyti (3)

Mitų apie pirmąjį kartą sklando daug ir įvairių. Iš tiesų, kol pačios neįsitikiname, vargu, ar galime daug kalbėti apie su pirmuoju kartu susijusius potyrius. Dar blogiau - klausytis pirmojo karto įspūdžių iš draugių lūpų ir pradėti baimintis.

Tavo nagų forma atskleis tai, kas svarbu kiekvienai (FOTO) (1)

NEĮTIKĖTINA - pasirodo, tavo nagų forma visai nepasako vien to, kas tau yra gražu ir stilinga. Priešingai, ji net gali pasakyti, kokia tu esi santykiuose su vaikinais! O tu kokią formą mėgsti labiausiai?

Patirtis sako: vadovaukis 5 punktais ir sulauksi dėmesio

Vieni žmonės dėmesio vengia. Nedomina jų nei įžymybių gyvenimas, nei buvimas dėmesio centre, nei populiarumas. O štai kiti pripažįsta, jog būtų visai neprošal pasimaudyti dėmesio jūroje.

Tai netikėta: mėgstamas rudens drabužis atskleis nemažai apie tave (FOTO) (1)

Rudenį daugelis merginų stengiasi pasipuošti. Vis dėlto pagrindinės aprangos detalės išlieka panašios. Beveik garantuota, jog rudens sezonu esi tiesiog įsimylėjusi vieną iš šių drabužių ar batų. Rask savo rudens favoritus ir skaityk apie save!

9 įrodymai, kodėl gerai būti vienišai (5)

Visai neseniai aptarėmė įrodymus, kodėl gerai yra turėti vaikiną. Iš karto priduriame, jog visai nepalaikome vienos pusės ir manome, jog gera gyventi tiek vienišėms, tiek turinčioms poras. Šį kartą panagrinėkime, kodėl visgi yra gera būti vienišai?

7 įrodymai, kodėl gerai turėti vaikiną (12)

Gera būti ir vienišai, ir užimtai, tačiau šį kartą pasvarstykime, kodėl yra puiku turėti vaikiną. Štai septyni faktai, kuriuos tu, ko gero, galėtum ir papildyti!

Išsiaiškinta: 7 faktai, jog vaikinas gali palikti (1)

Kiekvieną dieną gyventi su skyrybų baime tikrai nėra pati geriausia situacija. Vis dėlto kartais įtarinėjimai gali būti net ir labai pagrįsti. Paskaityk, kas iš tiesų išduoda, jog vaikinas gali palikti!