Pagrindinės sportinių liemenėlių rūšys: kaip išsirinkti? (Pataria profesionali bėgikė Eglė Balčiūnaitė)

Sportinės liemenėlės jau senokai tapo kiekvienos aktyvų gyvenimo būdą mėgstančios merginos atributu. Patogumo bei laisvumo pojūtį suteikiančios sportinės liemenėlės tinkamos tiek treniruotėms sporto salėje, tiek aerobinėms treniruotėms, tiek ir sportui gryname ore.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tiesa, prieš renkantis sportinę liemenėlę vertėtų išsiaiškinti jos rūšį. Ar gali įsivaizduoti, jog net 80 procentų merginų dėvi netinkamo dydžio liemenėles! Tai sumažina sporto efektyvumą bei trukdo jaustis komfortabiliai. Planuoji pavasario sezonu įsigyti naują sportinę liemenėlę? Rinkdamasi liemenėles parduotuvėje nepirk pirmos pasitaikiusios, verčiau atidžiai panagrinėk, kokios yra liemenėlių rūšys ir kokio intensyvumo sporto šakai yra skirtos. NIKE kompanija merginoms siūlo net tris ,,Nike Pro Bra“ liemenėlių rūšis, kurios užtikrins, jog jausitės saugiai ir jaukiai. Visa paslaptis – DRI FIT technologija, kuri užtikrina efektyvią drėgmės kontrolę bei apsaugo nuo prakaito. Pasirink sporto šaką pagal intensyvumą!

Žemo intensyvumo treniruotėms - liemenėlė, nevaržanti judesių

Jei intensyvus sportas tavęs nevilioja ir mieliau renkiesi žemesnio intensyvumo sporto šakas, tokias kaip joga ar kalanetika, tuomet vertėtų ieškoti liemenėles, kuri pasižymėtų lengvu palaikymu. Tokia yra ,,Nike Pro Indy Sports Bra“ - ši liemenėlė išsiskiria specialiu audiniu, kuris puikiai sugeria prakaitą, o oda sporto metu išlieka sausa. Liemenėlė suteikia krūtinei natūralią formą bei pasižymi gilaus iškirpimo dizainu, kuris itin madingas ir šiuo sezonu. Sportinės liemenėlės nugaroje pritvirtintos reguliuojamos, elastinės petnešos, kurios kurios nė kiek nevaržo judesių. Todėl net ir daugiausiai energijos bei lankstumo reikalaujantys sportiniai judesiai tau nebus sudėtingi!

Vidutinio intensyvumo treniruotėms - puikiai palaikanti liemenėlė

Jei intensyvios treniruotės - ne tau, tačiau tuo pačiu neatrandi savęs ramesnėse sporto šakose, verta rinktis vidutinio intensyvumo treniruotes. Tai tokios sporto šakos kaip bėgimas ar NTC jėgos treniruotės, kuriose tinkamiausia yra ,,Nike Pro Hyper Classic Sport Bra“. Tai liemenėlė, kuo puikiausiai dengianti ir prilaikanti krūtinę, be to, nedideli dėklai formuoja krūtinę, kol sportuojate, todėl atlieka ir figūrą dailinančią funkciją. Ypatingas šios liemenėlės akcentas - ties nugaros viduriu prasidedančios petnešėlės, kurios nė kiek nevaržo judesių, o tinkleliniai įsiuvai leidžia odai laisvai kvėpuoti.

Aukšto intensyvumo treniruotėms - ypatingas prakaitą sugeriantis audinys

Jeigu sportuoji jau seniai ir intensyvios treniruotės tau nėra naujiena, ieškok ko nors ypatingai patogaus bei su specialiu prilaikymu. ,,Nike Pro Rival Sport Bra“ skirta tokio didelio intensyvumo treniruotėms kaip intervalinės NTC treniruotės bei ištvermės treniruotės, kurios reikalauja didelio fizinio pasirengimo. Šiuo atveju itin svarbus patogumas - pakietinti šios liemenėlės kaušeliai puikiai prilaiko krūtinę, o reguliuojamos petnešėlės idealiai priglunda prie kūno. Prakaitą sugeriantis audinys suteikia sausumo pojūtį, kurio taip reikia sportuojant.

Nepamiršk, jog tinkama sportinė liemenėlė - raktas į komfortą bei laisvumą sportuojant. Nepagailėk laiko renkantis naują sportinę liemenėlę, nes tik ji užtikrins ne tik efektyvius rezultatus, bet ir sporto teikiamą malonumą!

Garsi sprinterė, vidutinių nuotolių bėgikė bei Lietuvos rekordininkė Eglė Balčiūnaitė pripažįsta, jog sportinės liemenėlės - vienas svarbiausių sportinės aprangos elementų. Tinkama sportinė liemenėlė Eglei užtikrina komfortą ir leidžia pasiekti puikių sportinių rezultatų. Pasiteiravome Eglės, kokioms sportinėms liemenėlėms ji teikia prioritetą ir kaip išsirenka tokią liemenėlę, kuri tampa tikru sėkmės atributu!

Esate profesionali bėgikė. Ar aprangą renkatės pagal sporto rūšį, t.y. specialiai bėgimui skirtus drabužius?

Dažniausia sportinę aprangą renkuosi iš bėgimui skirtos drabužių kategorijos, nes ten atrandu tai, ko man labiausiai reikia. Renkuosi lengvos, laisvos medžiagos marškinėlius, kurie padeda greičiau išgarinti prakaitą. Sportinės kelnės - tik tamprios, be jokių suvaržymų. Dėmesį kreipiu ir į bėgimo batelius, bei, žinoma, sportinę liemenėlę.

Kokias konkrečiai sportines liemenėlės mėgstate, kokios funkcijos, spalvos, tekstūros jums patinka?

Sportinės liemenėlės - vienas svarbiausių sportinės aprangos elementų. Kitaip sakant, tai mano pagrindinis darbo įrankis. Sportinė liemenėlė neturi varžyti mano judesių sportuojant, turi būti sulaikanti prakaitą, nespaudžianti kūno... Dažniausiai tobulas sportines liemenėles randu NIKE sportinių drabužių kolekcijose.

Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Teikiu prioritetą tinkamai medžiagai - man nepatinka liemenėlės, kurių medžiagos storesnės. Nemėgstu, kuomet aštrios liemenėlės petnešėlės rėžiasi į kūno odą. Dažniausiai renkuosi liemenėles siauromis petnešėlėmis, plonesne medžiaga ir visuomet įsitikinu, jog liemenėlė tinkamai priglunda prie kūno. Spalvų gama man nėra aktuali, nors prioritetą teikiu neutralesnėms spalvoms - baltai, juodai bei pilkai.

Kokie, tavo nuomone, yra pagrindiniai sportinės liemenėlės privalumai?

Standi, bet ganėtinai tampri medžiaga, kuri yra laidi orui bei nesulaiko prakaito, išskiriamo sportuojant. Be abejo, tinkama sportinė liemenėlė neturėtų varžyti judesių, privalo būti tinkamo dydžio ir negali sukelti diskomforto daug judant.

Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Kadangi esi įpratusi dėvėti sportines liemenėles, ar nesunku grįžti prie įprastinių, skirtų kiekvienai dienai?

Tikrai taip! Dėvint sportines liemenėles iš tiesų sunku grįžti prie standartinių su įprastomis petnešėlėmis. Jei būtų mano valia, ko gero, visur ir visada dėvėčiau sportines liemenėles (šypsosi). Vis dėlto renkantis puošnesnį aprangos variantą tenka grįžti prie įprastinių liemenėlių. Beje, liemenėlės, kurias dėviu ne sporto metu, yra labai panašios į sportines liemenėles - jos patogios, be papuošimų, laisvomis petnešėlėmis, nes net ir leisdama laisvalaikį noriu jaustis patogiai.

Pavasaris - atsinaujinimo metas. Kokiais sportiniais drabužiais ketinate papildyti savo drabužinę?

Pavasarį visuomet drabužinę papildau naujais sportiniais marškinėliais, patogiomis tamprėmis bei šortais. Šiuo metu intensyviai ieškau ir naujos sportinės avalynės treniruotėms. Labai įdomu, ką man pasiūlys NIKE naujoji pavasario kolekcija!

Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Ir tu pavasario sezonu planuoji kokį nors aprangos elementą, skirtą sportui? Sek naujienas – jau greitai pateiksime tau sportinių batelių gidą, kuris padės išsirinkti tinkamiausią sportinę avalynę!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją