Kaip kito išleistuvių vakaro įvaizdis? Kažin, ką apie dabartinį išleistuvių stilių pamanytų praeities abiturientai... (FOTO)

 (3)
Praūžus šimtadienio šventei abiturientai ne tik rengiasi egzaminams, bet ir ruošiasi ilgai lauktai išleistuvių šventei. Merginos žvalgosi išleistuvių suknelių, o vaikinai renkasi kostiumus, kurie geriausiai pabrėžtų jų vyriškumą. Kadaise išleistuvių šventės buvo visai kitokios nei dabartinės - skyrėsi ne vien išleistuvių vakaro įvaizdis, bet ir programa.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pamąstėme, jog tau būtų smalsu sužinoti, kaip bėgant metams formavosi išleistuvių vakaro įvaizdis ir kokios suknelių, šukuosenų, batelių bei kostiumų mados vyravo kadaise. Pradėkime nuo tolimųjų 1940 - ųjų, kuomet merginų stilius iš patogaus bei praktiško transformavosi į puošnų ir moterišką.

1940. Išleistuvių šventė pasaulyje įgavo pagreitį. Tiesa, tuometinių išleistuvių šventės stilius nė iš tolo nepriminė dabartiniojo - merginos puošėsi kuklaus kirpimo suknelėmis. Apie gilias iškirptes nebuvo nė kalbos, o suknelių ilgis privalėjo siekti kelių pabaigą. Ankstyvaisiais 1940 m. merginos nesidabino aksesuarais - visas dėmesys buvo skiriamas kuklioms garbanoms, kurios papuošdavo bendrą įvaizdį.

Ankstyvieji 1940 - ieji
Ankstyvieji 1940 - ieji
© Vida Press

Šio amžiaus pabaigoje išleistuvių suknelių stilius pasidarė įmantresnis - merginos plaukus pradėjo dabinti gėlių segtukais ir blizgiais lankeliais. Anot istorijos tyrėjų, anuomet išleistuvių šventė buvo kur kas trumpesnė ir oficialesnė. Ir nors trukdavo ne ilgiau nei iki vidurnakčio, linksmybių bei romantiškų užuomazgų netrūkdavo. Tradicija išleistuvių vakare pasirodyti su priešingos lyties asmeniu atkeliavo iš šių laikų - merginos tą vakarą vienišos nelikdavo ir buvo suporuojamos su žavingais partneriais.

Vėlyvieji 1940 - ieji
Vėlyvieji 1940 - ieji
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją